Radio Opole » Reklama » Studio M im. SBB
2016-04-07, 14:25 Autor: Agnieszka Lubczańska

Czytanie sztuki Tadeusza Różewicza już dziś w Radiu Opole! [ZDJĘCIA]

Zdjęcie z prób czytania sztuki Tadeusza Różewicza w Studiu M Radia Opole [fot. Marcin Skomudek]
Zdjęcie z prób czytania sztuki Tadeusza Różewicza w Studiu M Radia Opole [fot. Marcin Skomudek]
Historia Henryka, który dotknięty amnezją wyszedł z domu, co radykalnie zmieniło jego (i nie tylko) życie – to temat sztuki Tadeusza Różewicza, którą dziś (07.04) o godz. 15:00 w Studiu M Radia Opole będą czytać aktorzy Teatru im. Jana Kochanowskiego. Kto ma ochotę posłuchać dzieła na żywo, zapraszamy. Wydarzenie będzie retransmitowane po godz. 19:00 w audycji „Rewiry Kultury”. Fotorelację z prób czytania zamieszczamy poniżej.

Czytanie wyreżyserował Jacek Bała, który przyznaje się do swojej fascynacji tekstem "Wyszedł z domu" Tadeusza Różewicza.

- Różewicz to napisał w 1965 roku. Temat znikania ludzi, wychodzenia z domu i nie wracania jest dzisiaj niesłychanie aktualny. Jest to przerażające, że ludzie wolą zniknąć niż pozałatwiać swoje problemy. Bardzo chciałem ten tekst wyreżyserować. I rzeczywiście jest to świetny tekst, wydał mi się teraz jeszcze lepszy niż wcześniej myślałem - mówi Jacek Bała, reżyser.

To już ostatnia odsłona „Klasyka Polska. Czytanie” – wydarzenia towarzyszącego 41. Opolskim Konfrontacjom Teatralnym "Klasyka Polska". Wcześniej odbyło się czytanie dramatu Stefana Żeromskiego "Uciekła mi przepióreczka” pod reżyserskim okiem Tomasza Cymermana oraz "Kongresu futurologicznego" Stanisława Lema w reż. Martyny Łyko.

Dodajmy, że relacji z Opolskich Konfrontacji Teatralnych "Klasyka Polska" można posłuchać w audycjach "Rewiry kultury" (godz. 17:00 - 19:00) - prowadzonych właśnie z teatru, porannym programie "Na dzień dobry" (godz. 9:00 - 12:00), serwisach kulturalnych (10:04 i 16:04), wiadomościach, a także na
specjalnej podstronie.


Z Jackiem Bałą rozmawia Tomasz Zacharewicz

Zobacz także

2015-10-29, godz. 21:49, Kultura i rozrywka Polska krwawo wywalczyła niepodległość. Pamięć o tym przywoła cykl "Fale Niepodległości" 'O niepodległą. Rok 1914' to tytuł wystawy, której otwarcie zainaugurowało cykl wydarzeń 'Fale Niepodległości'. Organizatorami przedsięwzięcia są Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu, kwartalnik Historia Lokalna, Narodowy Bank Polski… » więcej 2015-10-28, godz. 11:00, Kultura i rozrywka Rusza projekt "Fale Niepodległości". Uczczą 97. rocznicę odzyskania przez Polskę wolności Polska odzyskała niepodległość 97 lat temu. To wydarzenie chcą uczcić organizatorzy projektu „Fale niepodległości”. Z tej okazji wykład w Miejskiej Bibliotece Publicznej wygłosi dr Marek Białokur. Otwarta zostanie także wystawa… » więcej 2015-10-27, godz. 20:20, Kultura i rozrywka W Radiu Opole powstaje płyta z pieśniami ludowymi. Śpiewa Wiktor Spisla Pieśni w wykonaniu Wiktora Spisli znajdą się na płycie nagranej w Radiu Opole. W Studiu M powstaje album, na którym usłyszymy zwycięzców X Przeglądu Zespołów Folklorystycznych. » więcej 2015-10-23, godz. 18:45, Kultura i rozrywka „Niezłe Ziółka” wyśpiewały sobie płytę. Nagrają ją w Radiu Opole. Zaczęły dziś 'Niezłe Ziółka”, zwycięzca X Przeglądu Zespołów Folklorystycznych, z Radiem Opole nagrywa płytę w naszym Studiu M. Jest to nagroda w przeglądzie grup wokalnych, który odbył się na początku lata w bierkowickim skansenie. » więcej 2015-10-17, godz. 18:00, Kultura i rozrywka Najmłodsi zaśpiewali, bo chcą nagrać płytę z kolędami [DUŻO ZDJĘĆ] 'Opolskie dzieci śpiewają kolędy' w Studiu M Radia Opole - ponad 80 młodych wokalistek i wokalistów wzięło udział w castingu, który wyłoni grupę do nagrania płyty z siedmioma polskimi kolędami. » więcej
78798081828384
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »