Radio Opole » Reklama » Studio M im. SBB
2011-05-20, 20:09 Autor: Radio Opole

"Benefis, którego nie było"

W piątkowy (20.05) wieczór w Studiu M Radia Opole odbył się benefis poświęcony pamięci Ewy Lubowieckiej. Dla słuchaczy i dla publiczności zagrał Teatr im. Jana Kochanowskiego ze spektaklem "A ja, Hanna".

Wielu pracowników Radia Opole nigdy nie zapomni Ewy Lubowieckiej, która pracowała w naszej rozgłośni ponad 40 lat.

– Z Ewą współpracowałam 15 lat. Jako koleżanka była starsza ode mnie, ale była wzorcem. Kiedy z nią współpracowałam było to na zasadzie mistrza i młodego pracownika radia. Mogę powiedzieć, że od innej strony pracowałam z Ewą, ponieważ była profesjonalistką w robieniu inwentaryzacji w fonotece – wspominają Halina Żak i Ewa Żołędziewska.

Na tym specjalnie dedykowanym Ewie Lubowieckiej wieczorze prezes Teresa Kudyba poinformowała o ustanowieniu przez Zarząd Radia Opole Nagrody im. Ewy Lubowieckiej.

– Pragniemy, by pamięć o Ewie Lubowieckiej nie przeminęła w tym budynku, w tym mieście, w tym regionie, dlatego postanowiliśmy stworzyć specjalną nagrodę, której patronką byłaby Ewa Lubowiecka: nagrodę jej imienia, która będzie wręczana w każdą kolejną rocznicę Jej śmierci – powiedziała prezes Teresa Kudyba. – Nagrodą wyróżnimy młodych, debiutujących twórców, którym Ewa Lubowiecka zawsze otwierała nie tylko studio, ale także serce, poświęcała swoją uwagę, czas i doświadczenie.

Takiej nagrody, dla młodych, obiecujących twórców w naszym regionie brakuje. Rozgłośnia Regionalna Polskiego Radia w Opolu ma możliwości by pomóc tym, którzy rozpoczynają swoją drogę twórczą, a ich projekty zapowiadają wyśmienite owoce. Taka jest misja Radia Opole.

Nagrodą będzie statuetka, zaprojektowana przez opolskiego twórcę Wita Pichurskiego. „Radiolka" – bo tak nazwano tę rzeźbę, przedstawia młodą, nowoczesną kobietę, zasłuchaną w dźwięki czy też słowa, płynące z radioodbiornika.

– Wystarczy dorysować kreskę do literki „l". Jaki wyraz powstanie dzięki tej poziomej kresce, wiedzą wszyscy ci, którzy byli przyjaciółmi pani Ewy – zdradziła prezes Kudyba. – Mam nadzieję, że już za niecały rok, mam nadzieję, poznamy pierwszą osobę, która taką nagrodę: imienia Ewy Lubowieckiej otrzyma. Teraz proszę tylko, by Państwo nas wsparli, tak by idea stała się rzeczywistością, a radio sprawi, że o Ewie Lubowieckiej nigdy nie zapomnimy.

Posłuchaj informacji:

Anna Herok (oprac. Michał Dróbka)

Zobacz także

2018-04-14, godz. 08:04, Kultura i rozrywka Kwiat Jabłoni wystąpił w Studiu M Radia Opole [FILM, ZDJĘCIA] Duet folkowo-popowy Kwiat Jabłoni wystąpił w Studiu M Radia Opole. Artyści, którzy do Opola przyjechali z Warszawy są zainspirowani amerykańskim folkiem. Wykonują muzykę grając na fortepianie, mandolinie i dodając elektroniczne… » więcej 2018-04-08, godz. 19:00, Wiadomości z regionu Losy rotmistrza Pileckiego w monodramie. Prezentacja odbyła się Studiu M Radia Opole [ZDJĘCIA] Monodram o rotmistrzu Witoldzie Pileckim zaprezentowano w Studiu M Radia Opole. W rolę wielkiego bohatera wcielił się Przemysław Tejkowski, aktor teatralny i filmowy. » więcej 2018-04-06, godz. 11:56, Patronaty - polecamy Kwiat Jabłoni zagra w Studiu M - warto zarezerwować zaproszenie! Folkowo-popowy duet łączący fortepian, mandolinę i śpiew z brzmieniami elektronicznymi w piątek 13 kwietnia wystąpi w Studiu M Radia Opole. Kwiat Jabłoni zagra w klimatach inspirowanych amerykańskim folkiem. Do Opola przyjadą z Warszawy… » więcej 2018-04-03, godz. 17:10, Patronaty - polecamy Monodram o rotmistrzu Pileckim w Studiu M W najbliższą niedzielę (08.04) w Studiu M Radia Opole zaprezentowany zostanie monodram poświęcony postaci niekwestionowanego bohatera - rotmistrza Witolda Pileckiego. W tym roku minęła 70 rocznica procesu, podczas którego rotmistrza… » więcej 2018-03-28, godz. 18:30, Kultura i rozrywka Andrzej Nowak i ZŁE PSY w legendarnym Studiu M Radia Opole Od samego rana Andrzej Nowak i ZŁE PSY nagrywają specjalną wersję jednego z singli promujących 'Dumę'. » więcej
42434445464748
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »