Radio Opole » Kultura i rozrywka
2024-03-02, 08:49 Autor: Mariusz Majeran

"Gardło diabła" to nowa wystawa w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu [ZDJĘCIA]

Wystawa Angeliki Markul w GSW [fot. Mariusz Majeran]
Wystawa Angeliki Markul w GSW [fot. Mariusz Majeran]
Wystawa Angeliki Markul w GSW [fot. Mariusz Majeran]
Wystawa Angeliki Markul w GSW [fot. Mariusz Majeran]
Tytuł wystawy "Gardło diabła" nawiązuje do największej kaskady wodospadu leżącego na granicy argentyńsko-brazylijskiej. Angelika Markul przeniosła artystyczną wizję tego wodospadu do Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu.
Otwierając wystawę kurator Łukasz Kropiowski podkreślił niezwykłość ekspozycji i próbę pokazania przez artystę czegoś, co jest niedostępne i czasami niemożliwe.

- W swoich projektach bardzo często odwołuje się do takiej skali, którą moglibyśmy określić jako skalę nieludzką. To znaczy nieludzka skala czasu i nieludzka skala fizyczna. Artystka zajmuje się tym, co właściwie ukryte pod ziemią albo w kosmosie, albo w jakiś miejscach trudno dostępnych, dzikich i trochę nieludzkich - dodaje kurator.

Ekspozycja będzie dostępna do 5 maja, później zostanie zniszczona, bo jest bardzo krucha i każde jej przemieszczanie powoduje uszkodzenia. Opolanie mają szansę zobaczyć ją jako ostatni. Radio Opole jest patronem medialnym wydarzenia.
Łukasz Kropiowski

Kultura i rozrywka

2024-04-15, godz. 14:58 Poczytaj Szekpira w teatrze. We wtorek wieczorek poetycki W oczekiwaniu na 'Burzę' Teatr im. Jana Kochanowskiego zaprasza na wieczór poetycki. Premiera dramatu Szekspira zaplanowana jest na 26 kwietnia. We wtorek (16.04)… » więcej 2024-04-14, godz. 13:35 Średniowieczny klimat Opola. Przed nami Święto Wojciechowe Klimat średniowiecznego Opola będzie można poczuć podczas Święta Wojciechowego w sobotę 20 kwietnia. » więcej 2024-04-12, godz. 12:32 "Ekozoolandia" w Strzeleckim Ośrodku Kultury. Najmłodsi śpiewali o orle bieliku 240 dzieci wzięło udział w Festiwalu Przedszkolaków 'Ekozoolandia'. Wydarzenie po raz ósmy zorganizował Strzelecki Ośrodek Kultury. Na scenie widowiskowej… » więcej 2024-04-10, godz. 14:00 Galeria Sztuki Współczesnej i Biblioteka Dziecięca w Opolu zapraszają na czytanie performatywne Dwie instytucje kultury: Galeria Sztuki Współczesnej i oddział dziecięco-młodzieżowy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu, zapraszają na performatywne… » więcej 2024-04-10, godz. 11:00 Trwają przygotowania do Konkursu Recytatorskiego Poezji Jenieckiej Centralne Muzeum Jeńców Wojennych przygotowuje finał XXXI Konkursu Recytatorskiego Poezji Jenieckiej 'Nie traćmy pamięci'. Recytacje oceniane są przez opolskich… » więcej 2024-04-10, godz. 07:00 Stare woluminy na wystawie w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu Wojewódzka Biblioteka Publiczna pokaże w Galerii WuBePe część zabytkowych książek i rękopisów. Szczególnie cenne dla dziedzictwa kulturowego zbiory odzyskały… » więcej 2024-04-09, godz. 17:54 Recytacje młodzieży w głuchołaskim centrum kultury. Mały OKR za nami Młodzież interpretowała poezję na scenie Centrum Kultury im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Głuchołazach. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski zorganizowano… » więcej 2024-04-09, godz. 07:00 Dwudzieste spotkanie w Salonie Opolskiej Nauki Towarzystwo Przyjaciół Opola już trzeci rok zaprasza opolskich naukowców na spotkania z Opolanami. 20. Salon Opolskiej Nauki dziś (09.04) będzie gościł… » więcej 2024-04-08, godz. 17:00 Kreacje wieczorowe i stroje sceniczne na wystawie przyszłych plastyków w bibliotece [ZDJĘCIA] Uczniowie specjalizacji „Projektowanie ubioru” i „Projektowanie kostiumu scenicznego” w Zespole Państwowych Placówek Kształcenia Plastycznego w Opolu… » więcej 2024-04-06, godz. 18:00 Dżdżownice opanowały Galerię Sztuki Współczesnej w Opolu [ZDJĘCIA] Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu zaprosiła miłośników sztuk plastycznych na warsztaty rodzinne, podczas których powstawały projekty scenograficzne do… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »