Onomastyka jest językoznawczą dyscypliną, której przedmiotem badań są nazwy własne, czyli nazwy miejscowości, imiona i nazwiska w ujęciu historycznym. Od 19 do 21 października odbędzie się konferencje poświęcona tej dyscyplinie. Jest międzynarodowa i ogólnopolska, odbywa się cyklicznie, a w tym roku jej organizatorem i gospodarzem jest Uniwersytet Opolski.
Tematem konferencji będzie „Onomastyka kulturowa”. Do udziału zaproszeni zostali nie tylko językoznawcy, ale także przedstawiciele innych dyscyplin podejmujących refleksję naukową na temat nazw własnych. Spotkanie ma być okazją do prezentacji osiągnięć naukowców zajmujących się problematyką nazw własnych, a także do dyskusji oraz wymiany doświadczeń pomiędzy badaczami z różnych krajów.
Więcej informacji o konferencji można znaleźć na stronie Instytutu Językoznawstwa UO -
zobacz tu.
Zobacz program.
Organizatorem i gospodarzem wydarzenia jest w tym roku Uniwersytet Opolski, wspierany przez Polską Akademię Nauk, Polskie Towarzystwo Onomastyczne oraz Opolskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk. Radio Opole XXIII Międzynarodową i Ogólnopolską Konferencję Onomastyczną objęło patronatem medialnym.