Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2024-05-22, 09:29 Autor: materiały organizatora, oprac. AL

VII Wojewódzki Konkurs Armia Krajowa 1939-1945

Wystawa plenerowa Armia Krajowa [Fot.Wiktor Krzewicki]
Wystawa plenerowa Armia Krajowa [Fot.Wiktor Krzewicki]
"Twym obowiązkiem będzie walczyć z bronią w ręku. Zwycięstwo będzie twoją nagrodą" - to motto VII Wojewódzkiego Konkursu Armia Krajowa 1939-1945 adresowanego do wszystkich uczniów szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych z Opolszczyzny. Prace na konkurs można przesyłać jeszcze tylko do piątku (24.05).
Przedmiotem Konkursu jest pogłębienie wiedzy uczniów o organizacji i działalności Służby Zwycięstwu Polski – Związku Walki Zbrojnej – Armii Krajowej. Uczestnikiem Konkursu może być jedna osoba fizyczna lub zespół uczniów z danej szkoły liczący do trzech osób.

Rozstrzygnięcie nastąpi 12 czerwca o godz. 10:00 podczas gali w MBP w Opolu. Laureaci wraz z nauczycielami (opiekunami prac) zostaną zaproszeni oraz powiadomieni o terminie i miejscu uroczystego zakończenia.

Opiekę merytoryczną nad przebiegiem konkursu sprawują Klub Historyczny im gen Stefana Roweckiego „Grota” w Opolu oraz Instytut Pamięci Narodowej Delegatura w Opolu.

Konkurs przeprowadzony zostanie w następujących kategoriach:

A. Szkoła podstawowa:
  1. Harcerze walczący w Powstaniu Warszawskim. Forma pracy do wyboru: praca plastyczna, opowiadanie, album, prezentacja multimedialna. Praca indywidualna lub grupowa.
  2. Ślady Armii Krajowej w mojej okolicy. Forma pracy do wyboru: teczka tematyczna, prezentacja multimedialna. Praca indywidualna lub grupowa.
  3. Przedstaw sylwetkę generała Augusta Emila Fieldorfa pseudonim Nil. Forma pracy do wyboru: praca plastyczna, album, prezentacja multimedialna. Praca indywidualna lub grupowa.
B. Szkoła ponadpodstawowa:
  1. Armia Krajowa na kresach południowo-wschodnich. Forma pracy do wyboru: rozprawka, teczka tematyczna, prezentacja multimedialna, infografika. Praca indywidualna lub grupowa.
  2. Przedstaw losy wybranego oddziału Armii Krajowej walczącego w Powstaniu Warszawskim. Forma pracy do wyboru: rozprawka, teczka tematyczna, prezentacja multimedialna. Praca indywidualna lub grupowa.
  3. Przedstaw sylwetkę generała Augusta Emila Fieldorfa pseudonim Nil. Forma pracy do wyboru: rozprawka, teczka tematyczna, prezentacja multimedialna. Praca indywidualna lub grupowa.
Więcej informacji można znaleźć w Regulaminie na stronie IPN - zobacz tu.

Organizatorem konkursu jest Zarząd Opolskiego Okręgu i Koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Współorganizatorem jest: Instytut Pamięci Narodowej Delegatura w Opolu. Radio Opole jest patronem medialnym przedsięwzięcia.

Zobacz także

2024-07-12, godz. 17:46, Patronaty - polecamy Spotkanie z Danutą Hasiak w Opolu „Zacznij żyć własnym życiem” pod takim tytułem w środę 24 lipca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu odbędzie się spotkanie z Danutą Hasiak, która żartobliwie mówi o sobie ,,mistrzyni uważności”, bo właśnie uważność… » więcej 2024-07-11, godz. 14:07, Patronaty - polecamy Zdobądź Certyfikat OROT! Zgłoszenia przyjmowane są do 16 sierpnia Do 16 sierpnia przyjmowane są zgłoszenia do XV Konkursu na „Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Opolskiego - Certyfikat OROT 2024”. Etap regionalny konkursu wyłoni laureatów w pięciu kategoriach: Wydarzenie cykliczne, Pakiet… » więcej 2024-07-11, godz. 09:53, Patronaty - polecamy Letnie zajęcia w bibliotece - jest w czym wybierać! Od początku wakacji we wszystkich filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu trwają zajęcia adresowane do dzieci. Zaplanowano ich na wakacje ponad siedemdziesiąt. Udział jest bezpłatny, na część zajęć wymagane są wcześniejsze… » więcej 2024-07-10, godz. 12:52, Patronaty - polecamy Będą żąć, kosić i młócić już w sobotę w Piątkowicach Kosy, sierpy i cepy znów w upale pójdą w ruch, a to za sprawą turnieju żniwowania metodami tradycyjnymi „Złota Kosa”. Przypomnijmy, że w minionym roku trzeci raz z rzędu zwyciężyła drużyna z Niwnicy. Jak będzie tym razem… » więcej 2024-07-10, godz. 09:04, Patronaty - polecamy Wystawa "Sztuka uważności" w Galerii WuBePe 'Sztuka uważności' pod takim tytułem w Galerii WuBePe do 31 lipca można oglądać wystawę obrazów Magdaleny Chrostowskiej. To obrazy abstrakcyjne, malowane pod wpływem „wezwania” duszy - jak opowiada artystka. Wernisaż już dziś… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »