Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2024-06-24, 15:03 Autor: materiały organizatora, oprac. Agnieszka Lubczańska

"Bezpieczeństwo w budownictwie - wybór czy konieczność?" - konferencja w Opolu

"Bezpieczeństwo w budownictwie - wybór czy konieczność?" - konferencja w Opolu [fot. https://pixabay.com/pl]
"Bezpieczeństwo w budownictwie - wybór czy konieczność?" - konferencja w Opolu [fot. https://pixabay.com/pl]
"Bezpieczeństwo w budownictwie - wybór czy konieczność?" - pod takim tytułem już w najbliższy wtorek (25.06) w Auli Politechniki Opolskiej "Łącznik" przy ul. Mikołajczyka 16 odbędzie się konferencja, która wpisuje się w 3-letnią strategię Państwowej Inspekcja Pracy w całym kraju pod nazwą "Budowa. STOP wypadkom!". Konferencja potrwa od godz. 9:00 do 12:30.
Budownictwo to branża, w której od lat dochodzi do największej liczby wypadków przy pracy. Jednocześnie, częściej niż w pozostałych działach gospodarki, są to wypadki o najpoważniejszych skutkach.

Tematem przewodnim konferencji w Opolu będzie stosowanie nowoczesnych rozwiązań w budownictwie i wyzwaniach z tym związanych. Spotkanie adresowane jest w szczególności do przedsiębiorców, kierowników budów oraz pracowników BHP branży budowlanej. W spotkanie będzie można posłuchać w dniu wydarzenia on-line w serwisie YouTube – dowiedz się więcej.

Organizatorami wydarzenia jest Okręgowy Inspektorat Pracy w Opolu oraz Wydział Budownictwa i Architektury Politechniki Opolskiej. Radio Opole konferencję "Bezpieczeństwo w budownictwie - wybór czy konieczność?" objęło patronatem medialnym.

Program konferencji
:

8:00 - 9:00 Rejestracja gości
9:00 Otwarcie
9:30-10:15 BLOK I - część wykładowa przedstawicieli urzędów kontrolnych
  • Przedstawiciel Głównego Inspektoratu Pracy: „Kampania kontrolno-prewencyjna Budowa. STOP wypadkom!” (15’)
  • Przedstawiciel Okręgowego Inspektoratu Pracy w Opolu: „Wybór czy konieczność - analiza dotychczasowej realizacji kampanii Budowa. STOP wypadkom! przez OIP w Opolu” (15’)
  • Aleksandra Adamczyk (Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Opolu): „Zasady bezpieczeństwa i higieny pracy podczas prac związanych z usuwaniem bądź zabezpieczaniem wyrobów zawierających azbest. Działania nadzorczo-kontrolne Państwowej Inspekcji Sanitarnej” (15’)
10:15-11:00 BLOK II - "Duża wysokość – duże wyzwania"
  • Marek Ćmiel (Urząd Dozoru Technicznego): „UDT a praca na wysokości” (15’)
  • Ewa Chrostowska (ELEMONT S.A.): „Zarządzanie bhp podczas budowy energetycznych obiektów liniowych wraz z infrastrukturą” (15’)
  • Stanisław Traczyk (PROTEKT): „Dobór środków do prac na wysokości – ochrona indywidualna i zabezpieczenia zbiorowe” (15’)
11:00-11:30 – przerwa kawowa
11:30-12:15 BLOK III - "Nowoczesność w drogach i mostach"
  • dr inż. Mariusz Pustelnik (MOSTOPOL Sp. z o.o.): „Zagadnienia bezpieczeństwa i higieny pracy w budownictwie mostowym w wybranych przykładach z realizacji” (15’)
  • mgr inż. Daniel Dańko (Himmel i Papesch Opole Sp. z o.o.): „Bezpieczeństwo i higiena pracy podczas realizacji wybranych obiektów inżynierskich” (15’)
  • mgr inż. Mariusz Komorowski (Politechnika Opolska): „Bezpieczeństwo podczas budowy stacji paliw” (15’)
12:30 Zakończenie konferencji
Plakat

Zobacz także

2024-07-22, godz. 15:07, Patronaty - polecamy Piłka w strażackim stylu, czyli wasserball w Przechodzie już w weekend Zadanie proste nie jest, jakby mogło się wydawać, ale cel jeden - strumieniem wody ze strażackiego węża wbić jak najwięcej bramek. Mowa o wasserballu - wodnej piłce prądowej. Międzynarodowy turniej w tej dyscyplinie w najbliższy… » więcej 2024-07-22, godz. 13:05, Patronaty - polecamy Zbliża się XVII Zlot Motocyklowy w Prudniku. Radio Opole będzie na miejscu! „Wszystko dopięte na ostatni guzik!” - zapewniają organizatorzy zlotu motocyklowego, który już po raz 17. odbędzie się w Prudniku. Trzydniowa impreza rozpocznie się w piątek (26.07) i potrwa do niedzieli (28.07). Tradycyjnie bazą… » więcej 2024-07-19, godz. 09:05, Patronaty - polecamy Lang Team wspiera Fundację im. Ryszarda Szurkowskiego Lang Team wspiera Fundację im. Ryszarda Szurkowskiego - jednego z najwybitniejszych polskich kolarzy, która nie tylko dba o pamięć po sportowcu, ale i tworzy projekty nawołujące do aktywności fizycznej dla dzieci, młodzieży i nawet… » więcej 2024-07-18, godz. 14:15, Patronaty - polecamy Kto wystąpi na Tarnograniu? Znamy program! Festiwal już 27 lipca w Tarnowcu DonGURALesko i Sidnej Polak będą w tym roku gwiazdami Festiwalu Zespołów Muzyki Alternatywnej „Tarnogranie”. Swoje koncerty zagrają także Depech Mode Elektro Akustic, zespół Niesamowita Sprawa oraz laureaci zeszłorocznej edycji… » więcej 2024-07-18, godz. 10:43, Patronaty - polecamy III Memoriał Grzegorza Lachowicza Przyjaciele z boiska zmarłego w marcu 2021 roku prezesa futsalowego klubu z Komprachcic Grzegorza Lachowicza po raz trzeci spotkają się, by wziąć udział w memoriale. - Zobaczycie w akcji nasze wspaniałe Tygrysy w starciach z najlepszymi… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »