Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2021-10-13, 19:41 Autor: Agnieszka Lubczańska/materiały organizatora

Grażyna Łobaszewska gwiazdą X Festiwalu w Klimatach Bluesa i Rocka w Komprachcicach

Koncert jubileuszowy z okazji 65 lat Radia Opole, 800 lat Opola, 20. rocznica Powodzi Tysiąclecia, Grażyna Łobaszewska i zespół Ajagore [fot. Wanda Kownacka]
Koncert jubileuszowy z okazji 65 lat Radia Opole, 800 lat Opola, 20. rocznica Powodzi Tysiąclecia, Grażyna Łobaszewska i zespół Ajagore [fot. Wanda Kownacka]
Promowanie starych, dobrych gatunków muzycznych przez doświadczonych muzyków oraz wychodzenie naprzeciw młodym i ambitnym zespołom poszukującym inspiracji w klasycznych brzmieniach bluesa i rocka – to od lat główne cele tego przedsięwzięcia. Mowa o Festiwalu w Klimatach Bluesa i Rocka w Komprachcicach. W tym roku odbywa się jubileuszowa, bo już 10 odsłona wydarzenia. Gwiazdą wieczoru będzie Grażyna Łobaszewska z zespołem Ajagore.
X Festiwal w Klimatach Bluesa i Rocka odbędzie się w najbliższą sobotę (16.10) w Samorządowym Ośrodku Kultury w Komprachcicach przy ul. Niemodlińskiej 2. Początek o godz. 17:00. Wstęp na wydarzenie jest biletowany.

Inicjatorem i współorganizatorem festiwalu jest zespół Day Off - grupa muzyków, którzy fascynują się głównie bluesem i rockiem. ale i pokrewnymi gatunkami. Grają od lutego 2012 roku. I to właśnie ten zespół rozpocznie jubileuszowy festiwal. Ekipa pojawi się w składzie: Linda Wencel-Gliniorz – wokal, Robert Klimek – wokal, Łukasz Gliniorz - instrumenty klawiszowe, Michał Gliniorz – gitara, Marcin Gonos - gitara basowa oraz Artur Bojarski – perkusja.

O godz. 18:00 na scenie pojawi się jeden z najwszechstronniejszych gitarzystów polskiej sceny muzycznej - Krzysztof Puma Piasecki z zespołem wybitnych muzyków w składzie: Stan Michalak – kontrabas, Paweł Serafiński - organy Hammonda oraz Jacek Pelc – bębny.

I wreszcie: gwiazda wieczoru! O godz. 19:00 na scenie pojawi się Grażyna Łobaszewska z zespołem Ajagore. Jak mówi Krzysztof Ścierański, basista i kompozytor, Grażyna to „najczarniejsza z białych kobiet”. Krytycy zaś bez wahania porównują wokalistkę z Areth Franklin czy Billie Holiday. Na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu wystąpiła po raz pierwszy w 1974 i później wielokrotnie pojawiała się na deskach opolskiego amfiteatru, zdobywając nagrody. Artystka jest również lubianym pedagogiem - prowadzi zajęcia z emisji głosu a także interpretacji piosenki. Formacja Ajagore towarzyszy Łobaszewskiej od 2008 r. w składzie: Sławomir Kornas (bas, śpiew), Maciej Kortas (gitary) oraz Michał Szczeblewski (perkusja). Owocem tej współpracy jest niezliczona ilość koncertów oraz najnowsze wydawnictwo poświęcone pamięci Czesława Niemena pod tytułem „Dziwny jest” oraz „Sklejam Się”. Przypomnijmy, że artystka w 2017 r. wystąpiła na wyjątkowym koncercie z okazji 65-lecia Radia Opole i 800-lecia miasta Opola.

Radio Opole X Festiwal w Klimatach Bluesa i Rocka objęło patronatem medialnym.

Plakat

Zobacz także

2022-04-04, godz. 15:33, Patronaty - polecamy Pokaz filmu "Dowód tożsamości" i spotkanie z Mikołajem Grynbergiem w WBP w Opolu już w środę! Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu zaprasza na pokaz filmu dokumentalnego 'Dowód tożsamości', który jest efektem wspólnego projektu Mikołaja Grynberga i Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. » więcej 2022-04-04, godz. 14:35, Patronaty - polecamy 45. Jarmark Wielkanocny w Muzeum Wsi Opolskiej już w niedzielę Kramy z wyrobami ludowej twórczości artystycznej, stoiska z tradycyjnymi wyrobami kulinarnymi, występy zespołów folklorystycznych, rozstrzygnięcie konkursu “Opolskie Kroszonki i Pisanki 2022”, pokazy i warsztaty, prezentacje tradycyjnych… » więcej 2022-04-04, godz. 13:50, Patronaty - polecamy Trwa VII Tydzień Muzykologii na UO - poznaj program tegorocznych wydarzeń! II Ogólnopolska Konferencja Naukowa CREARE ET CANTARE rozpoczęła tegoroczne święto Muzykologii Uniwersytetu Opolskiego. Jak podkreślają organizatorzy wydarzenia, VII Tydzień Muzykologii na UO to doskonała propozycja dla wszystkich… » więcej 2022-03-30, godz. 14:36, Patronaty - polecamy I Bieg wiosenny po zdrowie już w sobotę (02.04) – wciąż można się zapisać! Wiosenny Bieg po Zdrowie to dobra okazja, aby sprawdzić swoje umiejętności na dystansach 5 i 10 km, ale też, aby wraz z nadchodzącą wiosną rozpocząć swoją aktywność sportowo-rekreacyjną. Swoich sił będą mogli spróbować zarówno… » więcej 2022-03-30, godz. 13:08, Patronaty - polecamy „Nie traćmy pamięci” – finał XXIX edycji Konkursu Recytatorskiego Poezji Jenieckiej już w piątek! Centralne Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach-Opolu wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych po raz kolejny zaprasza na wspólne oddanie hołdu poległym i wyrażenie pamięci o tych, którzy w latach… » więcej
10111213141516
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »