Radio Opole » Kultura i rozrywka
2021-10-09, 19:45 Autor: Monika Matuszkiewicz

Nyski wydział jazzu może już kształcić przyszłych magistrów. Szkolić się będą między innymi pod okiem Zbigniewa Zamachowskiego

Zbigniew Zamachowski prowadził warsztaty ze studentami nyskiej PWSZ [fot. Daniel Klimczak]
Zbigniew Zamachowski prowadził warsztaty ze studentami nyskiej PWSZ [fot. Daniel Klimczak]
Zbigniew Zamachowski prowadził warsztaty ze studentami nyskiej PWSZ [fot. Daniel Klimczak]
Zbigniew Zamachowski prowadził warsztaty ze studentami nyskiej PWSZ [fot. Daniel Klimczak]
Wydział Jazzu na Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie może już kształcić studentów na II stopniu. To oznacza, że nyska uczelnia stałą się pierwszą na Opolszczyźnie placówką, która będzie uczyć muzyków w dziedzinie sztuki na poziomie studiów magisterskich. Co ciekawe, przyszłych magistrów kształcić będzie znany polski aktor, piosenkarz oraz kompozytor - Zbigniew Zamachowski.
- Radość nasza z tego powodu jest przeogromna. To jest coś, na co czekaliśmy - mówi Roman Hudaszek, dziekan wydziału. - My już jako wydział istniejemy 14 lat, więc to jest kawał czasu. Bardzo się cieszymy, jest też radość wśród absolwentów studiów licencjackich. Mam też nadzieję, że obecni studenci w przyszłych latach będą również studiować na stopniu magisterskim.

- Ja nie chcę być takimi typowym wykładowcą czy też nauczycielem, ja po prostu chce się dzielić moją wiedzą i doświadczeniem z innymi - dodaje Zbigniew Zamachowski.

- Wydaje mi się, że mogę im co nieco przekazać z tego mojego doświadczenia. Na zasadzie, czego unikać albo na co zwrócić uwagę. Generalnie w tym śpiewaniu jazzowym mankamentem moim zdaniem jest to, że ci młodzi ludzie priorytetowo traktują wokal, a częstokroć mam wrażenie, że nie bardzo wiedzą, o czym śpiewają. Nie dlatego, że tego nie rozumieją, tylko dla nich jest to nie istotne, a powinno być wręcz przeciwnie. To musi być istotne.

W tym roku naukę wydziale jazzu rozpoczęło łącznie blisko 120 studentów.
Roman Hudaszek
Zbigniew Zamachowski

Kultura i rozrywka

2024-05-22, godz. 16:04 Artyści przyjadą do zamku w Mosznej. Przed nami Muzyczne Święto Kwitnących Azalii Po raz 40. na zamku w Mosznej zabrzmi muzyka klasyczna. Przed nami jeden z najstarszych festiwali - Muzyczne Święto Kwitnących Azalii im. Zbigniewa Pawlickiego… » więcej 2024-05-22, godz. 16:02 Wspomnienia Stanisława Jałowieckiego w bibliotece w Opolu Był przewodniczącym NSZZ Solidarność Śląska Opolskiego, dziennikarzem Radia Wolna Europa, posłem na Sejm, marszałkiem województwa opolskiego i europosłem… » więcej 2024-05-22, godz. 05:41 48 OKT: poetycki wieczorek z "Klasyką żywą" Teksty Jeremiego Przybory, Cypriana Kamila Norwida i Stanisława Wyspiańskiego zabrzmiały na schodach i w holu Teatru Jana Kochanowskiego w Opolu. Młode artystki… » więcej 2024-05-22, godz. 05:31 48 OKT: "Wyzwolenie" prosto z Gdańska na ekranie Modelatorni w Opolu Widzowie w milczeniu wychodzili z Modelatorni Teatru Jana Kochanowskiego w Opolu po emisji przedstawienia 'Wyzwolenie' w reżyserii Jana Klaty z Teatru Wybrzeże… » więcej 2024-05-21, godz. 12:00 Ruszają 48. Opolskie Konfrontacje Teatralne Przedstawieniem 'Wyzwolenie' Stanisława Wyspiańskiego w reżyserii Jana Klaty rozpoczynają się dziś (21.05) wieczorem 48. Opolskie Konfrontacje Teatralne… » więcej 2024-05-20, godz. 12:05 "Wywiady, wspomnienia, ciekawostki". Wystartowało Festiwalowe Radio Opole Rusza Festiwalowe Radio Opole, które w tym roku obchodzi 10-lecie istnienia. Przez najbliższy miesiąc, na częstotliwości 96,5 FM, można słuchać festiwalowych… » więcej 2024-05-20, godz. 12:00 "Archiwum Zjednoczonej Europy" na 20-lecie naszej akcesji do UE Naczelna Dyrekcja Archiwów Państwowych ogłosiła kolejną akcję społeczną. Akcja, związana dwudziestą rocznicą przystąpienia Polski do Unii Europejskiej… » więcej 2024-05-19, godz. 12:08 Historia śląskich gospodarstw w jednym miejscu. Nowa wystawa w Muzeum Wsi Opolskiej [ZDJĘCIA] Gospodarstwo… Rolnictwo na wsi śląskiej (1850- 1945) - to tytuł kolejnej stałej ekspozycji w Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu-Bierkowicach. » więcej 2024-05-18, godz. 14:40 Benedykt Pospiszyl napisał książkę o historii Wysokiej 'Historia Wysokiej' - to tytuł najnowszej książki dr. Benedykta Pospiszyla. Autor tej obszernej publikacji opisuje nie tylko dzieje miejscowości w powiecie… » więcej 2024-05-18, godz. 10:03 Jest kilka możliwości spędzenia Nocy Muzeów w Kluczborku. Akcja potrwa cztery godziny Wiele instytucji włącza się tego roku do organizacji Nocy Muzeów w Kluczborku. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »