Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2022-11-20, 17:03 Autor: Agnieszka Lubczańska

IV Opolskie Forum Zawodowe już w środę - obejrzyj transmisję

IV Opolskie Forum Zawodowe już w środę - obejrzyj transmisję [fot. https://pixabay.com/pl]
IV Opolskie Forum Zawodowe już w środę - obejrzyj transmisję [fot. https://pixabay.com/pl]
Przyszłoroczne trendy na rynku pracy oraz wpływ cudzoziemców na te kwestie - to temat przewodni IV Opolskiego Forum Zawodowego, które odbędzie się pod patronatem Radia Opole już w najbliższą środę (23.11) w sali konferencyjnej Hotelu Słociak w Opolu. Pierwsza sesja rozpocznie się o godz. 10:00. Wydarzenie będzie można śledzić online na stronie Opolskiego Obserwatorium Rynku Pracy. Konferencja tłumaczona będzie na język ukraiński.
Obejrzyj transmisję (23.11.2022, od godz. 10:00)

Zaplanowano dwie sesje zatytułowane: "Trendy na opolskim rynku pracy" oraz "Rynek i integracja". Zaprezentowane zostaną najnowsze badania regionalnego rynku pracy oraz dowiemy się, jakie są oczekiwania opolskich pracodawców co do najbliższej przyszłości. Uczestnicy spróbują też odpowiedzieć na pytanie, jakie są szanse na zatrudnienie cudzoziemców, szczególnie uchodźców z Ukrainy.

Druga część spotkania poświęcona będzie kwestiom integracyjnym i niebezpieczeństwo związanym z sytuacją kryzysową. Mowa będzie m.in. o warunkach organizacji efektywnych kursów języka polskiego. Mając na uwadze, że przymusowa emigracja do Polski jest bardzo dużym obciążeniem psychicznym, poruszony zostanie też temat niebezpieczeństwa handlu ludźmi. Będzie się można ponadto dowiedzieć o doświadczeniach różnych krajów w kształtowaniu polityki integracyjnej.

Na koniec omówiona zostanie możliwość wsparcia przedsiębiorców za pomocą Krajowego Funduszu Szkoleniowego. Całość zakończy debata z udziałem przedstawicieli świata nauki i administracji publicznej.

Poznaj prelegentów IV Opolskiego Forum Zawodowego.

Organizatorem wydarzenia jest Wojewódzki Urząd Pracy w Opolu. Radio Opole IV Opolskie Forum Zawodowe objęło patronatem medialnym.

Zobacz także

2024-06-03, godz. 11:38, Patronaty - polecamy Pasjonaci ekonomii zmierzą się w finale Igrzysk Ekonomicznych w SCK Igrzyska Ekonomiczne to autorski projekt studentów Koła Naukowego Ekonomistów UO. Jego celem jest sprawdzanie i poszerzanie wiedzy uczniów szkół średnich z województwa opolskiego w zakresie szeroko rozumianych nauk ekonomicznych. » więcej 2024-06-03, godz. 10:05, Patronaty - polecamy Piknik z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska już w środę w Opolu 5 czerwca przypada Światowy Dzień Ochrony Środowiska. Z tej okazji Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu wraz z partnerami zapraszają na wspólne świętowanie podczas Pikniku 'Razem dla środowiska'. Wydarzenie… » więcej 2024-06-03, godz. 09:00, Patronaty - polecamy 8. Festiwal Książki - sprawdź program, wybierz coś dla siebie i przyjdź w weekend na pl. Wolności w Opolu Spotkania autorskie, warsztaty i koncerty, a do tego mnóstwo stoisk, gdzie swoją ofertę zaprezentuje rekordowa w tym roku liczba ponad 120 wydawnictw - to wszystko czeka na uczestników Festiwalu Książki, który już po raz ósmy odbędzie… » więcej 2024-06-03, godz. 07:59, Patronaty - polecamy "Spotkanie Wolności" - LGD "Kraina Dinozaurów" zachęca do świętowania ważnych dla Polski rocznic Już we wtorek (04.06) odbędzie się Spotkanie Wolności zachęcające do wspólnego świętowania przypadających w tym roku ważnych dla Polski jubileuszy. » więcej 2024-05-31, godz. 14:20, Patronaty - polecamy III Dzień Kryminalistyki i Kryminologii na UO ”Mroczne zakamarki ludzkiego umysłu. Kryminalistyczne i psychologiczne aspekty przestępstw” - to główny temat III Dnia Kryminalistyki i Kryminologii. Wydarzenie odbędzie się już w najbliższy wtorek (04.06) w Auli B przy ul. Oleskiej… » więcej
567891011
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »