Radio Opole » Kultura i rozrywka
2020-05-07, 15:20 Autor: Witold Wośtak

MBP znów jest dostępna dla czytelników. Można jedynie oddać książki lub odebrać zamówione tytuły

MBP w Opolu otwarta [fot: MBP w Opolu/facebook]
MBP w Opolu otwarta [fot: MBP w Opolu/facebook]
Budynek Główny Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu wznowił rano działalność w ograniczonym zakresie. Osób, które przyszły oddać lub wypożyczyć książki, nie brakowało.
Przed wejściem uformowała się długa kolejka, choć to poniekąd wynikało z zachowania bezpiecznego odstępu między ludźmi. W bibliotece może jednocześnie przebywać 10 osób wyposażonych w maseczki, a przy wejściu należy zdezynfekować dłonie.

Jak mówi Elżbieta Kampa, dyrektor MBP, to długo wyczekiwany moment dla czytelników i pracowników. - Można jedynie oddać i wypożyczyć książki - zaznacza.

- Czytelnicy nie mogą sami podejść do regału i wybrać książki, co było dużym komfortem. Poza tym można było usiąść, przejrzeć książkę, a teraz to jest niemożliwe. Można zamówić książkę przez internet albo zadzwonić, jeśli dla kogoś jest to łatwiejszy sposób.

Arkadiusz Ceglarski-Schulz, kierownik Mediateki, nie jest zaskoczony dużym zainteresowaniem w dniu otwarcia biblioteki.

- Powiem szczerze, że byliśmy oczywiście przygotowani na "szturm" naszych czytelników. Uważamy jednak, że obecnie ruch jest już umiarkowany. W każdym razie cieszymy się z wizyt ludzi, którzy są spragnieni książek i czytania. Społeczna kwarantanna obowiązywała naprawdę długo.

Czytelnicy nie mogli doczekać się możliwości oddania i wypożyczenia książek.

- Bardzo czekałam na ten moment i ucieszyłoby mnie otwarcie nawet na dwie godziny. Wówczas problem rozwiązałby się i tak - mówi miłośniczka książek.

Jeden z mężczyzn oddał wypożyczone pozycje, ale nie mógł odwiedzić biblioteki muzycznej, która pozostaje zamknięta.

- Trochę czasu minęło od zamknięcia. Chciałam oddać to, co zalegało w domu. Oczywiście wypożyczyłam też kolejne książki dla dzieci - dodaje druga czytelniczka.

Dodajmy, oddawane książki muszą przejść kwarantanne, czyli pozostaną niedostępne przez 14 dni.
Elżbieta Kampa
Arkadiusz Ceglarski-Schulz
Czytelnicy

Kultura i rozrywka

2020-08-07, godz. 08:18 Pierwszy koncert grupy "Zakuka" w Studiu M im.SBB Radia Opole Tradycyjne opolskie melodie w połączeniu z nowoczesnymi brzmieniami wypełniły Studio M im. SBB Radia Opole. Pierwszy swój koncert na naszej scenie zagrał zespół… » więcej 2020-08-06, godz. 18:00 Spore zainteresowanie seansami w plenerze w powiecie namysłowskim. "Zawsze mamy komplet widzów" Sporym zainteresowaniem cieszą się tegoroczne seanse kina plenerowego w powiecie namysłowskim. Oprócz stolicy powiatu, filmy można oglądać także w gminie Pokój… » więcej 2020-08-06, godz. 14:00 Ostatnie bilety na sobotni (08.08) koncert zespołu Evorevo Evorevo to wrocławska grupa, która wystąpi na tarasie amfiteatru Narodowego Centrum Polskiej Piosenki w Opolu. Tworzą ją: Igor Pudło, członek duetu Skalpel, który… » więcej 2020-08-06, godz. 10:50 Prudnicka poetka Zofia Kulig spotka się z czytelnikami w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu Zofia Kulig to autorka pięciu pozycji poetyckich i zbioru opowiadań. Kilkukrotna laureatka ogólnopolskich konkursów literackich. Pisze prozę, poezję, felietony… » więcej 2020-08-05, godz. 10:57 Letnia pracownia artystyczna w Prudnickim Ośrodku Kultury dobiega końca Malarstwo, grafika, ceramika i akwarela - to tylko kilka z wielu propozycji zajęć artystycznych, które proponuje w wakacje Prudnicki Ośrodek Kultury. W tych kreatywnych… » więcej 2020-08-04, godz. 17:00 Zakuka w Studiu M im. SBB. Koncert bez udziału publiczności. Transmisja na kanałach społecznościowych Radia Opole Kolejny koncert w Studiu M im. SBB Radia Opole bez udziału publiczności. W czwartkowy wieczór (06.08) na naszej scenie wystąpi Zakuka. Grupę tworzy duet wokalistka… » więcej 2020-08-04, godz. 13:00 "Don Kichot i Opolanka" w GSW. Wspomnienie artystycznego małżeństwa Marcolla 'Don Kichot i Opolanka' - to tytuł najnowszej wystawy, która pojawiła się w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu. Stworzyli ją lokalni twórcy Aloiza Zacharska-Marcolla… » więcej 2020-08-04, godz. 11:07 Bogusław Szybkowski spotka się z czytelnikami w stolicy naszego regionu To fotograf, filatelista, numizmatyk, kolekcjoner i wydawca. Interesuje się historią dawnych fotografii, ale również najnowszymi osiągnięciami w tej dziedzinie… » więcej 2020-08-03, godz. 18:00 Daria Chrzanowska tworzy projekt "Opolanie w obiektywie" Tworzy portrety mieszkańców Opola z miastem w tle. Daria Chrzanowska realizuje swój autorski projekt 'Opolanie w obiektywie'. Zdjęcia wykonuje osobom pełnoletnim… » więcej 2020-08-03, godz. 15:00 Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu przywraca otwarty dostęp do zbiorów Wciąż na terenie instytucji obowiązują jednak obostrzenia sanitarne. Czytelnicy mogą wypożyczyć oraz zwrócić udostępnioną literaturą. Strefa zabaw, miejsca siedzące… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***