Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2022-05-22, 16:35 Autor: Agnieszka Lubczańska

"Kocham Cię życie" – koncert utworów Wojciecha Młynarskiego

Okładka płyty "Młynarski w Ateneum" [fot. Marcin Boczek]
Okładka płyty "Młynarski w Ateneum" [fot. Marcin Boczek]
Koncert poświęcony pamięci wybitnego polskiego poety Wojciecha Młynarskiego to wydarzenie, na które w najbliższą sobotę (28.05) zaprasza Filharmonia Opolska. Usłyszymy piosenki do tekstów Mistrza, które na zawsze weszły do kanonu polskiej muzyki… Koncert rozpocznie się o godz. 19:00. Dodajmy, że w związku z dużym zainteresowaniem został przeniesiony do sali koncertowej…

„Nie ma jak u mamy", "Bynajmniej", "Lubię wracać tam gdzie byłem", "W Polskę idziemy", "Prześliczna wiolonczelistka", "Moskwa-Odessa", czy "Jesteśmy na wczasach" – to najbardziej znane piosenki Wojciech Młynarskiego i tylko niektóre z tych, które usłyszymy w ten sobotni wieczór... Śpiewać będą opolscy wokaliści: Michał Bober i Łukasz Szuba – znani z programu The Voice of Poland oraz Wojtek Dereń – aktor scen muzycznych, laureat konkursu 39. Przeglądu Piosenki Aktorskiej. Na gitarze zagra Michał Wilczyński, na basie Marek Komorowski, na perkusji Tomasz Garbera, a na pianinie Tomasz Jędrzejewski.


Przypomnijmy: barda, poetę, artystę kabaretowego, autora piosenek, ale też librecistę, dramaturga, scenarzystę i reżysera teatralnego Wojciecha Młynarskiego Polacy pokochali za ponadczasowe teksty – inteligentne, dowcipne, trafnie opisujące rzeczywistość. Wojciech Młynarski jest także nieustanną inspiracją dla współczesnych tłumaczy słynnych broadwayowskich sztuk. Napisał w języku polskim przekłady takich dzieł jak: "Kabaret", "Chicago" i "Jesus Christ Superstar"… Artysta zmarł 15 marca 2017 roku w Warszawie w wieku 75 lat.


Bilety na koncert dostępne są w kasie - kasa stacjonarna czynna jest od środy do piątku, w godz. 12:00-19:00. tel. 77 44 23 286) i na stronie Filharmonii Opolskiej - kup bilet.

Organizatorem koncertu jest Filharmonia Opolska. Partnerem wydarzenia jest Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Radio Opole jest patronem medialnym.

Zobacz także

2022-07-01, godz. 15:22, Patronaty - polecamy "Nasze najlepsze" - od 4 do 7 lipca ruszają w Nysie międzynarodowe spotkania eksperckie dotyczące edukacji nieformalnej Każda forma edukacji nieformalnej ma bardzo duży pozytywny wpływ na uczestników, w szczególności tych, którzy na co dzień nie mają środków, możliwości, a najczęściej chęci, aby coś samodzielnie zmienić w swoim życiu - z… » więcej 2022-07-01, godz. 10:59, Patronaty - polecamy Konkurs cukierniczy „Słodki dywan kwietny” - zgłoszenia przyjmowane są do 30 września To propozycja dla cukierników, florystów cukierniczych, w tym dla firm, osób prowadzących działalność gospodarczą, osób prywatnych i Kół Gospodyń Wiejskich. Mowa o konkursie cukierniczym „Słodki dywan kwietny”. Zadanie polega… » więcej 2022-06-29, godz. 14:26, Patronaty - polecamy Zespół Pieśni i Tańca Opole w tym roku kończy 70 lat! To najstarszy i największy zespół taneczny Opolszczyzny. W tym roku obchodzi swoje 70. urodziny. Z tej okazji już w najbliższy piątek (01.07) w Amfiteatrze Tysiąclecia szykowany jest wyjątkowy koncert. Początek o godz. 17:00. O bilety… » więcej 2022-06-29, godz. 13:34, Patronaty - polecamy Drwale z całej Europy zmierzą się w ten weekend w Bobrowie Najlepsi drwale w Europie powalczą w ten weekend (2-3.07) o tytuł mistrza. Do Bobrowy w gminie Rudniki przyjadą zawodnicy z Polski, Czech, Słowacji, Niemiec i Francji. Jak co roku zmagania rozpoczną się w sobotę na polu zrębowym w… » więcej 2022-06-28, godz. 15:00, Patronaty - polecamy Festyn rodzinny "Powitanie wakacji z PPO" już w niedzielę w Strzelcach Opolskich Na rodzinny piknik „Powitanie wakacji z PPO” zaprasza w najbliższą niedzielę (03.07) PPO Przedsiębiorstwo Państwowe. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 12:30 obok siedziby zakładu, na rogu ulic Dworcowej i Powstańców Śląskich… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »