Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2019-09-13, 16:09 Autor: Agnieszka Lubczańska

Robert Cichy z koncertem w Studiu M im. SBB!

Robert Cichy z koncertem w Studiu M im. SBB!
Jak to możliwe, że w Studiu M im. SBB nie grał jeszcze koncertu? Gitarzysta, wokalista, kompozytor, producent Robert Cichy 26 września wystąpi w Radiu Opole! Udzielił się na ponad 60 płytach polskich artystów, z czego część pokryła się platyną lub złotem. W zeszłym roku wydał swój pierwszy autorski album "SMACK", który został w tym roku nagrodzony najważniejszą polską nagrodą fonograficzną - Fryderykiem - w kategorii "Najlepszy album roku country/blues". Gościem na koncercie w Studio M im. SBB w Radio Opole będzie Phillip Bracken.
Pierwsza godzina koncertu będzie transmitowana na antenie Radia Opole, a jeszcze przed samym występem artysta pojawi się w audycji Dobre Granie Tomasza Wojtyłki. Bilety w cenie 20 zł są już do zakupienia w sklepie Radia Opole dostępnym poprzez stronę internetową tu: Przejdź do sklepu. Bilety można także zakupić w siedzibie Radia Opole przy ul. Strzelców Bytomskich 8.


Artysta pochodzi z Opola. W muzycznym świecie dał się poznać współpracując m.in. z Anią Dąbrowską, Anią Rusowicz, Urszulą Dudziak, Michałem Urbaniakiem czy Tomaszem Stańko. Koncertował ze Smolikiem. Komponował dla Piotra Zioły, był producentem płyt Marceliny, nagrywał dla Julii Pietruchy. Lider zespołu Chilli oraz June (z którymi m.in. supportował Lennego Kravitz'a, N.E.R.D.'a czy Jamiroquai'a).

Jako gitarzysta czołowych artystów polskich koncertował na największych festiwalach w Polsce, a także za granicą, m.in. w Japonii, Francji, Turcji, Anglii, Włoszech oraz na Mauritiusie.


Robert Cichy z koncertem w Studiu M im. SBB!Podczas koncertu w Radiu Opole Robert Cichy zaprezentuje materiał z płyty "SMACK" w wersji solowej.

Artysta o swojej debiutancka płycie opowiadał w audycji Dobre Granie, ale przyjmijmy: to rzecz w pełni autorska. Jest jej producentem, autorem wszystkich tekstów i kompozytorem. Nagrał także wszystkie wokale i instrumenty (gitary, basy, syntezatory, banjo czy bałałajkę). Punktem wyjścia pozostają instrumenty strunowe.

Album zyskał bardzo dobre opinie wśród recenzentów. W marcu tego roku ukazała się wersja winylowa płyty wzbogacona o dodatkowy utwór. Robert Cichy został również doceniony przez publiczność - zdobył blisko 10 tysięcy głosów w prestiżowym konkursie Radiowej Trójki i jako laureat konkursu otrzymał teledysk oraz udział w trasie Męskiego Grania.

Organizatorem koncertu Roberta Cichego w Studiu M in. SBB jest Radio Opole.

Więcej informacji o Robercie Cichym tu:

Album "SMACK" w serwisach cyfrowych dostępny jest tu: http://soundline.biz/RobertCichySmack

Zobacz także

2019-11-08, godz. 17:47, Patronaty - polecamy „Kresy. Ocalone wspomnienia” - wyjątkowa wystawa na Zamku Piastów Śląskich Nowa wystawa stała na Zamku Piastów Śląskich: „Kresy. Ocalone wspomnienia”. Na ten moment brzeska wspólnota kresowa długo czekała. Jak czytamy w informatorze, eksponaty, przeważnie skromne, biedne i bezcenne niczym wdowi grosz przekazany od… » więcej 2019-11-08, godz. 16:18, Patronaty - polecamy Festiwal pieśni patriotycznej w Głogówku Trwają ostatnie próby przed Przeglądem Piosenki i Pieśni Patriotycznej, który odbędzie się w najbliższy wtorek (12.11) w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Głogówku. Początek o godz. 17:00. » więcej 2019-11-08, godz. 15:35, Patronaty - polecamy Już wkrótce XXX Najazd Poetów na Zamek Piastów Śląskich Przedstawiciele środowisk twórczych i kulturalnych z Białorusi, Czech, Litwy, Niemiec, Rosji, Ukrainy, Węgier i Polski już po raz 30. spotkają się w ramach Najazdu Poetów na Zamek Piastów Śląskich w Brzegu. Wydarzenie potrwa od 13 do 16 listopada… » więcej 2019-11-08, godz. 14:29, Patronaty - polecamy Smaczne, bo opolskie. Rusza III Festiwal Kuchni Regionalnej i Tradycyjnej „Opolski Bifyj" Rusza III edycja Festiwalu Kuchni Regionalnej i Tradycyjnej „Opolski Bifyj”, Wydarzenie potrwa do 21 listopada, a rozpocznie je w najbliższą środę (13.11) uroczysta kolacja na Zamku w Mosznej. » więcej 2019-11-07, godz. 19:17, Patronaty - polecamy "Czarna skóra, białe maski" - nowy spektakl w Kochanowskim, w dniu premiery - dyskusja Korzenie polskiej... czarności - to temat, za który wziął się Wiktor Bagiński, tworząc spektakl „Czarna skóra, białe maski”. Sztuka zwyciężyła w III Konkursie na Projekt Teatralny Modelatornia. Na premierowy spektakl w najbliższy piątek (08.11)… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »