Radio Opole » Reklama » Studio M im. SBB
2015-03-03, 13:14 Autor: Radio Opole

Wielbłądy z koncertem w Studiu M

Czerpią z muzyki etnicznej, ale wyraźnie słychać w ich muzyce inspiracje bluesem, a dzięki przyłączeniu się do projektu saksofonisty Jacka Mielcarka ich twórczość ma także charakter jazzowy. Zespół Wielbłądy wystąpi 13 marca w Studiu M Radia Opole. Koncert rozpocznie się o 19.05. Wstęp wolny! Pierwsza godzina będzie transmitowana w audycji REWIRY KULTURY, a całość w specjalnym kanale dostępnym przez stronę internetową Radia Opole.

Wielokulturowa feeria dźwięków ukryta w tradycyjnych instrumentach, a wszystko na żywo w Studiu M Radia Opole. Usłyszymy bębny djembe z Afryki Zachodniej, n'goni, balafon, drumle, didgeridoo i nie tylko!

Wielbłądy tworzy piątka doświadczonych muzyków polskiej sceny world music. Ich muzyka inspirowana jest głównie afrykańskim bluesem, ale odnajdziemy w niej także rytmy i brzmienia muzyki arabskiej, perskiej, ormiańskiej, a także polski folklor w postaci motywów oberka. Całość przeplatają wpływy bluesa klasycznego, a zwłaszcza jego transowej odmiany. Zespól gra muzykę liryczną, ale nie brakuje w niej dynamizmu i funkującego groove'u, a całość uzupełniają wokalizy założyciela zespołu, multiinstrumentalisty Gwidona Cybulskiego, śpiewane w wymyślonym przez niego języku.

W 2012 roku zespół wydał płytę "Przeciwko narzekaniu", na której znalazło się dziewięć utworów. Płyta uzyskała dobre recenzje, a zespół jest zapraszany na festiwale sceny world music, wystąpił m.in. na Festiwalu Skrzyżowanie Kultur. Po koncercie będzie możliwość zakupienia płyty. Więcej informacji na stronie Strefa Rytmu.

Wielbłądy podczas koncertu w Opolu wystąpią w składzie:

  • Gwidon Cybulski – śpiew, ngoni, gitara, harmonijka ustna
  • Kuba Pogorzelski – gita, karignan, shekere, djembe, instrumenty perkusyjne
  • Mateusz Szemraj – gitara elektryczna, perska-oud
  • Kuba Mielcarek - kontrabas
  • Sebastian Wielądek – dudek, ney
  • Jacek Mielcarek – saksofon, klarnet, duduk, tarogato

Współorganizatorem wydarzenia jest Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Opolu.

Oprac. Agnieszka Lubczańska
agnieszka.lubczanska@radio.opole.pl

Zobacz także

2019-03-26, godz. 08:12, Patronaty - polecamy Gypsy and the Acid Queen z koncertem w Studiu M - transmisja o 20:05 Gypsy and the Acid Queen to pseudonim krakowskiego muzyka Kuby Jaworskiego. Wykorzystując technikę loopowania dźwięków, gitary, instrumentów elektronicznych i wokalu, sam tworzy brzmienie całego zespołu, wprowadzając słuchaczy w… » więcej 2019-03-21, godz. 22:00, Kultura i rozrywka Mieszanka jazzu, popu, soulu i akustycznego rocka zabrzmiała w legendarnym Studiu M [FILM, ZDJĘCIA] Zespół Lili PooPoo, niegdyś znany jako BoW, zagrał w końcu dla opolskiej publiczności. Od kilku lat pojawiają się na scenach całego świata, ale na Opolszczyźnie duży koncert dali po raz pierwszy. Zespół tworzy duet damsko-męski… » więcej 2019-03-17, godz. 11:00, Kultura i rozrywka Lili PooPoo zagra w Studiu M. Ostatnie bilety do nabycia! Są jeszcze bilety na czwartkowy koncert w legendarnym Studiu M im. SBB Radia Opole. Tym razem opolskiej publiczności zaprezentuje się zespół Lili PooPoo, kiedyś znany jak BoW. Maria Spólna to młoda, utalentowana artystka, która śpiewa… » więcej 2019-03-12, godz. 12:55, Patronaty - polecamy Kapela Niwińskich z Warszawy z koncertem w Studiu M już w niedzielę Spontaniczne, wiejskie muzykowanie kultywujące taneczny kontekst starej muzyki zabrzmi w najbliższą niedzielę (17.03) w Studiu M za sprawą Kapeli Niwińskich z Warszawy. Koncert rozpocznie się o godz. 18:00. » więcej 2019-03-11, godz. 17:07, Patronaty - polecamy Perkusja, fortepian i damski wokal, czyli duet Lili Poopoo na powitanie wiosny w Studiu M - transmisja po 20:00 Kiedyś grali jako BoW, dziś Lili Poopoo, ale niezmiennie są duetem. Maria Spólna śpiewa, gra na fortepianie, a Tomasz Matusiak na perkusji. Teksty w języku angielskim pisze Maria, muzykę - w stylistyce jazzu, popu, soulu, akustycznego… » więcej
32333435363738
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »