Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2019-01-02, 07:39 Autor: Agnieszka Lubczańska

Orszak Trzech Króli zawita do Krapkowic

Orszak Trzech Króli w Opolu [fot. Paula Hołubowicz]
Orszak Trzech Króli w Opolu [fot. Paula Hołubowicz]
Inscenizacja wydarzenia sprzed dwóch tysięcy lat i wspólne śpiewanie kolędy "Jezusa Narodzonego" – to m.in. szykuje się w najbliższą niedzielę (06.01) w Krapkowicach, które zapraszają na Orszak Trzech Króli.

Orszak Trzech Króli wymaszeruje spod kościoła pod wezwaniem św. Mikołaja o godz. 15:30. Przejdzie ulicami: Kościelną, wokół Rynku, Rybacką, na parking przy ul. Przybrzeżnej. Tam odbędzie się inscenizacja podążających do miejsca narodzin Jezusa Chrystusa Mędrców w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół im. Jana Kilińskiego w Krapkowicach. W programie także wspólne kolędowanie oraz koncert zespołu Melomany.


Podczas wydarzenia odbędzie się zbiórka pieniędzy na rzecz kilkumiesięcznego Kacpra Pakocy, który urodził się z jednokomorowym sercem.


Organizatorem Orszaku Trzech Króli w Krapkowicach jest tamtejsze Starostwo Powiatowe. Radio Opole objęło wydarzenie patronatem medialnym.
Orszak Trzech Króli w Opolu [fot. Paula Hołubowicz]


Zobacz także

2019-01-18, godz. 12:28, Patronaty - polecamy Wybierz Najpiękniejszego Gola Opolszczyzny 2018 – głosowanie trwa do 31.01.2019! Już po raz trzeci TVP3 Opole organizuje plebiscyt sportowy „Najpiękniejszy Gol Opolszczyzny”. Otwarty nabór trafień trwał w grudniu, teraz czas na głosowanie widzów. Na werdykt czeka 20 zgłoszonych bramek. Wśród nich są zarówno te z boisk ... » więcej 2019-01-15, godz. 15:30, Patronaty - polecamy Akademicki Dzień Kultury Gier już w piątek na UO Na Akademicki Dzień Kultury Gier zaprasza Katedra Kulturoznawstwa i Folklorystyki Uniwersytetu Opolskiego. Wydarzenie adresowane jest głównie do młodzieży licealnej, ale przyjść może każdy zainteresowany. Spotkanie rozpocznie się w najbli ... » więcej 2019-01-15, godz. 14:40, Patronaty - polecamy Pokibicuj młodym siatkarzom podczas turnieju w hali „Azoty” Młodzi siatkarze z kraju i zagranicy zmierzą się w najbliższy weekend w Hali Sportowej „Azoty” w ramach Międzynarodowego Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców Kędzierzyńsko-Kozielski Koziołek 2019. Uroczyste otwarcie zawodów w pią ... » więcej 2019-01-15, godz. 13:14, Patronaty - polecamy Młodzieżowa Orkiestra Dęta Leśnica dziękuje swoim darczyńcom To sztandarowe przedsięwzięcie muzyczne organizowane na początku roku przez Młodzieżową Orkiestrę Dętą Leśnica - Gala Noworoczna. Koncerty są podziękowaniem dla darczyńców orkiestry. W tym roku szykowane są dwa koncerty w kinie „Odrodzeni ... » więcej 2019-01-15, godz. 12:27, Patronaty - polecamy Koncert "W kole kolędujmy" już w niedzielę Już po raz 13. Stowarzyszenie 'Opolszczyzna Śpiewa' zaprasza na koncert „W kole kolędujmy”. Koncert odbędzie się w najbliższą niedzielę (20.01) w kościele pw. św. Karola Boromeusza na osiedlu Chabry w Opolu. Początek o godz. 16:00. Wstęp ... » więcej
2345678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »