Radio Opole » Sport i turystyka
2024-04-28, 17:41 Autor: Jakub Biel

Szalony powrót zakończony sukcesem. Gwardia wygrywa z Piotrkowianinem

Gwardia Opole - Zagłębie Lubin [fot. Adam Dubiński]
Piłkarze ręczni Corotop Gwardii Opole wygrali z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski 27:26 w meczu 4. serii play-out Orlen Superligi. Najwięcej bramek dla opolskiego zespołu - 6 - rzucił Andrzej Widomski.
Spotkanie z Piotrkowianinem opolanie rozpoczęli od trafienia Andrzeja Widomskiego, który w 2 minucie meczu pokonał bramkarza gości. Mecz był wyrównany do 8 minuty spotkania, gdy opolanie remisowali 3:3.

Wówczas dwie bramki dla gości rzucili Marcin Szopa i Filip Surosz. Gwardia odpowiedziała bramką Widomskiego, ale Piotrkowianin ponownie dwukrotnie trafił do siatki Gwardii, a bramki na swoim koncie zanotowali Kamil Mosiołek i Tomasz Wawrzyniak.

Po kwadransie gry Piotrkowianin, który walczy o to, aby nie znaleźć się w barażach, prowadził 9:5.

Czterobramkową przewagę gości udało się minimalnie zredukować, jednak po 30 minutach to Piotrkowianin prowadził 16:13.

Drugie 30 minut rozpoczęliśmy od trafienia Antoniego Łangowskiego, jednak ponownie do głosu doszli goście, bo trafienia zaliczyli Paweł Kowalski i Marcin Szopa.

Świetnie w bramce Gwardii spisywał się Adam Malcher, który obronił trzy rzuty z 7. metra, jednak to nie pozwoliło zredukować przewagi zespołu gości, która na kwadrans przed końcem meczu była czterobramkowa (18:22).

10 minut przed końcem meczu, po trafieniu Mateusza Wojdana z rzutu karnego przewagę gości udało się zmniejszyć do dwóch trafień (22:24).

W 55. minucie udało się w końcu doprowadzić do remisu. Grę w przewadze wykorzystał Marek Monczka, który indywidualnie ograł obrońców Piotrkowianina i zrobiło się po 25.

Dwie minuty przed końcem meczu udało się gwardzistom wyjść na prowadzenie 26:25 po trafieniu Andrzeja Widomskiego. Było to pierwsze prowadzenie opolskiego zespołu od pierwszej minuty meczu, gdy prowadziliśmy 1:0.

W 59. minucie goście wyrównali po trafionym karnym przez Krystiana Krajewskiego. 43 sekundy przed końcem Bartosz Jurecki wziął czas i rozpisał akcję opolskiego zespołu. Tę wykorzystał Mateusz Jankowski. Gościom zostało 5 sekund, jednak nie zdołali doprowadzić do wyrównania.

Sport i turystyka

2024-05-12, godz. 17:20 Pewna wygrana Odry Opole nad Wisłą Płock. ''Niebiesko-czerwoni'' nadal z szansami na udział w barażach Odra Opole pozostaje w grze o baraże do ekstraklasy. W meczu 32. kolejki Fortuna 1. Ligi ''niebiesko-czerwoni'' pokonali przed własną publicznością zajmującą… » więcej 2024-05-12, godz. 15:45 Ponad 50 załóg na starcie. Wymagające OS-y podczas Rajdu Nyskiego Około 60. kilometrów odcinków specjalnych mieli do pokonania zawodnicy startujący w Rajdzie Nyskim. » więcej 2024-05-12, godz. 11:00 Trudny rywal Odry Opole. Na Oleską przyjeżdża Wisła Płock Przed piłkarzami Odry Opole kolejny mecz o ligowe punkty. W 32. kolejce rozgrywek Fortuna 1. Ligi ''niebiesko-czerwoni'', mający wciąż szansę na udział w… » więcej 2024-05-11, godz. 19:58 Corotop Gwardia Opole wygrywa na koniec sezonu i zajmuje 9. miejsce w Orlen Superlidze Piłkarze ręczni Corotop Gwardii Opole zajęli 9. miejsce na koniec sezonu 2023/24 Orlen Superligi. W ostatnim meczu tego sezonu pokonali Grupę Azoty Unię Tarnów… » więcej 2024-05-11, godz. 16:15 Koszykarze Weegree spotkali się z kibicami i podsumowali sezon To było wyjątkowe spotkanie i okazja do podziękowań oraz wspólnej zabawy. Koszykarze Weegree AZS-u Politechniki Opolskiej podsumowali sezon 2023/24 na specjalnym… » więcej 2024-05-11, godz. 15:58 En garde! Prets? Allez! W Toyota Park rozegrano II Turniej Piastów Opolskich Komenda 'en garde' w opolskim Toytota Parku wybrzmiewała od sobotniego przedpołudnia wielokrotnie. Powodem tego był II Turniej Piastów Opolskich w szpadzie… » więcej 2024-05-11, godz. 14:51 Gwardia po raz ostatni w tym sezonie. Pożegnanie Mateusza Jankowskiego To już dziś. Ostatni mecz sezonu 2023/24 Orlen Superligi w wykonaniu piłkarzy ręcznych Corotop Gwardii Opole. Zawodnicy Bartosza Jureckiego zmierzą się z… » więcej 2024-05-10, godz. 15:30 Opolskie firmy mogą zgłaszać się do III Odra Business Club. Zagrają maksymalnie 24 drużyny Ruszyły zapisy do trzeciej edycji piłkarskiego Odra Business Cup. Turniej zostanie rozegrany w sobotę 15 czerwca na stadionie przy ulicy Oleskiej 51 w Opol… » więcej 2024-05-10, godz. 12:39 Mecz na szczycie w III lidze piłki nożnej. MKS Kluczbork jedzie do Wrocławia W hicie 29. kolejki rozgrywek III ligi piłki nożnej MKS Kluczbork zagra na wyjeździe ze Śląskiem II Wrocław. Drużyna trenera Łukasza Ganowicza zajmuje… » więcej 2024-05-10, godz. 10:49 Motocykliści HAWI Racing Team kolejny raz potwierdzili przynależność do krajowej czołówki Pierwsze, drugie i trzecie miejsce - to najlepsze wyniki motocyklistów HAWI Racing Team podczas kolejnych dwóch rund mistrzostw Polski i pucharu Polski w rajdach… » więcej