Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2024-05-22, 16:28 Autor: Agnieszka Lubczańska

Muzeum Śląska Opolskiego w czwartek pełne wydarzeń i ostatnia okazja obejrzenia wystawy "Obcy wśród nas"

Muzeum Śląska Opolskiego zaprasza [fot. materiały Muzeum Śląska Opolskiego]
Muzeum Śląska Opolskiego zaprasza [fot. materiały Muzeum Śląska Opolskiego]
Muzeum Śląska Opolskiego zaprasza [fot. materiały Muzeum Śląska Opolskiego]
Muzeum Śląska Opolskiego zaprasza [fot. materiały Muzeum Śląska Opolskiego]
Muzeum Śląska Opolskiego zaprasza [fot. materiały Muzeum Śląska Opolskiego]
Muzeum Śląska Opolskiego zaprasza [fot. materiały Muzeum Śląska Opolskiego]
Jeśli jeszcze są tacy pasjonaci przyrody zainteresowani obcymi i inwazyjnymi gatunkami roślin, ptaków i ssaków, którzy nie oglądali wyjątkowej ekspozycji w Muzeum Śląska Opolskiego zatytułowanej „Obcy wśród nas”, to ostatnia okazja, by to zrobić. W najbliższy czwartek (23.05) odbędzie się ostatnie oprowadzenia kuratorskie po wystawie.
O wydarzeniu w audycji "Dobry moment" Magdy Szybińskiej opowiadał Michał Grocholski z Muzeum Śląska Opolskiego. Rozmowę zamieszczamy poniżej.Wystawa: „Obcy wśród nas” swój wernisaż miała w połowie grudnia. Prezentowana będzie jeszcze tylko do czwartku (23.05) w godz. od 9:30 do 18:00. Wstęp wolny. Tego dnia odbędzie się ostatnie oprowadzanie kuratorskie po wystawie. Początek o godz. 17:00. O wystawie opowiadać będą jej kuratorzy: Agnieszka Mulawa i Piotr Zabłocki z Działu Przyrody MŚO. Przyrodnicy uchylą rąbka tajemnicy dotyczącej powstawania wystawy. Przedstawią kulisy pracy nad tym niezwykłym projektem i odkryją historie, które kryją się za prezentowanymi eksponatami. Więcej informacji o wystawie można znaleźć tu: dowiedz się więcej o wystawie "Obcy wśród nas".

Kolejną atrakcją będą warsztaty twórcze skierowane zarówno do dorosłych, jak i rodzin. Podczas zajęć będzie można eksplorować motyw roślinny w kulturze ludowej. Poprowadzi je Ewa Olbryt, doświadczona edukator i znawca folkloru. Każdy uczestnik zajęć opuści je z własnoręcznie wykonaną drewnianą zakładką do książki. Warsztaty rozpoczną się o godz. 17:45, a udział w nich jest całkowicie bezpłatny. Należy pamiętać, że liczba miejsc jest ograniczona, dlatego konieczna jest wcześniejsza rezerwacja telefoniczna (tel. 77 443 17 54). Decyduje kolejność zgłoszeń.

W czwartek (23.05) odbędzie się także kolejne Spotkanie Filozoficzne. Temat dyskusji brzmi: „Co ważniejsze dusza czy ciało?”. Spotkanie poprowadzi dr prof. UO Piotr Leśniak. Początek o godz. 18:00.

Z kolei w sobotę (25.05) o godz. 12:00 w ramach „Sobotniego pogotowia twórczego” szykowane są zajęcie edukacyjne dla dzieci na temat "Europa od kuchni".

Radio Opole jest patronem medialnym wydarzeń organizowanych przez Muzeum Śląska Opolskiego.

Zobacz także

2024-06-25, godz. 08:43, Patronaty - polecamy Muzeum Polskiej Piosenki zaprasza na wystawę o Jerzym Wasowskim Pianista, piosenkarz, autor tekstów, satyryk, reżyser, aktor teatralny, radiowy, telewizyjny i filmowy, a przede wszystkim jeden z najwybitniejszych kompozytorów polskich XX w. - Jerzy Wasowski będzie bohaterem nowej wystawy, którą już… » więcej 2024-06-24, godz. 15:03, Patronaty - polecamy "Bezpieczeństwo w budownictwie - wybór czy konieczność?" - konferencja w Opolu 'Bezpieczeństwo w budownictwie - wybór czy konieczność?' - pod takim tytułem już w najbliższy wtorek (25.06) w Auli Politechniki Opolskiej 'Łącznik' przy ul. Mikołajczyka 16 odbędzie się konferencja, która wpisuje się w 3-letnią… » więcej 2024-06-24, godz. 09:21, Patronaty - polecamy IV Bieg Po Kwiat Paproci wystartuje już w sobotę Około 250 osób zgłosiło chęć udziału w IV Biegu po Kwiat Paproci. Wydarzenie odbędzie się już w najbliższą sobotę (29.06) w pobliżu miejscowości Rzędziwojowice koło Niemodlina. » więcej 2024-06-21, godz. 10:01, Patronaty - polecamy Piknik i koncerty czterech zespołów już w sobotę w Pokoju Wyjątkowy piknik z okazji 20. rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej odbędzie się w najbliższą sobotę (22.06) w Pokoju. To ma być dzień pełen atrakcji, zabawy i kulturalnych przeżyć. Początek o godz. 15:00 na placu przy… » więcej 2024-06-20, godz. 12:21, Patronaty - polecamy Piknik rodzinny z kinem sferycznym w "Opolance" już w niedzielę. Radio Opole będzie na miejscu! Będzie można poznać pracę radiowca od kuchni, obejrzeć film w kinie sferycznym, pojeździć na quadach, zobaczyć pokaz judo czy obejrzeć pokazowy mecz futsalu - to tylko niektóre z atrakcji pikniku rodzinnego w „Opolance”, który… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »