Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2024-01-16, 18:06 Autor: Agnieszka Lubczańska

Benefis Krzysztofa Nurkiewicza już w piątek w NCPP

Benefis Krzysztofa Nurkiewicza już wkrótce w NCPP
Zasłużony dla Opolszczyzny artysta Krzysztof Nurkiewicz będzie miał swój benefis w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki. Poeta, bard, autor tekstów, muzyki i wykonawca własnych, nastrojowych piosenek wystąpi w piątek 26 stycznia. Koncert rozpocznie się o godz. 19:00. Są jeszcze bilety!
Rozmowa z artystą w poniedziałek (22.01) po 19:00 w audycji "Rewiry kultury".

Bohaterem wieczoru będzie oczywiście Krzysztof Nurkiewicz, ale artyście towarzyszyć będzie - jak na benefis przystało - doborowe towarzystwo artystów: Anna Panas, Basia Beuth, Marek Bartkowicz, Artur Górki-Motyl, Tomasz Kardeusz, Jan Jakub Należyty, Tomas Sawicki, Tomasz Wachnowski i Andrzej Szęszoł.

Do tego usłyszymy zespół w składzie: Jacek Mielcarek (instrumenty dęta), Kuba Mielcarek (kontrabas), Kajetan Borowski (piano) i Olek Gonsior (perkusja). Gościnnie Leszek Biały zagra na gitarze, a maestro Arkadiusz Czyżewski - na skrzypcach.

Krzysztof Nurkiewicz w 1998 r. wziął udział w XVI Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Autorskiej – OPPA ’98 i został laureatem „Złotej Piątki”, rok później w tymże przeglądzie (XVII) otrzymał Nagrodę Główną im. Jonasza Kofty, co zaowocowało nagraniem pierwszej płyty autorskiej pt. „Do utraty snu”. W 2000 roku otrzymał Nagrodę Promocyjną Prezydenta Miasta Opola za działalność w dziedzinie kultury. Z autorskimi piosenkami wydał płyty m.in.: „Do utraty snu”, „Bardziej”, „Bliska nieobecność”, a w 2017 roku w Studiu M im. SBB promował swój czwarty album pt. „Chwyty barowe”.

Bilety na wydarzenie można kupić w kasie NCPP oraz poprzez stronę internetową NCPP.
Przejdź na stronę, gdzie można kupić bilet na benefis

Radio Opole benefis Krzysztofa Nurkiewicza objęło patronatem medialnym.
Plakat

Zobacz także

2024-03-19, godz. 09:36, Patronaty - polecamy Akademickie Targi Pracy już w środę na Politechnice Opolskiej Ponad 70 wystawców oraz ponad 500 najświeższych ofert pracy, staży i praktyk - tak w skrócie zapowiadają się Akademickie Targi Pracy Politechniki Opolskiej. Jak co roku będą na targach obecni przedstawiciele branż najszybciej rozwijających… » więcej 2024-03-18, godz. 21:58, Patronaty - polecamy Opole gościć będzie uczestników Mistrzostw Polski Juniorów w Judo Stolica regionu już w najbliższy weekend (23-24.03) stanie się areną zmagań młodych dżudoczek i dżudoków, którzy powalczą o medale i tytuły Mistrzostw Polski w kategorii juniorów. W dwudniowej imprezie swoje umiejętności zaprezentuje… » więcej 2024-03-18, godz. 21:29, Patronaty - polecamy Pierwszy raz w historii Paszport „Polityki” otrzymał autor komiksu. W środę odwiedzi Opole To wydarzenie powinno zainteresować miłośników komiksów i powieści graficznych, ale także interesujących się powojenną historią Polski. Już w najbliższą środę (20.03) Opole odwiedzi autor pierwszej polskiej powieści graficznej… » więcej 2024-03-18, godz. 11:00, Patronaty - polecamy O serii "Opowiadania Amerykańskie" dyskusja w MBP Krótkie utwory literackie o prostej akcji, luźnej konstrukcji, najczęściej jednowątkowej fabule, pisane prozą - co to takiego? Opowiadania! Są tacy, którzy twierdzą, że dla literatury są tym, czym jazz dla muzyki. Noblistka Olga… » więcej 2024-03-18, godz. 09:53, Patronaty - polecamy Spotkanie z Tomaszem Różyckim - zobacz transmisję z WBP w Opolu Uhonorowany nagrodą literacką Grand Continent za najlepszą prozę europejską za powieść „Złodzieje żarówek” - poeta, prozaik, eseista, tłumacz Tomasz Różycki będzie w najbliższy poniedziałek (18.03) gościem Wojewódzkiej… » więcej
45678910
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »