Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2018-05-02, 13:08 Autor: Paula Hołubowicz

IX Opolski Ekspres Dęty wyruszy z Kluczborka

Opolski Ekspres Dęty © (fot. Maciej Stępień / AFRO)
Opolski Ekspres Dęty © (fot. Maciej Stępień / AFRO)
Opolski Ekspres Dęty podczas VIII edycji [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Opolski Ekspres Dęty podczas VIII edycji [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Opolski Ekspres Dęty © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Opolski Ekspres Dęty © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Opolski Ekspres Dęty podczas VIII edycji [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Opolski Ekspres Dęty podczas VIII edycji [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Kluczbork - Bukowo - Opole Główne - Brzeg - Grodków - tak zapowiada się trasa Opolskiego Ekspresu Dętego w tym roku. Orkiestra pod przewodnictwem Przemysława Ślusarczyka wyruszy 12 maja (sobota) ze stacji Kluczbork o godz 10:40. Ilość miejsc ograniczona, ale orkiestry będzie można posłuchać na przystankach.
"Kolej na orkiestrę, czyli Opolski Ekspres Dęty" to nowatorska - pierwsza tego typu w Polsce autorska akcja Przemysława Ślusarczyka - opolskiego kompozytora, dyrygenta, animatora kultury, który wymyślił i opracował ideę i markę "Opolskiego Ekspresu Dętego", jest koordynatorem imprezy. Autorką hasła "Kolej na orkiestrę" jest Lucyna Sterniuk-Gronek.

Podczas muzycznej prezentacji utwory polskiej i zagranicznej muzyki rozrywkowej zagrają: Orkiestra Politechniki Opolskiej, Orkiestra Dęta Zespołu Szkół Elektrycznych im. T. Kościuszki w Opolu oraz Grudzicka Orkiestra Dęta.

Jedną z imprez towarzyszących wydarzeniu będzie wystawa fotografii Romana Hlawacza "Kolej na fotografię". Wystawa będzie eksponowana w galerii (duża poczekalnia) na dworcu PKP Opole Główne. Ponadto organizatorzy zaplanowali zwiedzania Grodkowa, czyli w tym roku miasta, gdzie zakończy trasę muzyczny pociąg. Po Grodkowie uczestników Opolskiego Ekspresu Dętego oprowadzi przewodnik.

Radio Opole - jak co roku - objęło patronat medialny nad wydarzeniem.

Ramowy plan imprezy:
10:40 prezentacja muzyczna przed składem i wyjazd ze stacji Kluczbork
10:55 - 11:15 postój około 20 minut w Bukowie
11:55 - 12:15 postój około 20 minut na stacji Opole Główne
12:40 - 13:00 postój około 20 minut na stacji Brzeg
13:30 - 15:20 koncert finałowy na peronie oraz zwiedzanie miasta z przewodnikiem
15:20 - 17:33 powrót tranzytem do Kluczborka

Transfer pociągiem uczestników Opolskiego Ekspresu Dętego z Opola Głównego do Kluczborka gdzie jest oficjalne rozpoczęcie wydarzenia z peronu IV lub V. Odjazd składu do Kluczborka o godzinie 8.50. Na ten transfer obowiązują te same bilety co na Opolski Ekspres Dęty. Skład ten jak i pozostałe odcinki są objęte całkowitą rezerwacją miejsc. Nie ma możliwości miejsc stojących.

Szczegółowy rozkład jazdy oraz dodatkowe informacje o wydarzeniu znajdują się tu: IX Opolski Ekspres Dęty
IX Opolski Ekspres Dęty wyruszy z Kluczborka
Zobacz także

2019-10-15, godz. 15:18, Patronaty - polecamy Stowarzyszenie Elektryków Polskich świętuje 100-lecie powstania Stowarzyszenie Elektryków Polskich świętuje 100-lecie, a opolski oddział tej instytucji - 70-lecie. Z tej okazji w najbliższy czwartek (17.10) w jednej z opolskich restauracji odbędzie się jubileuszowe spotkanie, podczas którego uhonorowa ... » więcej 2019-10-15, godz. 15:10, Patronaty - polecamy „BAUhausowe powroty” już w niedzielę – weź udział w fotomarat[h]onie! Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej wraz z partnerami zaprasza do udziału w fotomarat[h]onie z okazji setnej rocznicy założenia szkoły projektowania Bauhaus. Wydarzenie przyjmie formę konkursu fotograficznego, czyli właśnie fotomarat[h]onu, ... » więcej 2019-10-15, godz. 14:34, Patronaty - polecamy Wystawa Mirosława Filonika w GSW - wernisaż w piątek Od 30 lat materiałem jego twórczych realizacji jest… świetlówka. Tym razem Mirosław Filonik ponownie za „materialny” budulec prac wybrał lampy jarzeniowe. Jaki będzie tego efekt, będzie można się przekonać już w najbliższy piątek (18.10) ... » więcej 2019-10-15, godz. 13:51, Patronaty - polecamy „Świętuj razem z nami!” – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle obchodzi jubileusz 25-lecia Zbliża się święto siatkówki w Kędzierzynie-Koźlu. Już w najbliższą sobotę (19.10) Klub Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle świętować będzie swoje 25-lecie. W programie m.in. mecz pokazowy z IBB Polonią Londyn, strefa małego kibica, prezent ... » więcej 2019-10-15, godz. 13:38, Patronaty - polecamy Będą gonić za lisią kitą. Hubertus w „Ostrodze” już w sobotę Gonitwa, podczas której konno ściga się tzw. 'lisa', czyli jeźdźca z ogonem przypiętym do ramienia - to główny punkt Hubertusa, który już po raz 44. odbędzie się w Ludowym Klubie Jeździeckim „Ostroga”. Sama gonitwa rozpocznie się w najbli ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »