Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2024-01-18, 17:27 Autor: Agnieszka Lubczańska

Masz kresowe korzenie lub temat Kresów jest Ci bliski? Weź udział w tym konkursie!

Masz kresowe korzenie lub temat Kresów jest Ci bliski? Weź udział w tym konkursie! [fot. materiały organizatora]
Masz kresowe korzenie lub temat Kresów jest Ci bliski? Weź udział w tym konkursie! [fot. materiały organizatora]
Trwa druga edycja konkursu "Opowiem Ci o Kresach – śląskie losy kresowej rodziny”. Do udziału w nim zaprasza Instytut Śląski w Opolu. Konkurs adresowany jest do wszystkich mieszkańców województw: śląskiego, opolskiego i dolnośląskiego, którzy mają kresowe korzenie lub dziedzictwo Kresów Wschodnich jest im bliskie. Prace konkursowe są przyjmowane do 31 marca.
Zadanie polega na znalezieniu w swoim środowisku i opisaniu pamiątek związanych z Kresami: niepublikowanych wspomnień Kresowian, rodzinnych fotografii czy rzeczy codziennego użytku przywiezionych z Kresów. Inicjatywa ma pomóc ocalić od zapomnienia dziedzictwo kresowe na Śląsku.

Konkurs rozstrzygnięty będzie w czterech kategoriach: uczniowie klas IV – VI szkół podstawowych, uczniowie klas VII – VIII szkół podstawowych oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych, osoby pełnoletnie oraz – co jest nowością w tym roku - kategoria otwarta, gdzie tematykę konkursową można przedstawić za pomocą nowoczesnych form przekazu (np.: film, prezentacja multimedialna, audycja).

Prace konkursowe do 31 marca można przywieźć lub przesłać do Instytutu Śląskiego (ul. Piastowska 17, 45-082 Opole) lub na adres: konkurs@instytutslaski.pl z dopiskiem „Opowiem Ci o Kresach”.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w maju 2024 r. Dokładna data zostanie podana w osobnej informacji na stronie organizatora - zobacz tu.

Więcej informacji w regulaminie dostępnym tu: zobacz regulamin.

Organizatorami konkursu są Instytut Śląski oraz Stowarzyszenie „Opolscy Genealodzy”. Radio Opole konkurs „Opowiem Ci o Kresach – śląskie losy kresowej rodziny” objęło patronatem medialnym. Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Plakat

Zobacz także

2024-03-27, godz. 09:31, Patronaty - polecamy Pasjonaci ekonomii zmierzą się w Igrzyskach Ekonomicznych Igrzyska Ekonomiczne to autorski projekt studentów Koła Naukowego Ekonomistów UO. Jego celem jest sprawdzanie i poszerzanie wiedzy uczniów szkół średnich z województwa opolskiego w zakresie szeroko rozumianych nauk ekonomicznych. » więcej 2024-03-21, godz. 16:30, Patronaty - polecamy DotlenieniRun już w niedzielę w Skarbimierzu Już po raz trzeci ze strefy ekonomicznej w Skarbimierzu Osiedle (powiat brzeski) wystartuje bieg DotlenieniRun. Start o godz. 11:00 ze skrzyżowania ulic Smaków i Parkowej (niedaleko stacji paliw Orlen). Tam także zlokalizowana będzie… » więcej 2024-03-21, godz. 09:01, Patronaty - polecamy Konkurs "Póki nie jest za późno" Jeszcze tylko do 24 marca można przesyłać zgłoszenia do - organizowanego przez Centralne Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach - konkursu na projekt historyczny pt. „Póki nie jest za późno”. Tematyka prac powinna dotyczyć… » więcej 2024-03-20, godz. 15:37, Patronaty - polecamy Jarmark Wielkanocny w Muzeum Wsi Opolskiej już w niedzielę „Ponad granicami - folklor, sztuka i rękodzieło ludowe na pograniczu polsko - czeskim” - pod takim tytułem w Muzeum Wsi Opolskiej już w najbliższą niedzielę (24.03) odbędzie się 47. Jarmark Wielkanocny. Muzeum zaprasza od godz… » więcej 2024-03-20, godz. 14:50, Patronaty - polecamy Święto miłośników hokeja już w weekend na lodowisku "Toropol" Najbliższy weekend (22-24.03) w Opolu będzie świętem miłośników hokeja. W ciągu trzech dni na lodowisku „Toropol” w ramach Mistrzostw Polski Amatorów w Hokeju na Lodzie zostanie rozegranych aż 26 meczów! Do rywalizacji przystąpi… » więcej
45678910
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »