2024-05-17, 10:30 Autor: PAP

Liga NHL - awans Rangers do finału Konferencji Wschodniej

Hokeiści New York Rangers awansowali do finału Konferencji Wschodniej NHL. W szóstym meczu z Carolina Hurricanes, dzięki świetnej trzeciej tercji, zwyciężyli na wyjeździe 5:3, a łącznie w play off 4-2. Na Zachodzie Vancouver Canucks wygrali z Edmonton Oilers 3:2 i prowadzą w serii 3-2

Bezsprzecznym bohaterem Rangers okazał się w czwartkowy wieczór (piątek polskiego czasu) Chris Kreider, który w ostatniej tercji zanotował hat-trick, odwracając losy spotkania.

Po dwóch tercjach jego zespół przegrywał 1:3, ale wówczas - jak podkreślają światowe media - Kreider "przejął stery". Trafił do siatki rywali w 47., 52. i 56. minucie, wyprowadzając Rangers na 4:3. W ostatniej minucie, gdy przeciwnicy wycofali bramkarza, wynik ustalił strzałem do pustej bramki Barclay Goodrow.

Popis Kreidera oznacza, że został on trzecim zawodnikiem Rangers, który zdobył trzy bramki w meczu kończącym serię i pierwszym od czasu Mike'a Gartnera w 1990 roku.

W finale Konferencji Wschodniej hokeiści Rangers zmierzą się ze zwycięzcą rywalizacji Florida Panthers z Boston Bruins. Po pięciu meczach prowadzą "Pantery" 3-2.

Natomiast na Zachodzie do finału przybliżył się zespół Vancouver Canucks. Pokonał w piątym meczu Edmonton Oilers u siebie 3:2 i do awansu potrzebuje już tylko jednej wygranej.

O zwycięstwie rozstrzygnął gol J.T. Millera na 31,9 sekundy przed końcem trzeciej tercji.

W ekipie Oilers na uwagę zasługuje występ gwiazdy tego zespołu - Leona Draisaitla. Niemiec asystował na początku meczu przy golu Evandera Kane'a, co oznacza, że zanotował co najmniej jeden punkt w każdym z 10 spotkań play off Edmonton w tym sezonie. Łącznie zaliczył w tym czasie osiem goli i 13 asyst.

Canucks spróbują zakończyć rywalizację w tej serii w sobotę w Edmonton. (PAP)

bia/ cegl/

2024-06-07, godz. 11:30 Prokurator Generalny przekazał do Sejmu wniosek o uchylenie immunitetu posłowi PiS Michałowi Dworczykowi (krótka) Szef MS, prokurator generalny Adam Bodnar przekazał do Sejmu wniosek o wyrażenie zgody na pociągnięcie posła Michała Dworczyka (PiS) do odpowiedzialności… » więcej 2024-06-07, godz. 11:20 WIM ws. zmarłego żołnierza: wszystkie procedury medyczne zostały przeprowadzone bez uchybienia W trakcie opieki nad żołnierzem wszystkie zamierzone i wykonane procedury medyczne zostały przeprowadzone bez najmniejszego uchybienia - oświadczył w piątek… » więcej 2024-06-07, godz. 11:20 Domański: w piątek skierujemy do konsultacji projekt nowelizacji ustawy o finansach publicznych (krótka) Jeszcze w piątek skierujemy do konsultacji projekt nowelizacji ustawy o finansach publicznych - powiedział w piątek minister finansów Andrzej Domański. Dodał… » więcej 2024-06-07, godz. 11:20 Zdaniem Chloe Sevigny, Angelina Jolie powinna dostać nominację dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej W 2000 roku Angelina Jolie została nagrodzona Oscarem dla najlepszej aktorki drugoplanowej za rolę w filmie „Przerwana lekcja muzyki”. W tym samym roku do… » więcej 2024-06-07, godz. 11:20 Kaczyński: nie docierały do mnie informacje o zagrożeniach ze strony programu Poland.Business Harbour (krótka5) Nie docierały do mnie żadne informacje, które wskazywałyby, że w związku z Poland.Business Harbour dochodziło do wydarzeń o groźnym z punktu widzenia… » więcej 2024-06-07, godz. 11:10 Gdańsk/ Niebezpieczne substancje w ciężarówce i na posesji; wspólna akcja policji i inspektorów WIOŚ (korekta) Policjanci z Gdańska i inspektorzy WIOŚ odkryli nielegalne składowisko odpadów na terenie gdańskiej dzielnicy Sobieszewo. W trakcie działań zapobiegli również… » więcej 2024-06-07, godz. 11:00 Gen. Cieniuch: operacje hybrydowe prowadzone przez Białoruś i Rosję mogą się nasilić Były szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego, generał Mieczysław Cieniuch ocenił obecne wydarzenia na granicy polsko-białoruskiej jako operację hybrydową… » więcej 2024-06-07, godz. 11:00 Niemcy/ Berlin rozważa zakup dodatkowych myśliwców F-35 Niemcy rozważają zakup ośmiu myśliwców F-35, które byłyby dodatkiem do zamówionych już wcześniej 35 takich maszyn Lockheed Martin - poinformowała w… » więcej 2024-06-07, godz. 11:00 Premier odwiedzi jednostki wojskowe, które bezpośrednio odpowiadają za bezpieczeństwo granicy (krótka7) Premier Donald Tusk zapowiedział, że odwiedzi jednostki wojskowe bezpośrednio odpowiadające dziś za bezpieczeństwo granicy - w przyszłym tygodniu będzie… » więcej 2024-06-07, godz. 11:00 Ukraina jedną z pięciu drużyn, które pokonały polskich piłkarzy na PGE Narodowym Dwadzieścia cztery zwycięstwa, jedenaście remisów i pięć porażek - to bilans piłkarskiej reprezentacji Polski na stołecznym stadionie PGE Narodowym, który… » więcej