Radio Opole » Gospodarka
2019-03-24, 09:00 Autor: Mariusz Chałupnik

Więcej ścieżek rowerowych będzie w Tułowicach

Ścieżka pieszo-rowerowa [fot. Monika Pawłowska]
Ścieżka pieszo-rowerowa [fot. Monika Pawłowska]
Od Małych Tułowic i Ligoty Tułowickiej do samego centrum gminy, czyli dworca kolejowego. Tułowice rozbudowują swoją sieć ścieżek pieszo-rowerowych.
Część infrastruktury będzie nowa, a część - już istniejąca - zostanie zmodernizowana.

- Chodzi tu przede wszystkim o oświetlenie, aby zwiększyć bezpieczeństwo osób poruszających się po tych ścieżkach - mówi Andrzej Wesołowski, burmistrz Tułowic. - Odcinek Tułowice-Małe Tułowice ma istniejące oświetlenie. zastanawiamy się, czy być może nie wymienić je na bardziej oszczędne, czyli LED-owe. Natomiast za kościołem w kierunku ulic Brzoskwiniowej i Morelowej tam pojawi się zupełnie nowe oświetlenie. Przebieg przez pozostałe drogi, czyli Dworcowa, Kościelna, to one mają oświetlenie. Ewentualnie tam wymagane będą doświetlenia newralgicznych skrzyżowań.

Władze Tułowic chcą, aby cały teren gminy został połączony siecią takich ścieżek. To może być zrealizowane w kolejnej perspektywie unijnej.

- Widać na spotkaniach sołeckich, że zainteresowanie tym tematem jest bardzo duże - przekonuje Wesołowski. - Od Goszczowic, przez Ligotę do Tułowic, Szydłów, Skarbiszowice, Tułowice Małe. Byłoby to fantastyczne. Uważam, że warto mieć marzenia. Być może za kilka lat to marzenie uda się spełnić. Tereny są bardzo fajne. Gmina to 70 proc. samych lasów. Jest więc czym oddychać i gdzie jeździć.

Wartość budowanych ścieżek to 1,8 miliona złotych. Prace mają się zakończyć jesienią.
Andrzej Wesołowski
Andrzej Wesołowski

Gospodarka

2019-04-22, godz. 18:00 Wołczyn stawia na ochronę środowiska i porządek w mieście Do gruntownej termomodernizacji dwóch budynków przymierza się w tym roku gmina Wołczyn. Chodzi o Wołczyński Ośrodek Kultury i tamtejszy Ośrodek Pomocy Społecz ... » więcej 2019-04-22, godz. 10:00 PWSZ w Nysie ambasadą urzędu marszałkowskiego? Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie ma wspierać urząd marszałkowski w przyciąganiu inwestorów. Według podpisanego porozumienia między Opolskim Centrum Ro ... » więcej 2019-04-21, godz. 20:02 Gmina Wołczyn przygotowuje się do remontów swoich dróg Drogi gminne będzie remontować w tym roku wołczyński magistrat. Chodzi o nawierzchnię asfaltową w sołectwie Duczów Wielki, asfalt prowadzący do kościoła w Kom ... » więcej 2019-04-21, godz. 15:03 Baborów chce stworzyć centrum przesiadkowe Część rynku w Baborowie ma posłużyć za centrum przesiadkowe. Takie plany mają władze gminy. W ramach centrum mają powstać dwa stanowiska dla autokarów oraz wy ... » więcej 2019-04-20, godz. 18:46 Klub w Kadłubcu doczeka się remontu. Ale najpierw - dokumentacja W tym roku ma być gotowa dokumentacja, a w przyszłym rozpocznie się remont klubu wiejskiego w Kadłubcu, w gminie Leśnica. Samorząd od kilku lat systematycznie ... » więcej 2019-04-20, godz. 10:08 Opolszczyzna będzie kontynuować współpracę z landem Nadrenia-Palatynat. My im specjalistów, oni nam technologie Województwo opolskie przedłuża współpracę Nadrenią-Palatynatem w Niemczech. Opolszczyzna dostarczy specjalistów do rozwijającej się niemieckiej gospodarki, na ... » więcej 2019-04-19, godz. 19:00 Kietrz potrzebuje nowej, większej oczyszczalni ścieków. Nie ma jednak na nią pieniędzy Kietrz ma problemy z oczyszczalnią ścieków. Obecna pracuje już niemal na maksimum możliwości, a gmina planuje podpiąć kolejne ulice. Oznacza to, że trzeba będ ... » więcej 2019-04-19, godz. 13:00 Opolskie: właściciele małych sklepów wypowiedzą się, czy odpowiada im zakaz handlu w niedzielę Handlowcy Ziemi Opolskiej chcą przeprowadzić ankietę na temat zakazu handlu w niedzielę. Stowarzyszenie, które skupia właścicieli małych sklepów na Opolszczyź ... » więcej 2019-04-19, godz. 11:21 W Gogolinie powstanie nowa droga i parking Przy kościele św. Anny i Joachima w Gogolinie powstanie nowa droga i parking. To efekt współpracy gminy i parafii. Uporządkowano sprawy własności działek w ty ... » więcej 2019-04-18, godz. 16:59 Otmuchów chce stawiać u siebie elektrownie słoneczne. "Mieszkańcy będą mogli korzystać z tańszego prądu" Otmuchów stawia na panele słoneczne. Władze gminy planują budowę 6 elektrowni fotowoltaicznych o łącznej mocy prawie 5 tysięcy kilowatów. Prąd będzie mógł zas ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »