Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2024-04-02, 12:58 Autor: Agnieszka Lubczańska

Zbadaj się bezpłatnie! Akcja "Zdrowie pod kontrolą" już w sobotę w Opolu

Przyjdź i przebadaj się bezpłatnie! Akcja "Zdrowie pod kontrolą" już w sobotę w Opolu [fot. sxc.hu]
Przyjdź i przebadaj się bezpłatnie! Akcja "Zdrowie pod kontrolą" już w sobotę w Opolu [fot. sxc.hu]
Będzie można wykonać bezpłatne badania, a także zasięgnąć porad dotyczących profilaktyki - to wszystko w ramach akcji „Zdrowie pod kontrolą” już w najbliższą sobotę (06.04) od godz. 11:00 do 18:00 w Centrum Handlowym Karolinka w Opolu. Dodatkowo obecni na wydarzeniu będą: lekarz kardiolog, lekarz internista oraz dietetyk kliniczny, z którymi będą dostępne konsultacje. Akcję pod patronatem Radia Opole szykują studenci kierunku lekarskiego Uniwersytetu Opolskiego.
Tego dnia na specjalnie przygotowanych stoiskach będzie można wykonać darmowe badanie poziomu glukozy we krwi, a także zmierzyć ciśnienie tętnicze. Kto się zastanawia jaki ma poziom cholesteroli, będzie miał okazję to sprawdzić. Przy stoisku będzie także mierzone Pol-SCORE (na podstawie wyniku cholesterolu całkowitego oraz ciśnienia skurczowego), pojawi się skala ryzyka zgonu z powodów sercowo-naczyniowych w ciągu 10 lat.

Będzie też miejsce do prelekcji na temat zasad bezpiecznego udzielania pierwszej pomocy ze szczególnym uwzględnieniem oceniania stanu przytomności poszkodowanego, występowania czynności życiowych (np. oddechu), informowania służb ratunkowych o zdarzeniu. Nie zabraknie „Szpitala pluszowego misia” skierowanego do najmłodszych uczestników wydarzenia, a mającego na celu oswojenie małych dzieci z zawodem lekarza i przekonanie ich do chętnego odwiedzania gabinetów lekarskich.

„Zdrowie pod kontrolą” to największa ogólnopolska akcja IFMSA-Poland, do której to organizacji należą także studenci medycyny z kierunku lekarskiego Uniwersytetu Opolskiego.

Plakat

Zobacz także

2024-05-13, godz. 17:31, Patronaty - polecamy Instytut Śląski świętuje 90-lecie powstania Instytut Śląski obchodzi w tym roku jubileusz 90-lecia powstania. Z tej okazji w najbliższy czwartek (16.05) w Sali Herbowej Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego odbędzie się uroczysta gala, a dzień później, czyli w piątek (17.05) w… » więcej 2024-05-13, godz. 10:43, Patronaty - polecamy Dyrektor Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu Promotorem Polski! Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” przyznała tytuł Promotor Polski ze Śląska. Wśród uhonorowanych jest Bartłomiej Szewczyk dyrektor Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu. Wydarzenie odbyło się 8 maja, w ramach… » więcej 2024-05-10, godz. 14:39, Patronaty - polecamy "Gotowi na zdrowie!" już 14 maja Zbliża się konferencja, która na długo pozostanie w pamięci wszystkich dbających o swoje zdrowie i dobre samopoczucie. Pod hasłem 'Gotowi na zdrowie! Czy jakość w diecie jest ważna' zaplanowano wydarzenie, które jest nie tylko źródłem… » więcej 2024-05-10, godz. 13:54, Patronaty - polecamy W ten weekend rycerze opanują Byczynę Opolskie Bractwo Rycerskie pragnie zaprosić miłośników średniowiecza na Międzynarodowy Turniej Rycerski, który odbędzie się w Grodzie Rycerskim w Biskupicach pod Byczyną, w dniach 11-12 maja 2024 r. » więcej 2024-05-10, godz. 13:26, Patronaty - polecamy II Turniej Piastów Opolskich już jutro! Uczniowski Klub Sportowy START zaprasza na turniej w szpadzie z okazji 20-lecia integracji Polski z Unią Europejską. » więcej
3456789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »