Radio Opole » Gospodarka
2017-09-14, 11:39 Autor: Monika Pawłowska

Remonty w niemodlińskim OPS mają pomóc ofiarom przemocy w rodzinie

Jedno z pomieszczeń, które zostanie wyremontowane [fot. Monika Pawłowska]
Jedno z pomieszczeń, które zostanie wyremontowane [fot. Monika Pawłowska]
Wyremontują dwa pomieszczenia Ośrodka Pomocy Społecznej w Niemodlinie dzięki projektowi pn. "Swobodnie, godnie i bezpiecznie w gminie Niemodlin".
Działania te uzyskały wsparcie z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej i są związane z przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie.

- Brakuje nam miejsca do indywidualnych spotkań z osobami dotkniętymi takimi problemami oraz mamy kłopot z niedostatecznym dostępem do porad terapeutycznych - wyjaśnia Anna Adamowska-Kałwa, pracownik ośrodka.

- Jedno pomieszczenie będzie przeznaczone na spotkania zespołu interdyscyplinarnego oraz do szkoleń, a drugie - do spotkań indywidualnych, spotkań grup roboczych oraz utworzenia punktu informacyjnego dla osób dotkniętych przemocą, gdzie będą przyjmować psychologowie, prawnicy czy terapeuci. Założeniem projektu jest też zakup i montaż wyposażenia - tłumaczy.

Jak podkreślają pracownicy ośrodka realizacja tego projektu ma zagwarantować poszanowanie godności osób dotkniętych i zagrożonych przemocą oraz poprawić jakość współpracy.

Remonty mają ruszyć jeszcze w tym miesiącu i zakończyć się do końca roku. Ich koszt to blisko 28 tysięcy złotych. Dotacja rządowa to z kolei 21 i pół tysiąca złotych.
Anna Adamowska-Kałwa

Gospodarka

2017-11-20, godz. 14:05 Nieprawidłowości przy budowie nowej elektrociepłowni w Zakładach Azotowych w Kędzierzynie-Koźlu Grupa Azoty przeprowadziła audyt budowy nowej elektrociepłowni w Zakładach Azotowych Kędzierzyn. Wykazał on szereg nieprawidłowości, których miał dopuścić się ... » więcej 2017-11-20, godz. 12:29 Zatrudniają 250 osób w Opolu i planują kolejne nabory. Właśnie otworzyli nową siedzibę Uroczyście otwarto nową siedzibę Ista Shared Services Polska przy ulicy Wrocławskiej w Opolu. Firma doradza w zarządzaniu danymi o zużyciu energii i rozliczan ... » więcej 2017-11-20, godz. 08:00 Inwestycja za 150 milionów złotych ruszyła. Opolskie Wodociągi mają już inżyniera kontraktu - Wszystko idzie zgodnie z planem, ale na awarie musimy być przygotowani - tak Ireneusz Jaki, prezes WiK Opole odpowiada na pytanie o postęp prac przy moderni ... » więcej 2017-11-19, godz. 21:34 Główny Inspektor Pracy o zmianach w kodeksie pracy - Końca 'śmieciówek' nie przewiduję, bo, to wymaga zmiany kodeksu cywilnego, ale w kodeksie pracy można wprowadzić ułatwienia dla osób pracujących na umowy cy ... » więcej 2017-11-19, godz. 06:00 W jakich sprawach trzeba zwrócić się do oddziału Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa? Wszystkie kompetencje Agencji Nieruchomości Rolnych i część obowiązków Agencji Rynku Rolnego skupia Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. » więcej 2017-11-18, godz. 20:55 Do OCRG puka coraz więcej inwestorów. Przoduje branża spożywcza i automotiv Zwiększyło się zainteresowanie inwestorów Opolszczyzną. Do połowy listopada liczba ofert dotyczących możliwości zainwestowania w województwie jest większa niż ... » więcej 2017-11-18, godz. 16:30 PIP sprawdza kto nie płaci pracownikom minimalnych stawek 12,5 tysiąca kontroli przeprowadziła inspekcja pracy w pierwszych trzech kwartałach tego roku sprawdzając czy pracodawcy stosują się do nowych przepisów dotyc ... » więcej 2017-11-18, godz. 12:49 Wyjaśniali skomplikowane prawo wodne na konferencji rybackiej w Niemodlinie Nowe prawo wodne jest bardzo obszerne i skomplikowane. Zgadzali się co do tego organizatorzy i prelegenci Jesiennej Konferencji Rybackiej 'Akwakultura 2017 - ... » więcej 2017-11-18, godz. 06:30 Poszukają kandydatów do policji w urzędzie pracy. W regionie ruszają spotkania w pośredniakach Komendy powiatowe wysyłają swoje oferty do urzędów pracy. Taka sytuacja ma miejsce m.in. w Brzegu. Tamtejsza jednostka dziś ma kilkanaście wakatów, a sytuacja ... » więcej 2017-11-17, godz. 18:28 Start-up na start. Opolski PNT czeka na pomysłowych biznesmenów Jeszcze tylko do poniedziałku (20.11) opolanie, którzy mają pomysł na rokujący biznes mogą zgłosić się do konkursu organizowanego przez Park Naukowo-Technolog ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »