Wystawa autorstwa Maxa Skorwidera w 25. procentach wpisuje się w tradycję symbolizującego komentowania polskiej rzeczywistości. To ciekawa prezentacja wiedzy o kulturze muzycznej Polski w kontekście konkretnej sytuacji historycznej, geopolitycznej i społecznej. Wystawę podziwiać będzie można od wtorku do niedzieli, w godzinach od 10:00 do 18:00 (ostatnie wejście o godz. 17:00).
Nieodłączną funkcję, jaką pełni sztuka jest jej rola obserwatora i komentatora zastanej rzeczywistości. Na wystawie, która planowana jest na 21 kwietnia przedstawiona zostanie historia muzyki polskiej na przykładzie wybranych piosenek, wydarzeń czy twórców w formie plakatów muzycznych.
Plakaty te dotyczyć będą różnych kontekstów, zarówno tych związanych z muzyką tzw.
poważną, jak i rozrywkową, nie skupiają się na jednym wycinku historii muzyki, pokazują jej różne fenomeny, jak np. subkultury. Wystawa ta to komentarz pokazujący z perspektywy działalności muzycznej tożsamość Polaków, ale i wskazuje na bliskość kultury polskiej i niemieckiej, pomimo zaistnienia trudnych okoliczności historycznych.
W ramach kampanii Save the Music organizowane są, m.in.: wydarzenia kulturalne, działania wydawnicze, edukacyjne, a także komunikacyjne, polegające na pokazywaniu istotnej i wielowymiarowej roli muzyki w życiu człowieka.
Wystawa powstaje we współpracy Fundacji MEAKULTURA z Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu (więcej informacji o wydarzeniu dostępnych jest
tutaj). Radio Opole objęło nad wydarzeniem patronat medialny.