Radio Opole » Sport i turystyka
2017-10-12, 06:30 Autor: Piotr Warner

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wygrała pierwszy mecz sezonu na własnym parkiecie

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Jastrzębski Węgiel [fot. Piotr Warner]
W ciągu półtorej godziny siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle wygrali pierwszy mecz nowego sezonu na własnym parkiecie. Pokonali w nim bez straty seta brązowych medalistów mistrzostw Polski z poprzedniego sezonu, Jastrzębski Węgiel.
W pierwszym secie od stanu 2:2 kędzierzyńska ZAKSA dzięki dobrym zagrywkom Benjamina Toniuttiego osiągnęła kilku punktową przewagę. Przy stanie 14:8 kolejne cztery piorunujące serwy posłał zawodnikom Jastrzębskiego Węgla Maurice Torres i nasz zespół prowadził już 18:8. Wprawdzie goście poderwali się i odrobili kilka punktów z przewagi ZAKSY lecz po ataku Rafała Buszka nasza drużyna wygrała pierwszą partię 25:17.

Drugi set był podobny do pierwszej partii, tym razem jednak ZAKSA do kąśliwych zagrywek dołączyła silne ataki oraz szczelny blok. Dobrze spisywali się środkowi, Łukasz Wiśniewski i Mateusz Bieniek, a ponieważ wysoki poziom gry utrzymywał rozgrywający Benjamin Toniutti, to goście nie mieli wiele do powiedzenia i ZAKSA wygrała seta 25:18.

Po dziesięciominutowej przerwie rozgorzała walka w trzeciej partii. Początkowo prowadzili w niej goście, później nasza drużyna miała już nawet trzy punkty przewagi lecz Jastrzębski Węgiel potrafił wyrównać. ZAKSA potrzebowała aż dziesięciu piłek meczowych aby wygrać seta 33:31 i całe spotkanie 3:0. Po meczu bardzo zadowolony ze zwycięstwa był środkowy naszego zespoły, Łukasz Wiśniewski.

- Nasza kontrola w grze wynikała z naszej dobrej gry, a po drugie Jastrzębie popełniało bardzo dużo błędów. - powiedział zawodnik ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, Łukasz Wiśniewski.

- Po drugim secie powiedzieliśmy sobie, że musimy uważać bo Jastrzębie teraz zacznie grać. Bo te dwa pierwsze sety to nie była ich gra. Tak też się potoczyło. Cieszy ta trudna, wygrana końcówka. To pozytywnie wpłynie na dalszą część sezonu.

Dla kędzierzyńskiego zespołu było to trzecie zwycięstwo w obecnym sezonie.
Łukasz Wiśniewski

Sport i turystyka

2018-09-24, godz. 15:28 Udana inauguracja sezonu. Pierwszoligowi futsaliści wygrywali u siebie Dwa z trzech opolskich zespołów występujących w I lidze futsalu, FK Odra Opole i Gredar Brzeg, zanotowały wygrane w meczach rozpoczynających zmagania ligowe. » więcej 2018-09-24, godz. 14:00 Wygrana w karnych. Orlik Opole pokonał Automatykę Gdańsk Hokeiści Orlika Opole w 4. kolejce PHL dopiero w rzutach karnych wygrali z zespołem z Pomorza - Automatyką Gdańsk 2:0 (5:5). » więcej 2018-09-24, godz. 11:53 Cztery medale zapaśników z Namysłowa na mistrzostwach Polski Zawodnicy Orła Namysłów wywalczyli dwa złote, srebrny i brązowy medal podczas krajowego czempionatu Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w zapasach w stylu ... » więcej 2018-09-23, godz. 18:30 Wyjazdowe zwycięstwo piłkarzy ręcznych Gwardii Opole W czwartej kolejce rozgrywek PGNiG Superligi podopieczni Rafała Kuptela pokonali na wyjeździe MMTS Kwidzyn 27:26. Po pierwszych 30 minutach to nasza drużyna p ... » więcej 2018-09-23, godz. 15:30 W poszukiwaniu endorfin przyszli do lasu. Za nami II Bieg Grudzicki Sto procent lasu, zero procent asfaltu - pod takim hasłem zorganizowano II Bieg Grudzicki. W zawodach rozegranych na kilku dystansach wzięło udział łącznie ok ... » więcej 2018-09-23, godz. 11:30 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle gra mecze sparingowe Siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle w tym tygodniu rozegrali cztery mecze sparingowe występując na wyjazdach. » więcej 2018-09-23, godz. 09:00 Piłkarze ręczni z Zawadzkiego rozgromieni we własnej hali Na inaugurację rozgrywek pierwszej ligi piłki ręcznej mężczyzn zespół Autonomicznej Sekcji Piłki Ręcznej z Zawadzkiego wysoko uległ gościom z Wielunia, mimo i ... » więcej 2018-09-23, godz. 06:00 Liga rusza za tydzień. UNI Opole na ostatniej prostej przygotowań do sezonu Nowy trener, nowe zawodniczki. Zmian sporo, ale wszystko jest już na dobrej drodze, aby być gotowym do ligowych zmagań. Siatkarki UNI Opole, które dzięki dzik ... » więcej 2018-09-23, godz. 05:45 Zacięte mecze i atrakcje dla kibiców Ponad sześć godzin można było spędzić w hali przy ulicy Kozielskiej w Strzelcach Opolskich, oglądając mecze siatkarskie oraz bawiąc się przy tej okazji. » więcej 2018-09-22, godz. 22:24 Piłkarze Odry Opole bez punktów w Olsztynie. Stomil wygrywa 2:1 Odra Opole przegrała na wyjeździe z dobrze dysponowanym Stomilem Olsztyn 1:2 w meczu 11. kolejki Fortuna I ligi piłki nożnej. Bramki dla gospodarzy zdobyli w ... » więcej