Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2021-12-06, 16:29 Autor: Agnieszka Lubczańska

Jak wygląda dziś „Frotex”? O tym na nowej wystawie fotografii Wojciecha Brzeszczaka

14. Zimowy Las Sztuki w Teatrze EkoStudio. Fotografia Wojciecha Brzeszczaka - Eko Liść Dramat. [fot. Mariusz Majeran]
14. Zimowy Las Sztuki w Teatrze EkoStudio. Fotografia Wojciecha Brzeszczaka - Eko Liść Dramat. [fot. Mariusz Majeran]
14. Zimowy Las Sztuki w Teatrze EkoStudio [fot. Mariusz Majeran]
14. Zimowy Las Sztuki w Teatrze EkoStudio [fot. Mariusz Majeran]
Ta wystawa powinna w szczególności zainteresować mieszkańców Prudnika i tych wszystkich, którzy byli w jakikolwiek sposób związani z zakładem Frotex - niegdyś największym polskim producentem ręczników frotowych. Mowa o wystawie zatytułowanej „Obiekty (Frotex 2021)”. Autorem zdjęć jest znany opolski fotograf i filmowiec – Wojciech Brzeszczak. Wystawę można oglądać od 10 grudnia w Galerii na Poddaszu Prudnickiego Domu Kultury.
- Od wielu lat chciałem zobaczyć, co dzieje się w zakładzie, który kiedyś tętnił życiem. Mieszkając w Prudniku często przechodziłem obok hal, z których wydobywały się dźwięki pracujących maszyn. Wszystko było trochę tajemnicze, bo przecież nie można było wejść do fabryki ot tak i popatrzeć, co się w niej dzieje. Minęło ponad czterdzieści lat i udało mi się wejść do środka. Widok był przerażający… - tak na wystawę zdjęć swojego autorstwa zaprasza jej autor [źródło: https://www.facebook.com/wojciech.brzeszczak.7].

Zakłady Przemysłu Bawełnianego „Frotex” im. Powstańców Śląskich S.A. zlikwidowane zostały w 2014 roku. Przedsiębiorstwo zajmowało się produkcją wyrobów włókienniczych przez 165 lat. Do 2010 roku był to największy pracodawca w Prudniku. W latach świetności pracowało tam 4 tysiące osób [źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki].

Druga prezentacja wystawy planowana jest w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu na przełomie stycznia i lutego 2022.

Przypomnijmy, że całkiem niedawno, bo podczas 14. Zimowego Lasu Sztuki Wojciech Brzeszczak otrzymał EKO Liścia w kategorii Dramat za pracę będącą fragmentem cyklu "Obiekty".

Radio Opole jest patronem medialnym ekspozycji.

Plakat

Zobacz także

2022-04-04, godz. 14:35, Patronaty - polecamy 45. Jarmark Wielkanocny w Muzeum Wsi Opolskiej już w niedzielę Kramy z wyrobami ludowej twórczości artystycznej, stoiska z tradycyjnymi wyrobami kulinarnymi, występy zespołów folklorystycznych, rozstrzygnięcie konkursu “Opolskie Kroszonki i Pisanki 2022”, pokazy i warsztaty, prezentacje tradycyjnych… » więcej 2022-04-04, godz. 13:50, Patronaty - polecamy Trwa VII Tydzień Muzykologii na UO - poznaj program tegorocznych wydarzeń! II Ogólnopolska Konferencja Naukowa CREARE ET CANTARE rozpoczęła tegoroczne święto Muzykologii Uniwersytetu Opolskiego. Jak podkreślają organizatorzy wydarzenia, VII Tydzień Muzykologii na UO to doskonała propozycja dla wszystkich… » więcej 2022-03-30, godz. 14:36, Patronaty - polecamy I Bieg wiosenny po zdrowie już w sobotę (02.04) – wciąż można się zapisać! Wiosenny Bieg po Zdrowie to dobra okazja, aby sprawdzić swoje umiejętności na dystansach 5 i 10 km, ale też, aby wraz z nadchodzącą wiosną rozpocząć swoją aktywność sportowo-rekreacyjną. Swoich sił będą mogli spróbować zarówno… » więcej 2022-03-30, godz. 13:08, Patronaty - polecamy „Nie traćmy pamięci” – finał XXIX edycji Konkursu Recytatorskiego Poezji Jenieckiej już w piątek! Centralne Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach-Opolu wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych po raz kolejny zaprasza na wspólne oddanie hołdu poległym i wyrażenie pamięci o tych, którzy w latach… » więcej 2022-03-29, godz. 16:15, Patronaty - polecamy 18 Dni Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej – zobacz co w programie i weź udział! „Czytam tu, czytam tam” - to hasło tegorocznych Dni Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej, które po raz 18. organizuje Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu. W programie m.in. wieczór z baśniami Andersena, spotkania z autorami książek… » więcej
225226227228229230231
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »