Ma 442 strony, wydana została parę dni temu i jest kopalnią wiedzy na temat świata sitcomów i ich wpływu na społeczeństwo. Mowa o książce „Antidotum. Historia amerykańskich seriali komediowych”. Jej autorka Magda Kosińska-Król już w najbliższą środę (28.02) będzie gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu. Spotkanie poprowadzi Mateusz Torzecki. Początek o godz. 18:00. Wstęp wolny!
Dłuższa rozmowa z autorką w audycji Wszystko o literaturze w najbliższą niedzielę. Autorka spogląda na seriale komediowe jako antidotum na rozmaite problemy czy zjawiska pojawiające się w życiu Amerykanów. „Flintstonowie”, „Rodzina Addamsów”, „MAS*H”, „The Cosby Show”, „Kroniki Seinfelda”, „Przyjaciele”, „Biuro” czy „Współczesna rodzina” – te tytuły to nie tylko rozrywka o milionowej oglądalności, ale także – jak dowodzi autorka książki - dzieła, które miały i mają głęboki wpływ na świadomość widzów.
(..) autorka nie ogranicza się tylko do popularnych tytułów – przybliża także seriale mniej znane polskim widzom, a równie warte uwagi ze względu na ich znaczenie w popkulturze i historii amerykańskiej telewizji. Nie brak też w książce anegdot związanych z tworzeniem kultowych serii, a spośród faktów i ciekawostek wyłaniają się fascynujące portrety niezwykłych osobowości – czytamy w opisie Peronów kultury, wydawcy książki.
Magda Kosińska-Król jest kulturoznawczynią, dziennikarką, autorką książki „Portrety bez upiększeń. Historie (nie)zapomnianych gwiazd Hollywood”. Od lat zainteresowana jest historią i kulturą Stanów Zjednoczonych, szczególnie rozwojem telewizji w XX w. i wpływem mediów na amerykańskie społeczeństwo.
Spotkanie realizowane jest w ramach programu „Ameryka w twojej bibliotece”. Radio Opole jest patronem medialnym wydarzenia.