Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2024-06-20, 09:15 Autor: Agnieszka Lubczańska

Poczuj opolską gościnność w sobotę na pikniku. Gwiazdą będzie zespół Piersi

Poczuj opolską gościnność w sobotę na pikniku. Gwiazdą będzie zespół Piersi
Międzynarodowy Piknik Rodzinny „Opolskie Gościnne” odbędzie się już w najbliższą sobotę (22.06) na Błoniach Politechniki Opolskiej przy ul. Mikołajczyka 5. Szykowana jest moc atrakcji, zarówno dla najmłodszych, jak i dla dorosłych. Gwiazdą części artystycznej będzie zespół Piersi. Piknik potrwa od godz. 12:00 i do 18:00. Wstęp jest wolny.
Na miejscu będzie można posmakować dań kuchni gruzińskiej, indyjskiej czy meksykańskiej, nauczyć się tradycyjnego parzenia herbaty. Szykowane są występy artystyczne z całego świata, a także wiele warsztatów, np. będzie możliwość nauki salsy, poćwiczenia tai chi, spróbowania kaligrafii oraz szydełkowania. Nie zabraknie występów, tańców i śpiewów.

Wydarzenie ma na celu spotkanie regionalnych tradycji i kultury ze zwyczajami charakterystycznymi dla krajów spoza Unii Europejskiej. Zarówno mieszkańcy Opola, jak i cudzoziemscy mieszkańcy regionu, będą mogli spędzić wspólnie czas w rodzinnej atmosferze.

Ideą spotkania jest, by cudzoziemcy, którzy zamieszkali w województwie opolskim, czuli się tu zaopiekowani. Stąd też na miejscu będzie możliwość zasięgnięcia przydatnych informacji na stoiskach partnerów wydarzenia: Politechniki Opolskiej, ZUS, PIP, OIP, KWP i NFZ.

Więcej o pikniku w materiale Moniki Matuszkiewicz-Biel.Wydarzenie organizowane jest przez Wojewódzki Urząd Pracy pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Opolskiego. Radio Opole inicjatywę „Opolskie gościnne” objęło patronatem medialnym.
Plakat Opolskie Gościnne III

Zobacz także

2024-07-16, godz. 09:51, Patronaty - polecamy Jubileuszowy Master Truck Show od piątku do niedzieli Już po raz 20. lotnisko Aeroklubu Opolskiego w Polskiej Nowej Wsi koło Opola stanie się miejscem, gdzie zjadą najpiękniej tuningowane ciężarówki i inne pojazdy z całej Polski, a także z zagranicy. Szykują się trzy dni motoryzacyjnych… » więcej 2024-07-15, godz. 12:30, Patronaty - polecamy Spotkanie z Danutą Hasiak w Opolu „Zacznij żyć własnym życiem” pod takim tytułem w środę 24 lipca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu odbędzie się spotkanie z Danutą Hasiak, która żartobliwie mówi o sobie ,,mistrzyni uważności”, bo właśnie uważność… » więcej 2024-07-15, godz. 10:07, Patronaty - polecamy Festiwal "Kropka" od czwartku do niedzieli w Głuchołazach Cztery koncerty muzyki poetyckiej, turystycznej, studenckiej w wykonaniu zarówno gwiazd, jak i adeptów do Krainy Łagodności w perełce Gór Opawskich - to wszystko już w najbliższy weekend (18-21.07) w Głuchołazach. Podczas pięciu… » więcej 2024-07-11, godz. 14:07, Patronaty - polecamy Zdobądź Certyfikat OROT! Zgłoszenia przyjmowane są do 16 sierpnia Do 16 sierpnia przyjmowane są zgłoszenia do XV Konkursu na „Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Opolskiego - Certyfikat OROT 2024”. Etap regionalny konkursu wyłoni laureatów w pięciu kategoriach: Wydarzenie cykliczne, Pakiet… » więcej 2024-07-11, godz. 09:53, Patronaty - polecamy Letnie zajęcia w bibliotece - jest w czym wybierać! Od początku wakacji we wszystkich filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu trwają zajęcia adresowane do dzieci. Zaplanowano ich na wakacje ponad siedemdziesiąt. Udział jest bezpłatny, na część zajęć wymagane są wcześniejsze… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »