Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2021-11-15, 15:24 Autor: Paula Hołubowicz

Muzeum Wsi Opolskiej świętuje 60-lecie istnienia

60-lecie Muzeum Wsi Opolskiej [materiały organizatora]
60-lecie Muzeum Wsi Opolskiej [materiały organizatora]
Muzeum Wsi Opolskiej w najbliższy piątek (19.11) będzie obchodziło 60-lecie swojej działalności. Z tej okazji w sali konferencyjnej Hotelu Mercury odbędzie się uroczyste wystąpienie zaproszonych gości, uhonorowani zostaną również zasłużeni pracownicy Muzeum, a także zaprezentowany zostanie nowy znak graficzny tej instytucji. Początek o godz. 12:00. Przygotowano też wystawę pt. „Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu / Muzeum Rymarov / Impresje”, na którą zaproszeni są wszyscy Opolanie.
Uroczysty dzień rozpocznie wystąpienie dyrektora muzeum Jarosława Gałęzy, po którym głos zabiorą przedstawiciele władz wojewódzkich: Marszałek Województwa Opolskiego, Andrzej Buła oraz Wojewoda Opolski, Sławomir Kłosowski, który jednocześnie będzie przedstawicielem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Podczas uroczystości wręczone zostaną także medale „Zasłużonych Kulturze Gloria Artis” oraz odznaki „Za opiekę nad zabytkami”, przyznane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które w jego imieniu wręczy wojewoda opolski.

Jubileuszowi towarzyszyć będzie także prezentacja filmu przedstawiającego historię muzeum. Zaprezentowany zostanie także nowy znak graficzny instytucji oraz misja na kolejne lata działalności.

Na zakończenie obchodów jubileuszu na Rynku w Opolu nastąpi otwarcie wystawy pt. „Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu / Muzeum Rymarov / Impresje”, a także, co może ucieszyć fanów starej motoryzacji, odbędzie się prezentacja traktora KUBOTA, przekazanego Muzeum przez Województwo Opolskie. Otwarcie wystawy zaplanowano na godz. 16:30.

"Muzeum Wsi Opolskiej powołano do życia 14 listopada 1961 r. jako instytucję naukowo-badawczą i oświatową, do zadań której należy w szczególności gromadzenie, konserwacja, naukowe opracowanie i udostępnianie zabytków kultury ludowej Śląska Opolskiego, ze szczególnym uwzględnieniem drewnianego budownictwa ludowego. Z założenia miało to być muzeum na wolnym powietrzu typu skansenowskiego. W kwietniu 1966 r. Muzeum uzyskało statut i pełną samodzielność jako jednostka autonomiczna o zasięgu regionalnym. 23 września 1970 r. muzeum zostało otwarte dla zwiedzających i tak jest do dziś."

Radio Opole objęło nad wydarzeniem patronat medialny.

Zobacz także

2021-10-11, godz. 13:26, Patronaty - polecamy Koncert "W hołdzie św. Janowi Pawłowi II" w szkole muzycznej w Opolu 'W hołdzie św. Janowi Pawłowi II' to tytuł koncertu, który odbędzie się w najbliższy piątek (15.10) w Sali Koncertowej im. Stanisława Śmiełowskiego mieszczącej się w budynku Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Fryderyka… » więcej 2021-10-07, godz. 14:19, Patronaty - polecamy Zbliża się XXV Jubileuszowy Wojewódzki Festiwal Pieśni Patriotycznej „Tobie Polsko”! Gmina Olszanka już po raz 25. zaprasza na wyjątkowy przegląd muzyczny „Tobie Polsko”, który od lat cieszy się zainteresowaniem mieszkańców. » więcej 2021-10-06, godz. 15:31, Patronaty - polecamy "Oddaj z kości garść miłości" - tak IX Liceum Ogólnokształcące w Opolu zachęca do oddania szpiku Od trzech lat październik, jest miesiącem świadomości idei dawstwa szpiku. W związku z tym, Szkolne Koło Wolontariatu „Pomocna IX”, postanowiło wśród swoich rówieśników rozpropagować tę szlachetną ideę i tym samym zaprosić… » więcej 2021-10-06, godz. 12:09, Patronaty - polecamy Mietek Jurecki z solową płytą "Telefon zaufania" We wszystkich serwisach streamingowych można już znaleźć pierwszy singiel Mietka Jureckiego pt. 'Nie wszyscy umierają” z jubileuszowego, podwójnego albumu artysty pt. 'Telefon zaufania', nad którym Radio Opole objęło patronat medialny… » więcej 2021-10-06, godz. 11:02, Patronaty - polecamy Muzeum Wsi Opolskiej zaprasza na Jesienne Targi Miodów i Rękodzieła W niedzielę (17.10) w Muzeum Wsi Opolskiej odbędzie się ostatnia w tym sezonie impreza plenerowa - IX Święto Plonów. Targi Miodów. Na miejscu spotkać będzie można wystawców z regionalnymi wyrobami rękodzieła ludowego oraz artystycznego… » więcej
255256257258259260261
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »