Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2024-04-03, 19:07 Autor: Agnieszka Lubczańska

Już wkrótce na Scenie Bunkier - "Mamoburger"

Zdjęcie ze spektaklu "Mamoburger" [fot. Michał Grocholski, źródło: https://teatropole.pl/spektakle/mamoburger/]
Zdjęcie ze spektaklu "Mamoburger" [fot. Michał Grocholski, źródło: https://teatropole.pl/spektakle/mamoburger/]
Jeśli czekają Państwo na premierę w Kochanowskim, mamy dobrą informację! Już 19 kwietnia na Scenie Bunkier szykowana jest pierwsza odsłona spektaklu, który powstał w ramach „Sceny inicjatyw aktorskich”. Tym razem będzie to dwuosobowy dramat, który ma w bardzo nietypowy sposób opowiedzieć o przechodzeniu traumy po nagłej śmierci bliskiej osoby. Rzecz nosi tytuł „Mammoburger”.

Premiera rozpocznie się o godz. 19:00. Kolejne najbliższe spektakle zaplanowano 21 kwietnia (godz. 16:00) oraz 4 i 5 maja.
W spektaklu spotykamy ojca, granego przez Rafała Kronenbergera oraz córkę, graną (gościnnie) przez Oliwię Zalewę, którzy próbują na nowo odnaleźć się po śmierci żony i matki. Co się okazuje we wspólnym przeżywaniu trudnego momentu?

Reżyserem spektaklu jest Maciej Konopiński. Autorem scenografii, kostiumów i video - Filip Ignatowicz. Muzykę stworzył Krzysztof Wojciechowski. Autorami tekstu piosenki są Eryk i Kalina Konopińscy. Konsultacji z typów osobowości udzielił Marcin Cząba.

Spektakl trwa 65 minut (bez przerwy) i jest adresowany do widzów powyżej 15 roku życia. I uwaga, pojawiają się w nim: motyw używek, dym oraz wulgaryzmy.Autorka sięga po czarny humor, żeby opisać bezwzględność kontrolującej matki, która nawet po śmierci chce decydować o wyborach i postawach swoich najbliższych. Tytułowy Mamoburger jest ostatnim wspólnym rodzinnym posiłkiem i czymś w rodzaju popkulturowej komunii po zmarłej żonie i matce. Spektakl jest mieszanką czarnego humoru i spotkania z bezwzględnością śmierci, ale również próbą znalezienia miejsca na duchowość we współczesnym świecie marketów, burgerowni, frytek i galerii handlowych
– czytamy w opisie.

[źródło: https://teatropole.pl/spektakle/mamoburger]

Plakat spektaklu

Zobacz także

2024-05-14, godz. 08:00, Patronaty - polecamy LGD "Kraina Dinozaurów" zachęca do uczestnictwa w Nocy Muzeów LGD 'Kraina Dinozaurów' po raz kolejny włącza się Noc Muzeów. W najbliższą sobotę (18.05) w godz. od 18:00 do północy będzie można odwiedzić oraz poznać kilkanaście różnych ciekawych miejsc poświęconych historii, wybrać… » więcej 2024-05-13, godz. 20:44, Patronaty - polecamy Konferencja o lokalnych muzeach ziemi prudnickiej W ramach Bialskiego Festiwalu Kultur w najbliższą środę (15.05) w sali konferencyjnej Centrum Społeczno-Kulturalnego w Białej odbędzie się konferencja naukowa poświęcona dziejom ziemi prudnickiej w szczególności tradycji kolekcjonerskiej… » więcej 2024-05-13, godz. 17:31, Patronaty - polecamy Instytut Śląski świętuje 90-lecie powstania Instytut Śląski obchodzi w tym roku jubileusz 90-lecia powstania. Z tej okazji w najbliższy czwartek (16.05) w Sali Herbowej Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego odbędzie się uroczysta gala, a dzień później, czyli w piątek (17.05) w… » więcej 2024-05-13, godz. 10:43, Patronaty - polecamy Dyrektor Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu Promotorem Polski! Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” przyznała tytuł Promotor Polski ze Śląska. Wśród uhonorowanych jest Bartłomiej Szewczyk dyrektor Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu. Wydarzenie odbyło się 8 maja, w ramach… » więcej 2024-05-10, godz. 14:39, Patronaty - polecamy "Gotowi na zdrowie!" już 14 maja Zbliża się konferencja, która na długo pozostanie w pamięci wszystkich dbających o swoje zdrowie i dobre samopoczucie. Pod hasłem 'Gotowi na zdrowie! Czy jakość w diecie jest ważna' zaplanowano wydarzenie, które jest nie tylko źródłem… » więcej
3456789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »