Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2017-04-13, 08:57 Autor: Agnieszka Lubczańska

Zdobądź zaproszenie i przyjdź posłuchać na żywo słuchowiska w Studiu M!

Zdobądź zaproszenie i przyjdź posłuchać na żywo słuchowiska w Studiu M! [fot. Teatr im. Jana Kochanowskiego]
Zdobądź zaproszenie i przyjdź posłuchać na żywo słuchowiska w Studiu M! [fot. Teatr im. Jana Kochanowskiego]
Zdobądź zaproszenie i przyjdź posłuchać na żywo słuchowiska w Studiu M!
Zdobądź zaproszenie i przyjdź posłuchać na żywo słuchowiska w Studiu M!
Spotkanie w Studiu M poprowadzi Justyna Przyborowicz [fot. Justyna Krzyżanowska]
Spotkanie w Studiu M poprowadzi Justyna Przyborowicz [fot. Justyna Krzyżanowska]
Łukasz Konopka, Karol Kossakowski i Leszek Malec – to aktorzy, których będzie można zobaczyć podczas ostatniego ze słuchowisk prezentowanych w Studiu M w ramach „Klasyki Czytania” – wydarzenia towarzyszącego 42. Opolskim Konfrontacjom Teatralnym „Klasyka Polska”. Spotkanie odbędzie się we wtorek (18.04). Początek o godz. 20:00.

Słuchowisko będzie transmitowane w audycji „Rewiry kultury”, ale można je także zobaczyć na żywo! Chętnych podpatrzenia aktorów w Studiu M podczas realizacji informujemy, że wstęp jest bezpłatny, ale dobrze mieć ze sobą zaproszenie. Chętni otrzymania go mogą pisać na adres kultura@radio.opole.pl (w tytule wiadomości należy wpisać "Studio M").
To już trzecie, a zarazem ostatnie ze słuchowisk w ramach "Klasyki Czytania". Za nami „Doniesienia drobne” Eleonory Kalkowskiej w reżyserii Klaudii Hartung-Wójciak i "Jak być kochaną" Kazimierza Brandysa w reżyserii Rafała Szumskiego.

Tym razem inspiracją do powstania słuchowiska stał się powstały w 1923 roku poemat „Pieśń o głodzie” Brunona Jasieńskiego - jednego z największych poetów polskiego futuryzmu. Poemat dedykowany był ukochanej siostrze poety.

Prezentacji będzie towarzyszyła muzyka. Jej opracowaniem zajmie się Łukasz Bzowski.

Słuchowisko tradycyjnie poprzedzi o godz. 19:20 rozmowa Justyny Przyborowicz z reżyserem dzieła. Tym razem jest nim Marta Streker - absolwentka Wydziału Lalkarskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie, Filii we Wrocławiu. Przy kilku spektaklach współpracowała jako asystentka lub drugi reżyser z Michałem Zadarą. Była tez asystentką Krystiana Lupy przy spektaklu "Proces" w Teatrze Polskim we Wrocławiu.

42. Opolskie Konfrontacje Teatralne „Klasyka Polska” rozpoczną się oficjalnie 18 kwietnia. Podczas sześciu dni teatralnego święta obejrzymy siedem spektakli konkursowych. Radio Opole jest patronem medialnym wydarzenia.
Zdobądź zaproszenie i przyjdź posłuchać na żywo słuchowiska w Studiu M!

Zobacz także

2024-05-17, godz. 16:48, Patronaty - polecamy Gratka dla wszystkich kochających nietypowe podróże i opowieści z dalekiego świata! Ciekawostki podróżnicze rodem z dalekiego świata od piątku (24.05) do soboty (25.05) czekają na wszystkich chętnych uczestniczenia w XVII Spotkaniu Znajomych Podróżników. Wydarzenie odbędzie się w Centrum Kultury w Głogówku. Na… » więcej 2024-05-17, godz. 10:23, Patronaty - polecamy Rejs "Z Orkiestrą po Odrze" już wkrótce Jeśli w sobotę 25 maja spacerując wczesnym popołudniem wzdłuż Odry, usłyszą Państwo muzykę w wykonaniu orkiestr, to z pewnością będziecie świadkami kolejnej edycji rejsu “Z orkiestrą po Odrze”. Już po raz trzynasty taki… » więcej 2024-05-16, godz. 19:39, Patronaty - polecamy O prawie ochrony środowiska porozmawiają naukowcy na zjeździe w Opolu Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego jest w tym roku gospodarzem i organizatorem Zjazdu Katedr i Zespołów Badawczych Prawa Ochrony Środowiska. Wydarzenie oficjalnie rozpocznie się w najbliższy czwartek (23.05) i potrwa… » więcej 2024-05-16, godz. 09:56, Patronaty - polecamy Cleo i Enej gwiazdami koncertu z okazji 20-lecia wejścia Polski do UE. Wstęp wolny! Stwory Głodomory, Siostry Wajs&Stonoga na początek, o 17:00 na scenie pojawi się Cleo, a koncert zakończy występ zespołu Enej. „Świętujmy razem 20-lecie Polski w Unii Europejskiej” - to hasło przewodnie koncertu, który odbędzie… » więcej 2024-05-16, godz. 08:58, Patronaty - polecamy Poznaj historię rolnictwa na wsi śląskiej na wystawie w Muzeum Wsi Opolskiej Historia gospodarcza chłopów górnośląskich w okresie pouwłaszczeniowym - to temat wystawy „Gospodarstwo… Rolnictwo na wsi śląskiej (1850-1945)”. Przygotowania do niej trwały od 2 lat. Efekty będzie można obejrzeć po raz pierwszy… » więcej
11121314151617
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »