Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2018-05-02, 13:08 Autor: Paula Hołubowicz

IX Opolski Ekspres Dęty wyruszy z Kluczborka

Opolski Ekspres Dęty © (fot. Maciej Stępień / AFRO)
Opolski Ekspres Dęty © (fot. Maciej Stępień / AFRO)
Opolski Ekspres Dęty podczas VIII edycji [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Opolski Ekspres Dęty podczas VIII edycji [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Opolski Ekspres Dęty © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Opolski Ekspres Dęty © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Opolski Ekspres Dęty podczas VIII edycji [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Opolski Ekspres Dęty podczas VIII edycji [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Kluczbork - Bukowo - Opole Główne - Brzeg - Grodków - tak zapowiada się trasa Opolskiego Ekspresu Dętego w tym roku. Orkiestra pod przewodnictwem Przemysława Ślusarczyka wyruszy 12 maja (sobota) ze stacji Kluczbork o godz 10:40. Ilość miejsc ograniczona, ale orkiestry będzie można posłuchać na przystankach.
"Kolej na orkiestrę, czyli Opolski Ekspres Dęty" to nowatorska - pierwsza tego typu w Polsce autorska akcja Przemysława Ślusarczyka - opolskiego kompozytora, dyrygenta, animatora kultury, który wymyślił i opracował ideę i markę "Opolskiego Ekspresu Dętego", jest koordynatorem imprezy. Autorką hasła "Kolej na orkiestrę" jest Lucyna Sterniuk-Gronek.

Podczas muzycznej prezentacji utwory polskiej i zagranicznej muzyki rozrywkowej zagrają: Orkiestra Politechniki Opolskiej, Orkiestra Dęta Zespołu Szkół Elektrycznych im. T. Kościuszki w Opolu oraz Grudzicka Orkiestra Dęta.

Jedną z imprez towarzyszących wydarzeniu będzie wystawa fotografii Romana Hlawacza "Kolej na fotografię". Wystawa będzie eksponowana w galerii (duża poczekalnia) na dworcu PKP Opole Główne. Ponadto organizatorzy zaplanowali zwiedzania Grodkowa, czyli w tym roku miasta, gdzie zakończy trasę muzyczny pociąg. Po Grodkowie uczestników Opolskiego Ekspresu Dętego oprowadzi przewodnik.

Radio Opole - jak co roku - objęło patronat medialny nad wydarzeniem.

Ramowy plan imprezy:
10:40 prezentacja muzyczna przed składem i wyjazd ze stacji Kluczbork
10:55 - 11:15 postój około 20 minut w Bukowie
11:55 - 12:15 postój około 20 minut na stacji Opole Główne
12:40 - 13:00 postój około 20 minut na stacji Brzeg
13:30 - 15:20 koncert finałowy na peronie oraz zwiedzanie miasta z przewodnikiem
15:20 - 17:33 powrót tranzytem do Kluczborka

Transfer pociągiem uczestników Opolskiego Ekspresu Dętego z Opola Głównego do Kluczborka gdzie jest oficjalne rozpoczęcie wydarzenia z peronu IV lub V. Odjazd składu do Kluczborka o godzinie 8.50. Na ten transfer obowiązują te same bilety co na Opolski Ekspres Dęty. Skład ten jak i pozostałe odcinki są objęte całkowitą rezerwacją miejsc. Nie ma możliwości miejsc stojących.

Szczegółowy rozkład jazdy oraz dodatkowe informacje o wydarzeniu znajdują się tu: IX Opolski Ekspres Dęty
IX Opolski Ekspres Dęty wyruszy z Kluczborka
Zobacz także

2019-01-22, godz. 12:34, Patronaty - polecamy Gala Podsumowująca wydarzenia gospodarcze w regionie już w piątek To coroczne wydarzenie poświęcone opolskiej gospodarce i najważniejszym gospodarczym wydarzeniom minionego roku - Gala Podsumowująca Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki. Wydarzenie odbędzie się w najbliższy piątek (25.01) w Centrum Wyst ... » więcej 2019-01-21, godz. 17:04, Patronaty - polecamy II Opolski Plebiscyt Żeglarski "Dar Opola" rozpoczęty! To propozycja dla opolskich żeglarzy, wodniaków a także sympatyków szant i żeglowania. Opolskie Stowarzyszenie Muzyczne 'Pieśni spod żagli' ogłasza II Opolski Plebiscyt Żeglarski „Dar Opola”. Do plebiscytu można się zgłosić samemu, można ... » więcej 2019-01-21, godz. 11:24, Patronaty - polecamy Co musiałoby się stać, żeby na 25 lat schować się w meblościance? Premiera już 2 lutego! Strach dopadł Bożenę. Siedzi od 25 lat zamknięta w czterech ścianach meblościanki, gdy na zewnątrz rozgrywa się tragifarsa... „Reality Show(s). Kabaret o rzeczach strasznych” to tytuł sztuki szykowanej w Teatrze im. Jana Kochanowskiego. P ... » więcej 2019-01-18, godz. 12:28, Patronaty - polecamy Wybierz Najpiękniejszego Gola Opolszczyzny 2018 – głosowanie trwa do 31.01.2019! Już po raz trzeci TVP3 Opole organizuje plebiscyt sportowy „Najpiękniejszy Gol Opolszczyzny”. Otwarty nabór trafień trwał w grudniu, teraz czas na głosowanie widzów. Na werdykt czeka 20 zgłoszonych bramek. Wśród nich są zarówno te z boisk ... » więcej 2019-01-15, godz. 15:30, Patronaty - polecamy Akademicki Dzień Kultury Gier już w piątek na UO Na Akademicki Dzień Kultury Gier zaprasza Katedra Kulturoznawstwa i Folklorystyki Uniwersytetu Opolskiego. Wydarzenie adresowane jest głównie do młodzieży licealnej, ale przyjść może każdy zainteresowany. Spotkanie rozpocznie się w najbli ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »