Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2024-05-22, 09:29 Autor: materiały organizatora, oprac. AL

VII Wojewódzki Konkurs Armia Krajowa 1939-1945

Wystawa plenerowa Armia Krajowa [Fot.Wiktor Krzewicki]
Wystawa plenerowa Armia Krajowa [Fot.Wiktor Krzewicki]
"Twym obowiązkiem będzie walczyć z bronią w ręku. Zwycięstwo będzie twoją nagrodą" - to motto VII Wojewódzkiego Konkursu Armia Krajowa 1939-1945 adresowanego do wszystkich uczniów szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych z Opolszczyzny. Prace na konkurs można przesyłać jeszcze tylko do piątku (24.05).
Przedmiotem Konkursu jest pogłębienie wiedzy uczniów o organizacji i działalności Służby Zwycięstwu Polski – Związku Walki Zbrojnej – Armii Krajowej. Uczestnikiem Konkursu może być jedna osoba fizyczna lub zespół uczniów z danej szkoły liczący do trzech osób.

Rozstrzygnięcie nastąpi 12 czerwca o godz. 10:00 podczas gali w MBP w Opolu. Laureaci wraz z nauczycielami (opiekunami prac) zostaną zaproszeni oraz powiadomieni o terminie i miejscu uroczystego zakończenia.

Opiekę merytoryczną nad przebiegiem konkursu sprawują Klub Historyczny im gen Stefana Roweckiego „Grota” w Opolu oraz Instytut Pamięci Narodowej Delegatura w Opolu.

Konkurs przeprowadzony zostanie w następujących kategoriach:

A. Szkoła podstawowa:
  1. Harcerze walczący w Powstaniu Warszawskim. Forma pracy do wyboru: praca plastyczna, opowiadanie, album, prezentacja multimedialna. Praca indywidualna lub grupowa.
  2. Ślady Armii Krajowej w mojej okolicy. Forma pracy do wyboru: teczka tematyczna, prezentacja multimedialna. Praca indywidualna lub grupowa.
  3. Przedstaw sylwetkę generała Augusta Emila Fieldorfa pseudonim Nil. Forma pracy do wyboru: praca plastyczna, album, prezentacja multimedialna. Praca indywidualna lub grupowa.
B. Szkoła ponadpodstawowa:
  1. Armia Krajowa na kresach południowo-wschodnich. Forma pracy do wyboru: rozprawka, teczka tematyczna, prezentacja multimedialna, infografika. Praca indywidualna lub grupowa.
  2. Przedstaw losy wybranego oddziału Armii Krajowej walczącego w Powstaniu Warszawskim. Forma pracy do wyboru: rozprawka, teczka tematyczna, prezentacja multimedialna. Praca indywidualna lub grupowa.
  3. Przedstaw sylwetkę generała Augusta Emila Fieldorfa pseudonim Nil. Forma pracy do wyboru: rozprawka, teczka tematyczna, prezentacja multimedialna. Praca indywidualna lub grupowa.
Więcej informacji można znaleźć w Regulaminie na stronie IPN - zobacz tu.

Organizatorem konkursu jest Zarząd Opolskiego Okręgu i Koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Współorganizatorem jest: Instytut Pamięci Narodowej Delegatura w Opolu. Radio Opole jest patronem medialnym przedsięwzięcia.

Zobacz także

2024-06-24, godz. 15:03, Patronaty - polecamy "Bezpieczeństwo w budownictwie - wybór czy konieczność?" - konferencja w Opolu 'Bezpieczeństwo w budownictwie - wybór czy konieczność?' - pod takim tytułem już w najbliższy wtorek (25.06) w Auli Politechniki Opolskiej 'Łącznik' przy ul. Mikołajczyka 16 odbędzie się konferencja, która wpisuje się w 3-letnią… » więcej 2024-06-24, godz. 09:21, Patronaty - polecamy IV Bieg Po Kwiat Paproci wystartuje już w sobotę Około 250 osób zgłosiło chęć udziału w IV Biegu po Kwiat Paproci. Wydarzenie odbędzie się już w najbliższą sobotę (29.06) w pobliżu miejscowości Rzędziwojowice koło Niemodlina. » więcej 2024-06-21, godz. 10:01, Patronaty - polecamy Piknik i koncerty czterech zespołów już w sobotę w Pokoju Wyjątkowy piknik z okazji 20. rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej odbędzie się w najbliższą sobotę (22.06) w Pokoju. To ma być dzień pełen atrakcji, zabawy i kulturalnych przeżyć. Początek o godz. 15:00 na placu przy… » więcej 2024-06-20, godz. 12:21, Patronaty - polecamy Piknik rodzinny z kinem sferycznym w "Opolance" już w niedzielę. Radio Opole będzie na miejscu! Będzie można poznać pracę radiowca od kuchni, obejrzeć film w kinie sferycznym, pojeździć na quadach, zobaczyć pokaz judo czy obejrzeć pokazowy mecz futsalu - to tylko niektóre z atrakcji pikniku rodzinnego w „Opolance”, który… » więcej 2024-06-20, godz. 09:15, Patronaty - polecamy Poczuj opolską gościnność w sobotę na pikniku. Gwiazdą będzie zespół Piersi Międzynarodowy Piknik Rodzinny „Opolskie Gościnne” odbędzie się już w najbliższą sobotę (22.06) na Błoniach Politechniki Opolskiej przy ul. Mikołajczyka 5. Szykowana jest moc atrakcji, zarówno dla najmłodszych, jak i dla dorosłych… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »