Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2024-02-22, 15:38 Autor: Agnieszka Lubczańska

Amerykańskie seriale komediowe tematem spotkania z Magdą Kosińską-Król już w środę w MBP w Opolu

Spotkanie z Magdą Kosińską-Król, autorką książki „Antidotum. Historia amerykańskich seriali komediowych” już w środę (28.02) w Opolu [fot. zdjęcie z posta autorki, źródło: https://www.facebook.com/profile.php?id=61550618181616]
Spotkanie z Magdą Kosińską-Król, autorką książki „Antidotum. Historia amerykańskich seriali komediowych” już w środę (28.02) w Opolu [fot. zdjęcie z posta autorki, źródło: https://www.facebook.com/profile.php?id=61550618181616]
Ma 442 strony, wydana została parę dni temu i jest kopalnią wiedzy na temat świata sitcomów i ich wpływu na społeczeństwo. Mowa o książce „Antidotum. Historia amerykańskich seriali komediowych”. Jej autorka Magda Kosińska-Król już w najbliższą środę (28.02) będzie gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu. Spotkanie poprowadzi Mateusz Torzecki. Początek o godz. 18:00. Wstęp wolny!
Dłuższa rozmowa z autorką w audycji Wszystko o literaturze w najbliższą niedzielę.

Autorka spogląda na seriale komediowe jako antidotum na rozmaite problemy czy zjawiska pojawiające się w życiu Amerykanów. „Flintstonowie”, „Rodzina Addamsów”, „MAS*H”, „The Cosby Show”, „Kroniki Seinfelda”, „Przyjaciele”, „Biuro” czy „Współczesna rodzina” – te tytuły to nie tylko rozrywka o milionowej oglądalności, ale także – jak dowodzi autorka książki - dzieła, które miały i mają głęboki wpływ na świadomość widzów.

(..) autorka nie ogranicza się tylko do popularnych tytułów – przybliża także seriale mniej znane polskim widzom, a równie warte uwagi ze względu na ich znaczenie w popkulturze i historii amerykańskiej telewizji. Nie brak też w książce anegdot związanych z tworzeniem kultowych serii, a spośród faktów i ciekawostek wyłaniają się fascynujące portrety niezwykłych osobowości – czytamy w opisie Peronów kultury, wydawcy książki.

Magda Kosińska-Król jest kulturoznawczynią, dziennikarką, autorką książki „Portrety bez upiększeń. Historie (nie)zapomnianych gwiazd Hollywood”. Od lat zainteresowana jest historią i kulturą Stanów Zjednoczonych, szczególnie rozwojem telewizji w XX w. i wpływem mediów na amerykańskie społeczeństwo.

Spotkanie realizowane jest w ramach programu „Ameryka w twojej bibliotece”. Radio Opole jest patronem medialnym wydarzenia.
Plakat

Zobacz także

2024-04-11, godz. 09:29, Patronaty - polecamy Trefon i Cichy w koncercie "Jazz w wolnej chwili" Standardy polskiej i światowej muzyki rozrywkowej i jazzowej, przeboje wszech czasów i to w doborowym wykonaniu wszechstronnych gitarzystów: Andrzeja Trefona i Jana Cichego na basie - taki koncert szykuje się w ostatnią sobotę kwietnia… » więcej 2024-04-11, godz. 08:44, Patronaty - polecamy GSW zaprasza dzieci do udziału w konkursie plastycznym! Do 30 kwietnia Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu czeka na prace dzieci, które chciałby wziąć udział w konkursie plastycznym „Figle na gałęzi”. Zadanie polega na stworzeniu opowieści o wybranym drzewie, które ma być przyjaznym… » więcej 2024-04-10, godz. 09:46, Patronaty - polecamy "Tańcowadła" w Ozimku już w sobotę Dom Kultury w Ozimku zaprasza na XXVII Ogólnopolski Przegląd Zespołów Tanecznych 'Tańcowadła'. Celem wydarzenia jest popularyzacja zespołowych form tanecznych, integracja środowiska oraz konfrontacja dorobku artystycznego grup. Konkurs… » więcej 2024-04-08, godz. 22:07, Patronaty - polecamy Szachiści w mundurach zagrają w Głuchołazach Policjanci, strażacy, pogranicznicy, funkcjonariusze Służby Więziennej oraz Służby Celno-Skarbowej z całego kraju wezmą udział w XXIII Indywidualnych Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Szachach. Zawody rozpoczną się już… » więcej 2024-04-08, godz. 21:15, Patronaty - polecamy W piątek poznamy Klasę Mundurową Roku Województwa Opolskiego 2024 Reprezentacje szkół ponadpodstawowych z województwa opolskiego, w których prowadzone są klasy mundurowe zmierzą się w najbliższy piątek (12.04) w VII Drużynowym Turnieju Klas Mundurowych Województwa Opolskiego. Wydarzenie - pod… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »