Radio Opole » Reklama » Studio M im. SBB
2011-05-20, 20:09 Autor: Radio Opole

"Benefis, którego nie było"

W piątkowy (20.05) wieczór w Studiu M Radia Opole odbył się benefis poświęcony pamięci Ewy Lubowieckiej. Dla słuchaczy i dla publiczności zagrał Teatr im. Jana Kochanowskiego ze spektaklem "A ja, Hanna".

Wielu pracowników Radia Opole nigdy nie zapomni Ewy Lubowieckiej, która pracowała w naszej rozgłośni ponad 40 lat.

– Z Ewą współpracowałam 15 lat. Jako koleżanka była starsza ode mnie, ale była wzorcem. Kiedy z nią współpracowałam było to na zasadzie mistrza i młodego pracownika radia. Mogę powiedzieć, że od innej strony pracowałam z Ewą, ponieważ była profesjonalistką w robieniu inwentaryzacji w fonotece – wspominają Halina Żak i Ewa Żołędziewska.

Na tym specjalnie dedykowanym Ewie Lubowieckiej wieczorze prezes Teresa Kudyba poinformowała o ustanowieniu przez Zarząd Radia Opole Nagrody im. Ewy Lubowieckiej.

– Pragniemy, by pamięć o Ewie Lubowieckiej nie przeminęła w tym budynku, w tym mieście, w tym regionie, dlatego postanowiliśmy stworzyć specjalną nagrodę, której patronką byłaby Ewa Lubowiecka: nagrodę jej imienia, która będzie wręczana w każdą kolejną rocznicę Jej śmierci – powiedziała prezes Teresa Kudyba. – Nagrodą wyróżnimy młodych, debiutujących twórców, którym Ewa Lubowiecka zawsze otwierała nie tylko studio, ale także serce, poświęcała swoją uwagę, czas i doświadczenie.

Takiej nagrody, dla młodych, obiecujących twórców w naszym regionie brakuje. Rozgłośnia Regionalna Polskiego Radia w Opolu ma możliwości by pomóc tym, którzy rozpoczynają swoją drogę twórczą, a ich projekty zapowiadają wyśmienite owoce. Taka jest misja Radia Opole.

Nagrodą będzie statuetka, zaprojektowana przez opolskiego twórcę Wita Pichurskiego. „Radiolka" – bo tak nazwano tę rzeźbę, przedstawia młodą, nowoczesną kobietę, zasłuchaną w dźwięki czy też słowa, płynące z radioodbiornika.

– Wystarczy dorysować kreskę do literki „l". Jaki wyraz powstanie dzięki tej poziomej kresce, wiedzą wszyscy ci, którzy byli przyjaciółmi pani Ewy – zdradziła prezes Kudyba. – Mam nadzieję, że już za niecały rok, mam nadzieję, poznamy pierwszą osobę, która taką nagrodę: imienia Ewy Lubowieckiej otrzyma. Teraz proszę tylko, by Państwo nas wsparli, tak by idea stała się rzeczywistością, a radio sprawi, że o Ewie Lubowieckiej nigdy nie zapomnimy.

Posłuchaj informacji:

Anna Herok (oprac. Michał Dróbka)

Zobacz także

2020-12-13, godz. 18:06, Kultura i rozrywka Pieśni patriotyczne w nowych aranżacjach zabrzmiały w Studiu M im. SBB. Okazją była 39. rocznica wprowadzenia stanu wojennego [ZDJĘCIA] Białostocka formacja The Dziemians wystąpiła w Studiu M imienia SBB Radia Opole. Tym razem lider zespołu i wokalista Maciej Dziemiańczuk przygotował zestaw pieśni patriotycznych. Obok niego na scenie śpiewała również jego żona… » więcej 2020-12-10, godz. 21:23, Kultura i rozrywka Jazz zabrzmiał w studiu M imienia SBB Radia Opole. Za nami koncert EABS [ZDJĘCIA] Energia, spontaniczność muzyków i improwizacja muzyczna zabrzmiały w legendarnym Studiu M imienia SBB w Radiu Opole. Bez publiczności zagrała wrocławska formacja EABS. Koncerty tego zespołu cieszą się niezmienna popularnością. » więcej 2020-12-10, godz. 08:45, Kultura i rozrywka Pieśni patriotyczne zabrzmią w Studiu M Radia Opole. To propozycja na najbliższą niedzielę Kolejny koncert w ramach 'Ślązacy dla Niepodległej. Już plebiscyt tu nadchodzi' odbędzie się w Studiu M imienia SBB w najbliższą niedzielę. » więcej 2020-12-08, godz. 08:45, Kultura i rozrywka Nowoczesny jazz zabrzmi w Studiu M. EABS ponownie u nas Formacja EABS ponownie zagra w Studiu M imienia SBB Radia Opole. To kolejna wizyta w naszym studiu, gdzie grupa zagra swój najnowszy materiał muzyczny. » więcej 2020-11-28, godz. 07:32, Kultura i rozrywka Bez publiczności, ale z ogromnym ładunkiem energii. GOCH. w Studiu M im. SBB [ZDJĘCIA] Duet GOCH. wystąpił w legendarnym Studiu M. prezentując słuchaczom debiutancką płytę zatytułowaną po prostu 'GOCH'. Koncert odbył się bez publiczności, ale w całości był transmitowany w programie Rewiry Kultury. » więcej
11121314151617
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »