Radio Opole » Gospodarka
2017-09-14, 11:39 Autor: Monika Pawłowska

Remonty w niemodlińskim OPS mają pomóc ofiarom przemocy w rodzinie

Jedno z pomieszczeń, które zostanie wyremontowane [fot. Monika Pawłowska]
Jedno z pomieszczeń, które zostanie wyremontowane [fot. Monika Pawłowska]
Wyremontują dwa pomieszczenia Ośrodka Pomocy Społecznej w Niemodlinie dzięki projektowi pn. "Swobodnie, godnie i bezpiecznie w gminie Niemodlin".
Działania te uzyskały wsparcie z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej i są związane z przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie.

- Brakuje nam miejsca do indywidualnych spotkań z osobami dotkniętymi takimi problemami oraz mamy kłopot z niedostatecznym dostępem do porad terapeutycznych - wyjaśnia Anna Adamowska-Kałwa, pracownik ośrodka.

- Jedno pomieszczenie będzie przeznaczone na spotkania zespołu interdyscyplinarnego oraz do szkoleń, a drugie - do spotkań indywidualnych, spotkań grup roboczych oraz utworzenia punktu informacyjnego dla osób dotkniętych przemocą, gdzie będą przyjmować psychologowie, prawnicy czy terapeuci. Założeniem projektu jest też zakup i montaż wyposażenia - tłumaczy.

Jak podkreślają pracownicy ośrodka realizacja tego projektu ma zagwarantować poszanowanie godności osób dotkniętych i zagrożonych przemocą oraz poprawić jakość współpracy.

Remonty mają ruszyć jeszcze w tym miesiącu i zakończyć się do końca roku. Ich koszt to blisko 28 tysięcy złotych. Dotacja rządowa to z kolei 21 i pół tysiąca złotych.
Anna Adamowska-Kałwa

Gospodarka

2018-03-20, godz. 17:00 "List intencyjny nie jest wiążący". Władze Opola tłumaczą sprawę zamiany gruntów Opolski ratusz broni dokonanych i planowanych transakcji z biznesmenem Ryszardem Wójcikiem dotyczącej zamiany gruntów. Miasto opublikowało list intencyjny, kt ... » więcej 2018-03-20, godz. 16:45 Centrum Usług Wspólnych w Opolu podwoi zatrudnienie. Szukają 100 pracowników Podwojenie liczby pracowników planuje Centrum Usług Wspólnych PwC w Opolu. Podczas śniadania prasowego poinformowano o rekrutacji 100 pracowników w ciągu 12 m ... » więcej 2018-03-20, godz. 13:00 OCRG prowadzi kolejny projekt związany ze szkolnictwem zawodowym - Już od kilku lat współpracujemy z Regionalnym Centrum Wspierania Placówek Edukacji - powiedziała w Radiu Opole Katarzyna Kownacka, rzecznik Opolskiego Centr ... » więcej 2018-03-20, godz. 12:30 Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki uruchomiło dwa nowe działania Przedsiębiorcy z regionu mogą otrzymać dofinansowanie na szkolenia i specjalistyczne usługi. - Ponad 70 mln złotych trafiło na konta opolskich przedsiębiorców ... » więcej 2018-03-20, godz. 10:22 Budują drogi, rewitalizują wzgórze i bunkier Nagły powrót zimy wstrzymał nieco prace inwestycyjne w Kędzierzynie-Koźlu, ale wykonawcy, których zakontraktowało miasto, nie dają za wygraną. To, co da się r ... » więcej 2018-03-19, godz. 21:45 Wszystko w jednym miejscu - ruszyło "Opolskie dla biznesu" 'Opolskie dla biznesu' - ruszył cykl spotkań dla przedsiębiorców. Właściciele firm i prowadzący działalność w jednym miejscu będą mogli zasięgnąć informacji d ... » więcej 2018-03-19, godz. 18:40 Drogowcy chcą zamknąć DW 423 w Choruli. Jeżeli dostaną zgodę, będzie objazd przez Krapkowice Jest ryzyko wielomiesięcznego zamknięcia drogi wojewódzkiej 423 na wysokości wjazdu do Choruli od strony Opola. » więcej 2018-03-19, godz. 08:00 Rusza cykl konsultacji "Opolskie dla Biznesu". O pożyczkach i zmianach w podatkach Zaprezentowanie firmom z Opolszczyzny pełnej oferty unijnego wsparcia, jakie mogą uzyskać od jednostek podlegających samorządowi województwa - to najważniejsz ... » więcej 2018-03-18, godz. 14:30 Jutro będzie wiadomo, kto chce wybudować nową halę Parku Naukowo-Technologicznego Rozstrzygnięcie przetargu na budowę nowej hali Parku Naukowo-Technologicznego w Opolu nastąpi jutro (19.03). Termin otwarcia kopert przesunięto ze względu na ... » więcej 2018-03-18, godz. 12:00 Czy i kiedy doczekamy się trzeciego pasa na A4? Dyrektor oddziału GDDKiA lobbuje na szczeblu centralnym O konieczności poszerzenia autostrady A4 mówił w Loży Radiowej Przemysław Maliszkiewicz. Dyrektor opolskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Aut ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »