2024-03-27, 20:40 Autor: PAP

LM piłkarzy ręcznych – GOG - Industria 25:33 (opis)

Piłkarze ręczni Industrii w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów wygrali na wyjeździe z duńskim GOG Gudme 33:25 (18:10). Rewanżowy pojedynek rozegrany zostanie za tydzień w Kielcach.

GOG Gudme – Industria Kielce 25:33 (10:18)

GOG Gudme: Matthias Dorgelo, Tobias Thulin – Emil Madsen 4, Anders Zachariassen 4, Nicolai Pedersen 3, Hjalte Lykke 3, Alexander Blonz 3, Henrik Jakobsen 2, Hans Mensing 2, Oskar Rasmussen 2, Kasper Kildelund 1, Joachim Lyng 1, Lauritz Leger, Linus Persson, Antoni Lindskog, Frederik Clausen.

Industria Kielce: Andreas Wolff, Miłosz Wałach – Alex Dujshebaev 9, Haukur Thrastarson 5, Nicolas Tournat 3, Benoit Kounkoud 3, Arkadiusz Moryto 3, Dylan Nahi 3, Michał Olejniczak 3, Daniel Dujshebaev 2, Igor Karacic 1, Arciom Karalek 1, Tomasz Gębala.

Karne minuty: GOG – 2, Industria – 10. Sędziowały: Charlotte Bonaventura i Julie Bonaventura(Francja).

Kielczanie, co w tych rozgrywkach stało się już tradycją, pojechali do Danii osłabieni. W tym sezonie nie zagrają już Hassan Kaddah i Szymon Sićko. W Odense zabrakło też narzekających na urazy Pawła Paczkowskiego, Szymona Wiadernego i Cezarego Surgiela. Były jednak i dobre wiadomości. W kadrze ma to spotkanie znaleźli się Tomasz Gębala, Nicolas Tournat i Daniel Dujshebaev.

Po kilku wyrównanych minutach, inicjatywę na parkiecie przejęli mistrzowie Polski. Kielczanie imponowali grą w obronie, a w bramce świetnie spisywał się Andreas Wolff. Niemiec dwukrotnie m.in. obronił rzuty Hansa Messinga i rzut karny wykonywany przez Alexandra Blonza. Skutecznością imponował Alex Dujshebaev, który już po ośmiu minutach miał na swoim koncie trzy bramki.

W 12. min po efektownej bramce Benoita Kounkouda zespół z Kielc prowadził 7:3, a cztery minuty później po trafieniu z koła Tournata już 10:3. Nie pomógł czas wzięty przez trenera Mikkela Voighta. Jego podopieczni mieli problemy ze sforsowaniem kieleckiej defensywy, nawet grając w przewadze, a sami stracili bramkę, kiedy dwóch zawodników Industrii siedziało na ławce kar.

Duńczycy próbowali też gry siedmioma graczami w ataku, wycofując bramkarza, ale i to nie przyniosło efektów. Wolff nadal doprowadzał do rozpaczy gospodarzy. Po 30 minutach niemiecki bramkarz miał na swoim koncie 10 skutecznych obron (55 proc. udanych interwencji), a Industria na przerwę schodziła z ośmiobramową przewagą (18:10).

Na druga połowę podopieczni trenera Tałanta Dujszebajewa wyszli mało skoncentrowani. Dwa razy do kieleckiej bramki trafił Anders Zachariassen i w 34. min. gospodarze zmniejszyli straty do sześciu bramek (13:19). Polska drużyna szybko jednak wróciła do równowagi. Wolff zatrzymał w popisowy sposób Mensinga, a po skutecznych rzutach starszego syna szkoleniowca Industrii i Tournata goście ponownie wrócili do ośmiobramkowego prowadzenia (21:13).

Kielczanie niepodzielnie panowali na parkiecie i nie pozwolili gospodarzom na powrót do gry. Ośmiobramkowa wygrana stawia polski zespół w komfortowej sytuacji przed rewanżem, który za tydzień rozegrany zostanie w stolicy regionu świętokrzyskiego. W zespole Industrii najskuteczniejszy był zdobywca dziewięciu 9 Alex Dujshebaev, a w drużynie duńskiej Emil Madsen i Zachariassen (po 4).(PAP)

Autor: Janusz Majewski

maj/ krys/

2024-04-27, godz. 11:10 Białystok/ Rusza wiosenny sezon w Ośrodku Sportów Wodnych "Dojlidy" Nad zalewem w białostockich Dojlidach można wypożyczyć sprzęt wodny, rowery górskie, czy nawet kijki do nordic walkingu. Można spędzić czas w parku linowym… » więcej 2024-04-27, godz. 11:10 Ekstraklasa siatkarzy - Bołądź: zdecydowanie zasłużyliśmy na ten medal 'W spotkaniach o brąz pokazaliśmy kawał dobrej siatkówki. Zdecydowanie zasłużyliśmy na ten medal' - powiedział PAP atakujący Projektu Warszawa Bartłomiej… » więcej 2024-04-27, godz. 11:10 Pomorskie/ Po wypadku zablokowana dk22 w Barkowie Po zderzeniu samochodu osobowego z ciężarowym zablokowana jest droga krajowa nr 22 w Barkowie między Człuchowem a Wałczem. W wypadku została ranna jedna… » więcej 2024-04-27, godz. 11:10 Robert Biedroń: chcemy doprowadzić do tego, żeby twarz biedy w Polsce nie miała twarzy starszej kobiety (krótka) Chcemy, żeby twarz biedy w Polsce nie miała twarzy starszej kobiety - powiedział Robert Biedroń w trakcie sobotniej inauguracji kampanii Lewicy do Parlamentu… » więcej 2024-04-27, godz. 10:40 Rozpoczęła się konwencja inaugurująca kampanię wyborczą Lewicy do PE W sobotę rozpoczęła się konwencja inaugurująca kampanię wyborczą Lewicy do Parlamentu Europejskiego. W trakcie wydarzenia Lewica zaprezentuje swoje 'jedynki'… » więcej 2024-04-27, godz. 10:30 LM tenisistek stołowych – trener Nęcek: dziewczyny rewelacyjnie walczyły Tenisistki stołowe KTS Enea Siarkopolu Tarnobrzeg, po raz trzeci z rzędu, a czwarty w historii klubu, wygrały Ligę Mistrzyń. W finałowym dwumeczu dwukrotnie… » więcej 2024-04-27, godz. 10:30 Kujawsko-pomorskie/ Jedna osoba zginęła w pożarze domu w Lubieniu Kujawskim Jedna osoba zginęła w sobotę w pożarze domu jednorodzinnego w Lubieniu Kujawskim koło Włocławka (woj. kujawsko-pomorskie) - poinformował dyżurny Komendy… » więcej 2024-04-27, godz. 10:30 Liga NHL - Rangers o jedno zwycięstwo od 2. rundy Hokeiści New York Rangers pokonali w piątek na wyjeździe Washington Capitals 3:1 i są tylko o jedno zwycięstwo od awansu do 2. rundy play off ligi NHL. » więcej 2024-04-27, godz. 10:00 Ukraina/ Wywiad wojskowy: uszkodziliśmy najnowszy radar wroga o wartości 5 mln dol. Grupa wywiadu obronnego Ukrainy 'Gęsi-9' wraz z żołnierzami 15. oddzielnej brygady wywiadu artyleryjskiego 'Czarny Las' wykryła i uszkodziła rosyjską stację… » więcej 2024-04-27, godz. 09:50 Cypr/ Po niemal miesięcznej przerwie do Strefy Gazy wyruszył statek z pomocą humanitarną Statek z pomocą humanitarną dla Strefy Gazy wypłynął nocą z piątku na sobotę z portu w Larnace na Cyprze - poinformowała cypryjska agencja CNA. Dostawy… » więcej