Radio Opole » Reklama » Studio M im. SBB
2017-04-10, 12:05 Autor: Agnieszka Lubczańska

Słuchowisko na żywo w Radiu Opole już we wtorek – warto posłuchać, warto zobaczyć

Słuchowisko na żywo w Radiu Opole już we wtorek – warto posłuchać, warto zobaczyć [fot. Justyna Krzyżanowska]
Słuchowisko na żywo w Radiu Opole już we wtorek – warto posłuchać, warto zobaczyć [fot. Justyna Krzyżanowska]
Prezentacja słuchowisk na żywo w Studiu M – to wydarzenie towarzyszące 42. Opolskim Konfrontacjom Teatralnym „Klasyka Polska”, w które włącza się Radio Opole. Za nami „Doniesienia drobne” Eleonory Kalkowskiej w reżyserii Klaudii Hartung-Wójciak. A już w najbliższy wtorek (11.04) kolejna odsłona wydarzenia. Tym razem posłuchamy "Jak być kochaną" Kazimierza Brandysa w reżyserii Rafała Szumskiego. Początek o godz. 20:00.

Słuchowisko będzie transmitowane w audycji „Rewiry kultury”, ale można je także zobaczyć na żywo! Chętnych podpatrzenia aktorów w Studiu M podczas realizacji informujemy, że wstęp jest bezpłatny, ale dobrze mieć ze sobą zaproszenie. Zaproszenia będą do zdobycia w audycjach „Na dzień dobry”, „Ona i On” oraz w „Rewirach kultury”. Chętni mogą także pisać na adres kultura@radio.opole.pl

Słuchowisko poprzedzi o godz. 19:20 rozmowa z reżyserem dzieła. Rozmowę poprowadzi Justyna Przyborowicz.
„Klasyka Czytana” w Studiu M Radia Opole to wyzwanie zmierzenia się z mało znanymi utworami polskiej literatury XX wieku w formie słuchowisk radiowych. Wyzwanie podjęło troje młodych reżyserów. Prezentacja każdego jest poprzedzona rozmową z reżyserami.

W słuchowisku "Jak być kochaną" wezmą udział aktorzy Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu: Judyta Paradzińska, Andrzej Jakubczyk i Bartosz Dziedzic.

Kolejna odsłona "Klasyki Czytania" w Studiu M 18 kwietnia o tej samej porze. Będzie to „Pieśń o głodzie” – poemat Brunona Jasieńskiego w reżyserii Marty Streker.

42. Opolskie Konfrontacje Teatralne „Klasyka Polska” rozpoczną się oficjalnie 18 kwietnia. Podczas sześciu dni teatralnego święta obejrzymy siedem spektakli konkursowych. Radio Opole jest patronem medialnym wydarzenia.
Słuchowisko na żywo w Radiu Opole już we wtorek (11.04) – warto posłuchać, warto zobaczyć

Zobacz także

2018-03-27, godz. 13:15, Kultura i rozrywka Czytanie Gombrowicza w Studiu M Radia Opole. "Historię" zinterpretują aktorzy Teatru im. Jana Kochanowskiego Zapraszamy słuchaczy do Studia M Radia Opole. Aktorzy Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu zinterpretują 'Historię' Witolda Gombrowicza. Reżyseruje Michał Buszewicz. Wydarzenie poprzedza 43. Opolskie Konfrontacje Teatralne 'Klasyka… » więcej 2018-03-24, godz. 01:00, Kultura i rozrywka Poezja śpiewana zabrzmiała w Studiu M Radia Opole [FILM, ZDJĘCIA] Kolejny koncert w legendarnym Studiu M Radia Opole przyciągnął miłośników poezji śpiewanej. Na naszej scenie wystąpił Adam Urbaniak z przyjaciółmi. » więcej 2018-03-19, godz. 10:02, Patronaty - polecamy „Poezja muzyką malowana” zabrzmi w Studiu M Radia Opole! Czas na kolejny koncert w naszym legendarnym Studiu M. Tym razem proponujemy spotkanie autorskie Adama Urbaniaka i 5-ciu poetów, z którymi artysta współpracował przez blisko 40 lat. W wyniku wieloletniej współpracy powstały płyty… » więcej 2018-03-17, godz. 07:23, Kultura i rozrywka Bluesowe klimaty w Studiu M. Zagrał Mizia & Mizia Blues Band [FILM, ZDJĘCIA] Mizia & Mizia Blues Band wystąpił w legendarnym Studiu M Radia Opole. Grupa muzyków z Wrocławia koncertuje razem od 12 lat. Grają utwory swoich mistrzów jak Muddy Waters, John Lee Hooker, B.B.King po Ten Years After czy Rolling Stones… » więcej 2018-03-15, godz. 15:52, Kultura i rozrywka Dziś mija 70 lat od wydania wyroku śmierci na Rotmistrza Pileckiego. Radio Opole zaprasza na monodram 70 lat temu, 15 marca 1948 roku, Wojskowy Sąd Rejonowy w Warszawie skazał na śmierć Witolda Pileckiego - oficera Armii Krajowej i 2. Korpusu Polskiego. Był on także organizatorem wojskowej konspiracji w obozie Auschwitz. » więcej
43444546474849
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »