Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2023-07-08, 12:46 Autor: Agnieszka Lubczańska

Muzeum Polskiej Piosenki zaprasza na wakacyjne zajęcia

Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu [fot. Daniel Klimczak]
Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu [fot. Daniel Klimczak]
Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu [fot. Marcin Skomudek]
Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu [fot. Marcin Skomudek]
„Jaka to piosenka?” i „Festiwalowy labirynt – 60 lat w 60 minut” – to tytuły zajęć edukacyjnych proponowanych w wakacje przez Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Zajęcia adresowane są do maksymalnie 20-osobowych grup zorganizowanych dzieci i młodzieży w wieku od 8 do 16 lat. Czas trwania ok. 60 minut. Wymagane są wcześniejsze zapisy.
PlakatJaka to piosenka?” to muzyczny guiz, podczas którego uczestnicy poznają historię muzyki rozrywkowej oraz zdobywają podstawowe informacje na temat współczesnych artystów polskiej piosenki.

Zadaniem drużyn jest rozpoznanie, w jak najkrótszym czasie, jak największej liczby utworów muzycznych oraz podanie ich tytułów. Dodatkowe punkty można zdobyć, podając imiona i nazwiska wykonawców piosenek. Gra odbywa się w sali kinowo-koncertowej muzeum.

Festiwalowy labirynt – 60 lat w 60 minut” to z kolei zajęcia, podczas których uczestnicy festiwalowym wehikułem czasu wyruszają w muzyczną wędrówkę przez trwającą ponad 60 lat historię Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

Plakat 2To okazja, nie tylko by zdobyć wiedzę na temat polskiej piosenki, ale także by sprawdzić swoją zdolność do kreatywnego i logicznego myślenia, spostrzegawczości, kojarzenia faktów czy pracy w grupie. Zajęcia odbywają się w salach wystaw czasowych i w przestrzeni wystawy „60 x Opole. Festiwal legenda”.

Zajęcia prowadzone są od wtorku do piątku, po wcześniejszej rezerwacji telefonicznej:
tel.: 77 441 34 86 wew. 61, tel. kom.: 534 210 205 lub 534 210 074.

Więcej o zajęciach w audycji Mariusza Majerana opowiedział dr Mateusz Torzecki, kierownik Działu Wystaw i Edukacji MPP w Opolu.

Zobacz także: „Festiwalowe Radio Opole” - wystawa w MPP [ZDJĘCIA]

Radio Opole jest patronem medialnym przedsięwzięć organizowanych przez Muzeum Polskiej Piosenki - dowiedz się więcej o tym miejscu.
Z Mateuszem Torzeckim rozmawia Mariusz Majeran (04.07.2023)

Zobacz także

2024-09-30, godz. 09:06, Patronaty - polecamy II Bieg im. Jana Pawła II z okazji 20-lecia wstąpienia Polski do UE To przedsięwzięcie łączące pamięć o Janie Pawle II oraz 20-lecie wstąpienia Polski do Unii Europejskiej i co ważne - nie ma charakteru rywalizacji sportowej, a raczej ma być okazją do wspólnego spędzenia czasu. W II Biegu im… » więcej 2024-09-27, godz. 14:00, Patronaty - polecamy XXI Dni Kultury Niemieckiej na Śląsku Opolskim Koncerty, warsztaty, wystawy i spotkania przez cały październik zaplanowano w ramach XXI Dni Kultury Niemieckiej na Śląsku Opolskim. Oficjalna inauguracja tradycyjnie odbędzie się w Filharmonii Opolskiej, gdzie w piątek 4 października… » więcej 2024-09-27, godz. 12:29, Patronaty - polecamy Natalia Kryjom-Barylak, jako Tala powraca z nowym autorskim materiałem Natalia Kryjom-Barylak, wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów, współzałożycielka zespołu RAVEL, finalistka koncertu „Debiuty” 54. KFPP w Opolu - po kilkuletniej przerwie, powraca pod pseudonimem „Tala” z singlem będącym… » więcej 2024-09-27, godz. 09:37, Patronaty - polecamy Koncert z okazji 20-lecia Parlamentu Dobroczynności To wydarzenie jest podsumowaniem 20-letniej działalności Stowarzyszenia „Parlament Dobroczynności”, wspierającego młodzież obdarzoną wyjątkowymi uzdolnieniami w wielu dziedzinach, m.in. w muzyce, plastyce, sporcie. Mowa o koncercie… » więcej 2024-09-26, godz. 09:08, Patronaty - polecamy "My, nasze zwierzęta i wojna" - pokaz filmu i dyskusja już w sobotę Pokaz filmu 'My, nasze zwierzęta i wojna' w reż. Antona Ptuszkina oraz dyskusja na temat sytuacji zwierząt w czasach kataklizmów z udziałem Wojciecha Tochmana, Heleny Jerypałowej i Doroty Jeleniewskiej (TOZ Opole) - to wydarzenie, które… » więcej
45678910
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »