Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2018-11-05, 12:57 Autor: Agnieszka Lubczańska

Dom Kultury w Ozimku zaprasza na świętowanie 100. rocznicy odzyskania niepodległości

Dom Kultury w Ozimku [fot. Monika Pawłowska]
Dom Kultury w Ozimku [fot. Monika Pawłowska]
Taka okazja zdarza się raz na sto lat! Dom Kultury w Ozimku zaprasza na wspólne świętowanie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W sali widowiskowej zaprezentowane zostanie przedstawienie historyczne „Twórcza Niepodległość”. Początek o godz. 11:30. Z kolei o godz.18.00 odbędzie się koncert pn. „Piosenki odrodzonej Polski” w wykonaniu Mirosławy Drozd-Dudy. Wstęp wolny!
Twórcza Niepodległość - wydarzenie finałoweSpektakl przygotowuje młodzież z Zespołu Szkół w Ozimku. Młodzi artyści zaprezentują w szeregu symbolicznych scen drogę Polaków od upadku ojczyzny, poprzez czas zaborów aż do I wojny światowej, która dzięki ofierze wielu bezimiennych żołnierzy, przyniosła upragnioną niepodległość.

Z kolei o godzinie 18.00 na scenie ozimskiego domu kultury odbędzie się koncert pn. „Piosenki odrodzonej Polski” w wykonaniu Mirosławy Drozd-Dudy. Wokalistce, która przez wiele lat była związanej z Ozimkiem, będą towarzyszyć muzycy: Mariusz „Dudi” Duda (skrzypce elektryczne, wokal) oraz Wojciech Czaban (instrumenty klawiszowe, wokal). Artyści zaprezentują piosenki towarzyszące ważnym momentom ostatniego stulecia historii Polski oraz ilustrujące rozwój kultury naszej niepodległej ojczyzny. W wielu z nich pojawią się nawiązania tak istotnych dla Polaków wartości jak: wolność, bohaterstwo czy solidarność.

„Twórcza Niepodległość” to wydarzenie wieńczące projekt „Twórcza Niepodległość – świętujemy razem!” realizowany od września do listopada przez Dom Kultury w Ozimku w związku z obchodami 100. rocznicy odzyskania suwerenności przez Polskę. Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017 – 2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

Radio Opole jest patronem medialnym wszystkich przedsięwzięć realizowanych w ramach projektu. O wydarzeniach w ramach "Twórcza Niepodległość – świętujemy razem!” w audycji "Ona i On" (02.11.2018) opowiadała Jolanta Rogowska, kierownik MiGBP w Ozimku - rozmowa jest do odsłuchania poniżej.
Jolanta Rogowska o wydarzeniach w ramach "Twórcza Niepodległość – świętujemy razem!” w audycji "Ona i On" (02.11.2018) - I. cz.
Jolanta Rogowska o wydarzeniach w ramach "Twórcza Niepodległość – świętujemy razem!” w audycji "Ona i On" (02.11.2018) - II. cz.
Jolanta Rogowska o wydarzeniach w ramach "Twórcza Niepodległość – świętujemy razem!” w audycji "Ona i On" (02.11.2018) - III. cz.

Zobacz także

2018-11-28, godz. 12:25, Patronaty - polecamy Zbliża się XVIII Opolska Gala Wolontariatu – poznaj szczegóły! 5 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, zatem to nie przypadek, że właśnie tego dnia wręczone zostaną dyplomy i nagrody dla osób wyróżniających się pomocą na rzecz różnych instytucji, organizacji czy indywidualnych o ... » więcej 2018-11-27, godz. 17:13, Patronaty - polecamy Studio M wypełnią dźwięki Chilli Crew - transmisja po 20:00 w "Rewirach kultury" Poruszają się na styku soulu, r&b, rapu i rocka. Klimat ich piosenek tworzy wyrazisty i hipnotyzujący, „czarny” wokal Martyny Baranowskiej. Mowa o zespole Chilli Crew. Powstali w 2012 roku, a zadebiutowali rok temu albumem 'a Ty'. I to wł ... » więcej 2018-11-27, godz. 16:27, Patronaty - polecamy Filharmonia Opolska zaprasza na koncert musicalowy i zajęcia dla dzieci Dwie propozycje przygotowała na niedzielę (2.12) Filharmonia Opolska. Pierwsza to zajęcia z cyklu 'Power of Melody' w Klubie Muzycznym, które rozpoczną się o godz. 10:00 dla dzieci w wieku 0-3 lat i o godz. 11:30 dla dzieci w wieku 4-7 la ... » więcej 2018-11-27, godz. 15:15, Patronaty - polecamy Rusza Opolska Liga Robotów Pierwsze w tym sezonie zawody robotów odbędą się w czwartek (29.11) w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu. Początek o godz. 8:00. Pozostałe turnieje robotyczne w ramach Opolskiej Ligi Robotów odbędą się w następujących terminach: 1 ... » więcej 2018-11-27, godz. 14:24, Patronaty - polecamy Spektakl o Grotowskim powstaje w Opolu. Premiera już 8 grudnia Na Scenie Modelatornia w Opolu trwają próby do spektaklu „Grotowski non-fiction” zainspirowanego życiem i twórczością Jerzego Grotowskiego - twórcy słynnego Teatr 13 Rzędów w Opolu i Teatr Laboratorium we Wrocławiu. To koprodukcja Teatru ... » więcej
3456789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »