Radio Opole » Reklama » Studio M im. SBB
2019-10-28, 09:54 Autor: Agnieszka Lubczańska

Trio śląskiego barda Grzegorza Płonki wystąpi w Studiu M im. SBB

Koncert „Pieśni opolskiej ziemi” w Studiu M [fot. Marcin Skomudek]
Koncert „Pieśni opolskiej ziemi” w Studiu M [fot. Marcin Skomudek]
Koncert „Pieśni opolskiej ziemi” w Studiu M [fot. Marcin Skomudek]
Koncert „Pieśni opolskiej ziemi” w Studiu M [fot. Marcin Skomudek]
Radio Opole wraz z Instytutem Śląskim w Opolu w piątek 8 listopada zapraszają na koncert "Pieśni znad Odry”. Ludowe utwory z płyty "uOdro nasza, uOdro", która podkreśla Odrę jako rzekę o wyjątkowym znaczeniu kulturowym na Śląsku, zaprezentuje trio śląskiego barda Grzegorza Płonki. Koncertowi będzie towarzyszyła promocja książki Adolfa Dygacza „Pieśni znad Odry”. Początek koncertu o godz. 18:00.

Tradycyjne utwory zebrane na terenach nadodrzańskich wykona wielokrotnie nagradzany muzyk i popularyzator kultury śląskiej - Grzegorz Płonka. Muzyk jest absolwentem Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, autorem książek i wielu publikacji prasowych. W swym muzycznym dorobku ma kilka płyt popularyzujących śląską pieśń ludową: „Ciecze woda”, „Pieśni śląskiego buntu” oraz „Życie pieśniczką pisane”, wydaną w 2017 r. przez Regionalny Instytut Kultury. W zeszłym roku światło dzienne ujrzała płyta "uOdro nasza, uOdro"...

Więcej o artyście można dowiedzieć się ze strony http://www.grzegorzplonka.pl/index.html

Podczas koncertu „Pieśni znad Odry” zespół w Studiu M im. SBB wystąpi w składzie: Grzegorz Płonka (śpiew, gitara, kazoo), Jacek Dzwonowski (skrzypce, instrumenty klawiszowe, loopy) i Tomasz Drozdek (instrumenty etniczne i perkusyjne).

Wydarzenie będziemy retransmitować na naszej antenie 15 listopada w audycji Muzyka źródeł.


Koncertowi będzie towarzyszyła możliwość zakupienia książki etnografa, muzykologa, folklorysty i znawcy kultury górnośląskiej - Adolfa Dygacza.


Organizatorami koncertu są Instytut Śląski w Opolu i Radio Opole. Wydarzenie jest sfinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.











Zobacz także

2017-04-18, godz. 23:00, Kultura i rozrywka 42. OKT: "Pieśń o głodzie" Brunona Jasińskiego czytano w Studiu M Radia Opole Poematu 'Pieśń o głodzie' Brunona Jasińskiego wysłuchali słuchacze Radia Opole oraz programu 'Rewiry kultury'. Tekst w Studiu M naszej rozgłośni interpretowali aktorzy Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Słuchowisko wyreżyserowała… » więcej 2017-04-13, godz. 08:57, Patronaty - polecamy Zdobądź zaproszenie i przyjdź posłuchać na żywo słuchowiska w Studiu M! Łukasz Konopka, Karol Kossakowski i Leszek Malec - to aktorzy, których będzie można zobaczyć podczas ostatniego ze słuchowisk prezentowanych w Studiu M w ramach „Klasyki Czytania” - wydarzenia towarzyszącego 42. Opolskim Konfrontacjom… » więcej 2017-04-12, godz. 06:00, Kultura i rozrywka Więcej niż namiętność i miłość... Słuchowisko w Radiu Opole Słuchowiska 'Jak być kochaną' Kazimierza Brandysa w reż. Rafała Szumskiego wysłuchali słuchacze Radia Opole. Tekst został odczytany przez aktorów Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Całość interpretowano w Studiu M naszej rozgłośni… » więcej 2017-04-10, godz. 12:05, Patronaty - polecamy Słuchowisko na żywo w Radiu Opole już we wtorek – warto posłuchać, warto zobaczyć Prezentacja słuchowisk na żywo w Studiu M - to wydarzenie towarzyszące 42. Opolskim Konfrontacjom Teatralnym „Klasyka Polska”, w które włącza się Radio Opole. Za nami „Doniesienia drobne” Eleonory Kalkowskiej w reżyserii Klaudii… » więcej 2017-04-09, godz. 22:00, Kultura i rozrywka Koncert pieśni pasyjnych w Studiu M. Muzyka wymagająca koncentracji i skupienia [FILM, ZDJĘCIA] Improwizacji opartych na starych, zapomnianych, ludowych i dziadowskich tematach wielkopostnych można było posłuchać w Studiu M Radia Opole. » więcej
55565758596061
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »