Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2023-01-02, 15:46 Autor: materiały organizatora/oprac. Agnieszka Lubczańska

Słowiańsko-iberyjski mariaż w filharmonii

Słowiańsko-iberyjski mariaż, czyli Trío Atlántico z koncertem w filharmonii [fot. materiały organizatora]
Słowiańsko-iberyjski mariaż, czyli Trío Atlántico z koncertem w filharmonii [fot. materiały organizatora]
Opolanka Paulina Niemczycka wraz z Hiszpanem Abrahamem Ramosem Sánchezem oraz Kubańczykiem Gilberto „Totó” Noriegą, czyli Trío Atlántico już w najbliższą sobotę (07.01) wystąpią z koncertem w klubie muzyczny, Filharmonii Opolskiej. Początek o godz. 19:00. Są jeszcze bilety!
Usłyszymy autorskie aranżacje utworów inspirowanych tradycyjną muzyką pochodzącą z Wysp Kanaryjskich oraz Hiszpanii. Międzynarodowe obsada oraz niecodzienne połączenie muzycznych tradycji mają zagwarantować gorącą atmosferę w samym środku zimy.

Trío Atlántico posiada w swym repertuarze utwory tradycyjnej muzyki kanaryjskiej oraz hiszpańskiej, w aranżacjach na flet i gitarę. Inspirują się muzyką tradycyjną, tworzą własne brzmienia i łączą dwie, wydawałoby się, niemożliwe do pogodzenia kultury – słowiańską oraz iberyjską. Swoje wykonania opierają o nurty jazzu i world music, wplatając w nie również improwizację, która jest nieodłącznym element ich koncertów.

Wystąpią:
  • Paulina Niemczycka – flet
  • Abraham Ramos Sánchez – gitara
  • Gilberto „Totó” Noriega – perkusja
Więcej informacji o repertuarze, artystach i biletach na koncert można znaleźć na stronie Filharmonii Opolskiej.

Zobacz także

2024-06-07, godz. 14:58, Patronaty - polecamy Recital Magdy Umer w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu Mistrzyni interpretacji piosenki literackiej Magda Umer wystąpi w niedzielę 16 czerwca w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Koncert zatytułowany „Wciąż się na coś czeka” rozpocznie się o godz. 18:00. Zostały ostatnie bilety! Tego… » więcej 2024-06-07, godz. 10:41, Patronaty - polecamy Terra Aqua w Opolu! Fascynujące tropikalne gatunki zwierząt i roślin na wystawie w CWK Pająki, skorpiony, żółwie, legwany, gekony, kameleony, węże, ryby, krewetki, ślimaki i kraby - to tylko niektóre z egzotycznych zwierząt, które wśród tropikalnych gatunków roślin, zaprezentowane zostaną na wyjątkowej wystawie… » więcej 2024-06-07, godz. 09:14, Patronaty - polecamy Opolszczyzna gospodarzem Mistrzostw Polski Masters 2024 w piłce ręcznej! Opolski Związek Piłki Ręcznej jest w tym roku gospodarzem zawodów finałowych o Mistrzostwo Polski Masters w piłce ręcznej kobiet i mężczyzn. Dąbrowa, Komprachcice, Dobrzeń Wielki, Turawa - to w tych miejscach, w weekend (8-9.06)… » więcej 2024-06-06, godz. 18:50, Patronaty - polecamy XI Bieg Nyski już w sobotę Start potwierdziło 990 zawodników i to będzie rekordowa frekwencja. Mowa o XI Biegu Nyskim, który odbędzie się już w najbliższą sobotę (08.06). Start zlokalizowany będzie przy ul. Sudeckiej, ale nowością będzie meta - zawodnicy… » więcej 2024-06-06, godz. 15:30, Patronaty - polecamy Jubileusz 60-lecia Szkoły Podstawowej w Tułowicach 2 września 2023 roku minęło 60 lat od chwili, gdy w budynku tułowickiej podstawówki zadzwonił pierwszy dzwonek. Jej mury od tego czasu opuściło już kilka pokoleń absolwentów. W najbliższą sobotę (08.06) będzie okazja do spotkania… » więcej
2345678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »