2024-03-28, 22:50 Autor: PAP

LM piłkarzy ręcznych - Orlen Wisła - PSG 26:30 (opis)

Piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów przegrali przed własną publicznością z mistrzem Francji Paris Saint Germain 26:30 (12:13). Rewanżowy pojedynek rozegrany zostanie za tydzień nad Sekwaną.

Orlen Wisła – PSG 26:30 (12:13).

Orlen Wisła: Mirko Alilovic, Marcel Jastrzębski – Michał Daszek 4, Miha Zarabec 2, Tin Lucin 3, Tomas Piroch, Abel Serdio 3, Leon Susnja, Gergo Fazekas 3, Przemysław Krajewski 4, Gonzalo Perez 1, Mirad Terzic, Dawid Dawydzik 1, Lovro Mihic 3, Niko Mindegia 1, Dimitri Żytnikow 1.

PSG: Andreas Palicka, Jannick Green – Ruben Marchan 1, Luc Steins 2, Robin Tonnesen 3, David Balanguer 5, Mathieu Grebille 2, Kamil Syprzak 8, Luka Karabatic, Jakob Holm, Nikola Karabatic, Wallem-Konrad Peleka, Elohim Prandi 8, Leo Plantin 1.

Karne minuty: Orlen Wisła - 10 min, PSG - 8 min. Czerwona kartka: Abel Serdio (Orlen Wisła) w 59. min z gradacji kar. Sędziowali: Vaidas Mazeika i Gatelis Mindaugas (Litwa).

Jeszcze nigdy w historii spotkań obydwu drużyn Orlen Wisła nie wygrała z Paris Saint Germain. Wszystkie zakończyły się zwycięstwem rywali. W pierwszym meczu 1/8 finału faworytem byli goście.

Obie drużyny wystąpiły w swoich najsilniejszych składach i postarały się, by stworzyć dobre widowisko. Mecz okazał się być wyrównanym aż do 19. minuty, kiedy na tablicy był wynik 8:8.

Płocczanie nieźle bronili i wykorzystywali błędy francuskiej ekipy. W rezultacie przez pierwszy kwadrans Orlen Wisła prowadziła jedną bramką, a rywale gonili wynik. W 21. min goście wyszli na dwubramkowe prowadzenie (8:10), a trzy minuty później, przy stanie 9:11, trener gospodarzy Xavi Sabate poprosił o przerwę w grze.

To pomogło drużynie w koncentracji i w 28. min, po golu z rzutu karnego Przemysława Krajewskiego i trafieniu Dawida Dawydzika, Orlen Wisła doprowadziła do remisu 11:11. Jednak na przerwę schodziła ze stratą jednego gola do rywali.

Trzy pierwsze minuty drugiej połowy, były bardzo dobre w wykonaniu płockiej drużyny. W 33. min na tablicy był remis 14:14. Ale w następnym fragmencie Jannicka Greena w bramce zastąpił Andreas Palicka i w 36. min goście prowadzili 17:14.

Między słupki wrócił Green, ale to wcale nie pomogło płockiej drużynie, która nie potrafiła wykorzystać swoich sytuacji, za to rywale trafiali niemal po każdej akcji. W 41. min powiększyli przewagę do czterech goli, a w 43. było już pięć bramek różnicy (16:21).

W 46. min na tablicy był wynik 18:23 i wtedy do płockiej bramki wszedł Mirko Alilovic. Dwie interwencje i w 49. min było 20:23, co wlało odrobinę nadziei w serca kibiców. Nie na długo, bo w 55. min znowu było pięć bramek różnicy.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem gości 30:26 i zdecydowanie większe szanse na awans do ćwierćfinału ma drużyna PSG.

Za tydzień, 4 kwietnia, w rewanżowym spotkaniu Orlen Wisła zagra na wyjeździe. Początek o godz. 20.45.

Autor: Jolanta Marciniak (PAP)

marc/ km/ cegl/

2024-04-27, godz. 07:40 USA/ Władze: sytuacja w zakresie praw człowieka w Azji Centralnej i na Kaukazie Południowym nadal trudna W pięciu postsowieckich państwach Azji Centralnej sytuacja w zakresie przestrzegania praw człowieka wciąż jest dramatyczna; niewiele lepiej jest w powstałych… » więcej 2024-04-27, godz. 07:40 Kończy się remont Żurawia, jednego z symboli Gdańska (wideo) Dobiega końca remont Żurawia, zabytkowego dźwigu portowego w Gdańsku. Zastępca dyrektora Narodowego Muzeum Morskiego dr Marcin Westphal powiedział PAP, że… » więcej 2024-04-27, godz. 07:30 Dr Tomasz Makowski: czytanie książek to część naszej wolności (wywiad) Czytanie książek to część naszej wolności. W przebodźcowanym świecie szukamy bezpiecznej przestrzeni wewnętrznej, którą zapewnia nam czytanie. Biblioteka… » więcej 2024-04-27, godz. 07:30 Dieta zaczyna się w głowie - psychodietetyk podpowiada, jak mentalnie przygotować się do odchudzania Właściwie dobrana dieta i plan treningowy to nie jedyny aspekt skutecznego odchudzania się. Równie ważne jest nastawienie mentalne. Właściwa motywacja i… » więcej 2024-04-27, godz. 07:20 Wspólne genetyczne podłoże depresji i chorób układu krążenia 256 funkcjonalnie powiązanych genów ma związek zarówno z depresją, jak i z chorobami układu krążenia - informuje pismo „Frontiers in Psychiatry”. » więcej 2024-04-27, godz. 07:20 Contador: Pogacar jako pierwszy może wygrać trzy wielkie toury w jednym roku Były słynny hiszpański kolarz Alberto Contador uważa, że Słoweniec Tadej Pogacar jest zdecydowanym faworytem rozpoczynającego się 4 maja Gito d'Italia… » więcej 2024-04-27, godz. 07:10 Warszawa/ Czeszka śmiertelnie potrąciła pieszego na pasach; oślepiło ją słońce Oślepiona przez zachodzące słońce 47-letnia obywatelka Czech śmiertelnie potrąciła w czerwcu ub.r. mężczyznę przechodzącego przez przejście dla pieszych… » więcej 2024-04-27, godz. 07:10 Lubelskie/ Poszukiwacz znalazł w lesie ołowianą bullę papieską z XVIII w. Ołowianą bullę pochodzącą z okresu pontyfikatu papieża Benedykta XIV w XVIII w. poszukiwacz znalazł w lesie nieopodal Siennicy Różanej w powiecie krasnostawskim… » więcej 2024-04-27, godz. 07:10 NSA opublikował pisemne uzasadnienie uchwały ws. roszczeń dekretowych Naczelny Sąd Administracyjny opublikował pisemne uzasadnienie uchwały z 10 kwietnia. Orzekł w niej, że nabywcy roszczeń wynikających z dekretu warszawskiego… » więcej 2024-04-27, godz. 07:00 Jacek Jaśkowiak: Poznań będzie europejskim liderem (wywiad) Poznań będzie europejskim liderem; byłby nim szybciej, gdyby nie PiS - powiedział PAP prezydent stolicy Wielkopolski Jacek Jaśkowiak (PO), który w wyborach… » więcej