Radio Opole » Reklama » Studio M im. SBB
2010-12-13, 12:10 Autor: Radio Opole

Kolejna płyta nagrana w Studiu M

Okazuje się, że marzenia można zawsze zrealizować, nawet te zapomniane. Dowód na to, w postaci gotowego materiału do wydania płyty, dostarczyli nam Józef Kotyś i jego córka Daria. Debiutancka płyta rodzinnego duetu będzie nosić tytuł „Zapomniane marzenia” i pojawi się na rynku w pierwszej połowie 2011 roku.

Józef Kotyś nagrał płytę w Studiu M (fot. Wanda Kownacka / AFRO)Projekt „Zapomniane marzenia” po wielu latach spełnia moje ambicje, choć nie ukrywam, że nie wszystkie. Mam nadzieję, że pomimo pospiesznej produkcji, ten krążek znajdzie przynajmniej paru wiernych odbiorców. Każdy z nas chciał kiedyś zrobić coś nietuzinkowego – mówi Józef Kotyś.

Wszystko zaczęło się na początku 2010 roku, kiedy pojawił się pomysł zarejestrowania kilku utworów w Studiu M Radia Opole. Józef Kotyś musiał wybrać konwencję artystyczną. Ostatecznie zdecydował się na wariant akustyczny, uzupełniając go instrumentami klawiszowymi. Znaczący wkład w aranżacje większości utworów ma nauczyciel muzyki z Opola, Kazimierz Knapik, który z wielką wyobraźnią rozpisał na nuty partie instrumentów smyczkowych. Dźwiękami wypełnili je, na co dzień występujący w Filharmonii Opolskiej, Agata Gawin-Gluza (wiolonczela) i Dariusz Wołczyk (altówka). Na gitarze basowej zagrał Tomasz Kiepura z Częstochowy, a na gitarze akustycznej - Mariusz Lewicz z Głuchołaz, z którym Józef Kotyś kiedyś występował w zespole Apex. Na instrumentach klawiszowych zagrał młody muzyk, Ryszard Ziaja ze Staniszcz Wielkich, a o stronę wokalną zadbał Józef Kotyś, przy znaczącym wsparciu córki - Darii. Do zmagań z mikrofonem wokalistów przygotowała Beata Pałka z Opola.

W marcu 2010 roku rozpoczęła się sesja nagraniowa, a równolegle Józef Kotyś pisał teksty i muzykę do kolejnych utworów. Ostatnia kompozycja - "Święta Anna" - powstała na początku kwietnia. Ostatecznie, zamiast kilku, powstało dwanaście piosenek, czyli materiał na płytę długogrającą, którą zrealizował Arkadiusz Czyżewski, muzyk jazzowy i pracownik Radia Opole.

Już dziś fragmenty niektórych utworów z płyty "Zapomniane marzenia" można odsłuchać na profilu wykonawcy w serwisie myspace, pod adresem: www.myspace.com/kotysjosdar.

Zobacz także

2017-04-18, godz. 23:00, Kultura i rozrywka 42. OKT: "Pieśń o głodzie" Brunona Jasińskiego czytano w Studiu M Radia Opole Poematu 'Pieśń o głodzie' Brunona Jasińskiego wysłuchali słuchacze Radia Opole oraz programu 'Rewiry kultury'. Tekst w Studiu M naszej rozgłośni interpretowali aktorzy Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Słuchowisko wyreżyserowała… » więcej 2017-04-13, godz. 08:57, Patronaty - polecamy Zdobądź zaproszenie i przyjdź posłuchać na żywo słuchowiska w Studiu M! Łukasz Konopka, Karol Kossakowski i Leszek Malec - to aktorzy, których będzie można zobaczyć podczas ostatniego ze słuchowisk prezentowanych w Studiu M w ramach „Klasyki Czytania” - wydarzenia towarzyszącego 42. Opolskim Konfrontacjom… » więcej 2017-04-12, godz. 06:00, Kultura i rozrywka Więcej niż namiętność i miłość... Słuchowisko w Radiu Opole Słuchowiska 'Jak być kochaną' Kazimierza Brandysa w reż. Rafała Szumskiego wysłuchali słuchacze Radia Opole. Tekst został odczytany przez aktorów Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Całość interpretowano w Studiu M naszej rozgłośni… » więcej 2017-04-10, godz. 12:05, Patronaty - polecamy Słuchowisko na żywo w Radiu Opole już we wtorek – warto posłuchać, warto zobaczyć Prezentacja słuchowisk na żywo w Studiu M - to wydarzenie towarzyszące 42. Opolskim Konfrontacjom Teatralnym „Klasyka Polska”, w które włącza się Radio Opole. Za nami „Doniesienia drobne” Eleonory Kalkowskiej w reżyserii Klaudii… » więcej 2017-04-09, godz. 22:00, Kultura i rozrywka Koncert pieśni pasyjnych w Studiu M. Muzyka wymagająca koncentracji i skupienia [FILM, ZDJĘCIA] Improwizacji opartych na starych, zapomnianych, ludowych i dziadowskich tematach wielkopostnych można było posłuchać w Studiu M Radia Opole. » więcej
55565758596061
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »