Radio Opole » Kultura i rozrywka
2020-06-26, 22:19 Autor: Mariusz Majeran

Trzy osobowości artystyczne na jednym wernisażu [ZDJĘCIA]

Wernisaż "POZA" w Galerii Pierwsze Piętro ZPAP [fot. Mariusz Majeran]
Wernisaż "POZA" w Galerii Pierwsze Piętro ZPAP [fot. Mariusz Majeran]
Związek Polskich Artystów Plastyków zaprosił na pierwszą w czasach pandemii koronawirusa wystawę z udziałem widzów. Uczestnicy w maseczkach oglądali prace trzech artystek, których pierwsze litery nazwiska tworzą tytuł wystawy "POZA".
- Chciałam pokazać swoje grafiki - podkreśla Karolina Procajło. - Ja zajmuję się na co dzień grafiką, ilustracją. I takie graficzne prace powstały. To przekrój stereotypowych postaci. Możemy zobaczyć miss turnusu i pana kierownika.

- Moimi kartami nie można grać - dodaje Helena Orlicka. - Stworzyłam autorską kolekcję kart, na których przedstawiam króla, królową i waleta. Użyłam tu technik mieszanych. Takich jak: stempel i szablon, i dodałam do tego technikę pozłotnictwa.

- A ja pokazuję sytuacje oczywiste i nieoczywiste - uzupełnia Magda Zarzycka. - Moje obrazy to sytuacje rodzinne. To są sytuacje formalne i nieformalne. Tak jak śluby i pogrzeby, w których tak czy inaczej przyjmujemy często konkretne pozycje.

Wystawę można oglądać w Galerii Pierwsze Piętro ZPAP. Wstęp wolny. Ekspozycja będzie dostępna do 24 lipca. Radio Opole jest patronem medialnym wydarzenia.
Karolina Procajło
Helena Orlicka
Magda Zarzycka

Kultura i rozrywka

2020-07-10, godz. 18:15 Frele zaśpiewają na koncercie samochodowym w Oleśnie. Wystarczy dobrze ustawić częstotliwość w radiu Będzie pierwszy w historii Olesna koncert samochodowy. Jutro (11.07) wieczorem na parkingu galerii handlowej przy ulicy Wielkie Przedmieście wystąpi śląski zespół… » więcej 2020-07-10, godz. 15:15 Jakub Dubik rusza z programem dla młodych muzyków Opolski wiolonczelista Jakub Dubik w ramach programu stypendialnego uruchomił projekt 'e-Bank Talentów' skierowany do utalentowanych młodych muzyków. Program będzie… » więcej 2020-07-10, godz. 13:00 Historia III Powstania Śląskiego oczami gwardiana Muzeum Śląska Opolskiego organizuje pierwszą prelekcję z udziałem publiczności w czasie pandemii koronawirusa. Tym razem odczyt będzie dotyczył III Powstania Śląskiego… » więcej 2020-07-10, godz. 11:15 Motoryzacyjne ognisko nad Balatonem. Zlot klasycznych pojazdów w Dobrzeniu Wielkim 13. Zlot Oldtimerów w Dobrzeniu Wielkim odbędzie się w tym roku w nieco innej formie. » więcej 2020-07-10, godz. 09:17 Audiowizualna uczta w Studiu M im. SBB Radia Opole [ZDJĘCIA] Za nami kolejny koncert w naszej rozgłośni bez udziału publiczności. Na scenie po raz pierwszy gościł DJ BRK, a właściwie Bartosz Kochanek. To producent muzyczny… » więcej 2020-07-10, godz. 09:00 Do tej pory kształciła wokalnie, teraz debiutuje jako piosenkarka Gosia Sacała - opolska youtuberka, trenerka głosu i artystka postanowiła pokazać światu, że także potrafi śpiewać i nagrała autorską piosenkę. Ponieważ jest youtuberką… » więcej 2020-07-08, godz. 14:15 Kolejny koncert w Studiu M bez publiczności. Zagra DJ BRK Tym razem w legendarnym studiu M imienia SBB wystąpi didżej, który będzie miksował muzykę pod wizualizacje przygotowane przez grafików komputerowych. Koncert bez… » więcej 2020-07-08, godz. 13:30 Plenerowa wystawa młodych fotografów w Bastionie św. Jadwigi 'ARAnżacje fotograficzne' - to nowa, plenerowa wystawa, która pojawiła się w Bastionie św. Jadwigi w Nysie. Na kilkunastu planszach przedstawione zostały fotografie… » więcej 2020-07-08, godz. 11:30 Na wakacyjne "wodowanie" zaprasza Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu Zajęcia w plenerze poprowadzą: Natalia Krawczyk, która jest pływaczką i artystką oraz Gaja Karolczak, która od wielu lat promuje czytelnictwo. » więcej 2020-07-07, godz. 22:08 "Dyplomy 2020" można oglądać w GSW w Opolu W Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu otwarto wystawę 'Dyplomy 2020'. Swoje dokonania prezentuje 27 dyplomantów Wydziału Sztuki Uniwersytetu Opolskiego. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »