Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2023-02-24, 19:37 Autor: Agnieszka Lubczańska

Test Wiedzy o Żołnierzach Wyklętych odbędzie się 3 marca on-line

Test Wiedzy o Żołnierzach Wyklętych odbędzie się 3 marca on-line [fot. materiały organizatora]
Test Wiedzy o Żołnierzach Wyklętych odbędzie się 3 marca on-line [fot. materiały organizatora]
Już po raz 9. odbędzie się (O)polski Test Wiedzy o Żołnierzach Wyklętych. Wydarzenie zostanie przeprowadzone on-line na platformie Zoom 3 marca. Początek o godz. 16:00. Uroczyste wręczenie nagród laureatom zaplanowano w Opolu 9 marca o godz. 16.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Jana Pawła II.
Test będzie składał się z 30 pytań zamkniętych. W tym roku test będzie poświęcony ppłk Antoniemu Olechnowiczowi ps. „Pohorecki” w związku z 75. rocznicą rozbicia struktury Okręgu Wileńskiego Armii Krajowej w ramach akcji „X”, a także aresztowanemu 75 lat temu por. Stanisławowi Kopikowi ps. „Zemsta” (10 pytań). Pozostałe 10 pytań będzie miało charakter ogólny. Rywalizacja odbędzie się w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe, szkoły ponadpodstawowe oraz studenci i dorośli.

Więcej informacji o zasadach uczestnictwa w teście można znaleźć regulaminie dostępnym tu: zobacz regulamin. Dodatkowe informacje o konkursie można uzyskać pod numerem tel. 606 394 451 lub mailowo: biuro@dladziedzictwa.org

Organizator konkursu jest Fundacja „Dla Dziedzictwa. Partnerami głównymi wydarzenia są Urząd Miasta Opola, PPO Przedsiębiorstwo Państwowe., NBP Odział Opole oraz Instytut Śląski. Radio Opole – jak co roku – patronuje medialnie wydarzeniu.

Zobacz także

2023-09-06, godz. 17:59, Patronaty - polecamy "Miesiąc dla zdrowia psychicznego” 10 września - w Dzień Zapobiegania Samobójstwom - zainaugurowany zostanie „Miesiąc dla zdrowia psychicznego”. To ogólnopolska inicjatywa Fundacji Terapia To Nie Wstyd mobilizująca różne miasta w Polsce do szerzenia świadomości… » więcej 2023-09-06, godz. 14:56, Patronaty - polecamy Święto plonów w Gogolinie już w niedzielę 'Bądź dobry jak chleb' - to hasło tegorocznego Żniwnioka, czyli gminnych uroczystości święta plonów, które odbędą się w najbliższą niedzielę (10.09) na Placu Benedyktyńskim w Gogolinie. Żniwniok poprzedzi w sobotę (09.09)… » więcej 2023-09-06, godz. 14:20, Patronaty - polecamy RetroSfera vol.5, czyli Festiwal Komputerów, Gier i Konsol od piątku do niedzieli w Brzegu Gratka dla fanów cyfrowej i planszowej rozrywki szykuje się w najbliższy weekend (8-10.09) w Brzegu, a to za sprawą RetroSfery vol.5, czyli Festiwalu Komputerów, Gier i Konsol. Będzie można doświadczyć cyfrowej rozrywki lat minionych… » więcej 2023-09-05, godz. 20:25, Patronaty - polecamy Nysa świętuje 800-lecie. W weekend wszystkie drogi prowadzą do... Rzymu, śląskiego Rzymu! Nysa świętuje wyjątkowy jubileusz 800-lecia. Świętuje przez cały rok, ale kulminacja nastąpi w najbliższy weekend. Program szykowanych wydarzeń jest przebogaty: muzyczno - multimedialne widowisko, występy lokalnych artystów i wielkich… » więcej 2023-09-05, godz. 16:12, Patronaty - polecamy "Wrześniowe Country" w Nysie już w czwartek To impreza integrująca osoby niepełnosprawne. Organizowana jest przy ogromnym zaangażowaniu podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy Caritas Diecezji Opolskiej w Nysie. Nie odbyłaby się też bez pomocy rodziców i opiekunów podopiecznych… » więcej
6789101112
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »