Radio Opole » Reklama » Studio M im. SBB
2016-06-09, 16:13 Autor: Agnieszka Lubczańska

Spektakl „Weronika” w Studiu M Radia Opole

Spektakl "Weronika" Teatru Lekkostrawnego [fot. materiały organizatora]
Spektakl "Weronika" Teatru Lekkostrawnego [fot. materiały organizatora]
Spektakl "Weronika" Teatru Lekkostrawnego [fot. materiały organizatora]
Spektakl "Weronika" Teatru Lekkostrawnego [fot. materiały organizatora]
Spektakl "Weronika" Teatru Lekkostrawnego [fot. materiały organizatora]
Spektakl "Weronika" Teatru Lekkostrawnego [fot. materiały organizatora]
Nastolatka niepotrafiąca odnaleźć się w życiu, po próbie samobójczej trafia na oddział psychiatryczny, gdzie zostaje poddana eksperymentalnej terapii, która przynosi… rewelacyjne efekty – to wszystko będzie można obejrzeć i posłuchać na scenie Studia M Radia Opole podczas spektaklu "Weronika" na podstawie powieści Paula Coelho. Twórcą przedstawienia jest działający przy Publicznym Gimnazjum ze Zdzieszowic Teatr Lekkostrawny. Spektakl zdobył w tym roku nagrodę główną na I Wojewódzkim Przeglądzie Gimnazjalnych Grup Teatralnych „Teatralia Opolskie ”. Wydarzenie będzie transmitowane na antenie Radia Opole w środę 15 czerwca po godz. 19:00 w audycji „Rewiry kultury”.
Scenariusz spektaklu "Weronika" powstał w oparciu o powieść Paula Coelho "Weronika postanawia umrzeć", a jego autorem jest opiekun działającego w Publicznym Gimnazjum w Zdzieszowicach koła teatralnego - Ireneusz Babilec. W przedstawieniu wystąpi osiem dziewcząt i jeden chłopiec odpowiedzialny za efekty dźwiękowe. Spektakl trwa ok. 30 min.

Teatr Lekkostrawny powstał w 2007 roku. Jego pierwsze przedstawienia to głównie adaptacje szkolnych lektur. W roku 2014 autorski spektakl teatru pt. "Dziady Polskie" brał udział w I Internetowym Przeglądzie Teatrów Gimnazjalnych i w kategorii szkół gimnazjalnych reprezentował województwo na szczeblu centralnym. Każdego roku przygotowuje co najmniej dwa przedstawienia. W tym roku - oprócz nagrodzonej "Weroniki" - 31 maja swoją premierę miał spektakl "Wariaci" wg scenariusza Grzegorza Śmiałka.

Występ w Studiu M to nagroda, jaką Radio Opole ufundowało dla laureata I Wojewódzkiego Przeglądu Gimnazjalnych Grup Teatralnych „Teatralia Opolskie”.
O wydarzeniu opowiada Tomasz Bazan, kierownik muzyczny Radia opole

Zobacz także

2018-03-27, godz. 13:15, Kultura i rozrywka Czytanie Gombrowicza w Studiu M Radia Opole. "Historię" zinterpretują aktorzy Teatru im. Jana Kochanowskiego Zapraszamy słuchaczy do Studia M Radia Opole. Aktorzy Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu zinterpretują 'Historię' Witolda Gombrowicza. Reżyseruje Michał Buszewicz. Wydarzenie poprzedza 43. Opolskie Konfrontacje Teatralne 'Klasyka… » więcej 2018-03-24, godz. 01:00, Kultura i rozrywka Poezja śpiewana zabrzmiała w Studiu M Radia Opole [FILM, ZDJĘCIA] Kolejny koncert w legendarnym Studiu M Radia Opole przyciągnął miłośników poezji śpiewanej. Na naszej scenie wystąpił Adam Urbaniak z przyjaciółmi. » więcej 2018-03-19, godz. 10:02, Patronaty - polecamy „Poezja muzyką malowana” zabrzmi w Studiu M Radia Opole! Czas na kolejny koncert w naszym legendarnym Studiu M. Tym razem proponujemy spotkanie autorskie Adama Urbaniaka i 5-ciu poetów, z którymi artysta współpracował przez blisko 40 lat. W wyniku wieloletniej współpracy powstały płyty… » więcej 2018-03-17, godz. 07:23, Kultura i rozrywka Bluesowe klimaty w Studiu M. Zagrał Mizia & Mizia Blues Band [FILM, ZDJĘCIA] Mizia & Mizia Blues Band wystąpił w legendarnym Studiu M Radia Opole. Grupa muzyków z Wrocławia koncertuje razem od 12 lat. Grają utwory swoich mistrzów jak Muddy Waters, John Lee Hooker, B.B.King po Ten Years After czy Rolling Stones… » więcej 2018-03-15, godz. 15:52, Kultura i rozrywka Dziś mija 70 lat od wydania wyroku śmierci na Rotmistrza Pileckiego. Radio Opole zaprasza na monodram 70 lat temu, 15 marca 1948 roku, Wojskowy Sąd Rejonowy w Warszawie skazał na śmierć Witolda Pileckiego - oficera Armii Krajowej i 2. Korpusu Polskiego. Był on także organizatorem wojskowej konspiracji w obozie Auschwitz. » więcej
43444546474849
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »