Radio Opole » O Radiu » Ludzie Radia » Redakcja publicystyki
2019-01-05, 13:19 Autor: Wanda Kownacka

Redakcja publicystyki

2015-10-12, 10:22

Marek Świercz

Marek Świercz [fot. Paweł Stauffer]
Marek Świercz [fot. Paweł Stauffer]
Koordynator Redakcji Publicystyki. Przez chwilę pan od polskiego, potem dziennikarz – głównie prasowy, ale z epizodami w Radiu Zet i telewizji publicznej. Ostatnio przede wszystkim w Radiu Opole, gdzie współtworzy "Lożę Radiową", "Niedzielną Lożę Radiową" oraz poranną rozmowę "W cztery oczy". Jako jeden z wydawców marzy o tym, by inne media zajmowały się jutro tym, o czym Radio Opole mówiło dziś. Prywatnie miłośnik Milesa Davisa i podobnych mu Wielkich Nieobecnych. Żywi również nieuleczalną słabość do The Rolling Stones i Keitha Richardsa, który od paru dekad dowodzi, że stary człowiek i może. Czego też życzy sobie oraz Szanownym Słuchaczom.

Marek Świercz prowadzi: poranne rozmowy "W cztery oczy", "Poglądy i osądy", "Lożę Radiową" oraz "Niedzielną Lożę Radiową".

marek.swiercz@radio.opole.pl
2016-07-11, 00:00

Aneta Skomorowska-Kobza

Aneta Skomorowska-Kobza [fot. Paweł Stauffer]
Aneta Skomorowska-Kobza [fot. Paweł Stauffer]
Reporterka. Przez kolegów zwana Antenką. Podpora newsroomu. Zbiera najświeższe informacje z Opola. Przygodę z mediami zaczęła od studenckich praktyk w Radiu Opole. Większość dnia spędza w redakcji, a jeśli już ma chwilę wolnego, bezskutecznie próbuje pielęgnować storczyki. Niestety do tej pory żaden storczyk nie przeżył tych zabiegów.

Aneta Skomorowska-Kobza prowadzi poranne rozmowy "W cztery oczy", "Poglądy i osądy" oraz "Lożę Radiową".

aneta.skomorowska@radio.opole.pl
2017-09-21, 20:50

Ewa Skrabacz

Ewa Skrabacz [fot. Paweł Stauffer]
Ewa Skrabacz [fot. Paweł Stauffer]
Tarnowianka zaaklimatyzowana w Opolu. Redoktor, czyli hybryda radiowo-uniwersytecka (politolog z UO). Potrafi dać coś z siebie - nawet w sensie dosłownym (Zasłużony Honorowy Dawca Krwi). Będąc amatorką biegów długodystansowych, marzy o setce (tu: 100 km).

"W końcu - jak napisał Sándor Márai ("Żar") - człowiek zawsze odpowiada własnym życiem na co ważniejsze pytania". A ona bardzo chce odpowiedzieć dobrze.

Ewa Skrabacz prowadzi audycję Loża Radiowa i poranne rozmowy "W cztery oczy" w weekend.

ewa.skrabacz@radio.opole.pl
2019-08-06, 10:40

Joanna Matlak

Joanna Matlak [fot. Adam Szostok]
Joanna Matlak [fot. Adam Szostok]
Reporterka. Wielunianka, która do Opola przyjechała na studia. Wtedy zainteresowała się radiem i zaczęła od studenckiego Radia "Emiter" w Opolu. Później na praktykach poznawała pracę Radia Katowice, a wiosną 2015 roku trafiła na staż do Radia Opole. Zbiera informacje ze stolicy województwa.

Jej pasje to muzyka (zwłaszcza soul i r&b z lat 90), książki (Marek Hłasko!), płyty i programy publicystyczne. Nieśmiało próbuje pisać.

Joanna Matlak jest współautorką audycji "Loża Radiowa".

Posłuchaj archiwalnych audycji z 2018 roku, które prowadziła Joanna Matlak:
"Stolica Opole"

joanna.matlak@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »