Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-09-26, 21:48 Autor: Katarzyna Zawadzka

"Ważna jest spontaniczność". Koncert Roberta Cichego w Studiu M im. SBB [FILM, ZDJĘCIA]

Robert Cichy w Studiu M im. SBB Radia Opole [fot. Maciej Wajler]
Robert Cichy wystąpił w Studiu M im. SBB Radia Opole. Gitarzysta, wokalista, kompozytor i producent zaprezentował swój autorski album pt. "SMACK". Za tę płytę artysta otrzymał Fryderyka - nagrodę uznawaną za najcenniejszą w polskim przemyśle fonograficznym.
Tuż przed koncertem w Studiu M Robert Cichy był gościem audycji Dobre Granie Tomasza Wojtyłki. Artysta opowiedział mu, że jego dom był zawsze pełen muzyki.

- "Multikulti" było w naszym domu - mówi Cichy. - Przewijali się różni muzycy z różnymi repertuarami. To cały czas gdzieś tam bujało we mnie, pomiędzy klasyką a jazzem. Zrodził się bunt i dlatego na początku zająłem się rockiem - dodaje.

Artysta podkreśla też, że ważnym elementem w czasie koncertów jest spontaniczność.

- Improwizacja w muzyce jest bardzo ważnym elementem. Na następnej płycie będą niespodzianki, ale też na pewno featuringi - mówi Robert Cichy.

W koncercie gościnnie udział wziął mieszkający w Opolu australijski songwriter Phillip Bracken.

Kolejny koncert w Studiu M im. SBB Radia Opole już w sobotę (28.09). Wystąpi Patrycja Zarychta - wokalistka, która na swoim debiutanckim albumie pt. "Szczęście" współpracowała z Michałem Urbaniakiem i Markiem Pędziwiatrem. Szczegóły na stronie internetowej Radia Opole.
Robert Cichy cz. 1
Robert Cichy cz. 2

Kultura i rozrywka

2020-02-17, godz. 12:30 Autor najpopularniejszej książki IPN 2019 Michał Ostapiuk w Opolu Michał Ostapiuk spotka się z czytelnikami w stolicy naszego regionu. To autor najpopularniejszej książki IPN w 2019 roku. Pozycja pod tytułem 'Komendant Bury'… » więcej 2020-02-17, godz. 10:24 Laureatka Paszportu Polityki Dominika Słowik spotka się z opolanami 'Zimowla' to tytuł drugiej, najnowszej powieści Dominiki Słowik, która spotka się dziś (17.02) z opolanami. W swojej książce zabiera czytelników do niewielkiego… » więcej 2020-02-16, godz. 13:40 Prapremiera w opolskich "lalkach". O Słoniu, Wilku i... Najmniejszym Ziarenku Piasku [ZDJĘCIA] Salwy śmiechy rozbrzmiewały podczas prapremiery w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora w Opolu. Aktorzy bawili widzów podczas przedstawienia 'Wielki mi Coś' Marty Guśniowskiej… » więcej 2020-02-15, godz. 14:13 Tango na fotografii w Grodkowie [ZDJĘCIA] Tango jest tematem przewodnim wystawy fotograficznej Janusza Pasiecznego, którą możemy oglądać w Ośrodku Kultury i Rekreacji w Grodkowie. Autor jest związany z… » więcej 2020-02-14, godz. 10:15 W Tułowickim Ośrodku Kultury od rana wybrzmiewają utwory... o miłości Od godziny 9.30 na scenie Tułowickiego Ośrodka Kultury swoje umiejętności wokalne prezentują uczestnicy XIX Festiwalu 'Piosenki z serduszkiem'. Soliści występujący… » więcej 2020-02-12, godz. 16:04 "Wielkie mi coś", czyli historia słonia, który połknął księżyc. Kolejna premiera w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora Słoń Pistacjusz połknął księżyc - właśnie o tym traktuje spektakl 'Wielkie mi coś' w reżyserii Marty Guśniowskiej. To kolejna premiera w Opolskim Teatrze Lalki… » więcej 2020-02-12, godz. 15:04 Opolanka Barbara Białowąs, reżyser filmu "365 dni" oraz aktorzy spotkają się z widzami w stolicy regionu Film '365 dni' przedstawia historię Laury, która chcąc ratować swój rozpadający się związek, wyjeżdża na Sycylię. Tam poznaje tajemniczego, niebezpiecznego mężczyznę… » więcej 2020-02-12, godz. 11:16 Polscy chirurdzy organizują konkurs plastyczny dla szkół 'Dzieci Chirurgom, Chirurdzy Dzieciom' - pod takim hasłem organizowany jest konkurs plastyczny dla dzieci klas 0-3 szkół podstawowych przez Sekcję Wideochirurgii… » więcej 2020-02-11, godz. 20:35 Kameralny seans filmowy, czyli walentynkowa propozycja kina Meduza w Opolu Na piątek (14 lutego) zaplanowano w sumie cztery pokazy. Pierwszą propozycją jest wielokrotnie nagradzany obraz 'W kręgu miłości'. To filmowa adaptacja teatralnej… » więcej 2020-02-11, godz. 12:00 Rodzinna gra terenowa w murach niemodlińskiego zamku 'W starym zamku słychać wołanie, czyli gra łańcuszkowa z tajemnicą' - z taką propozycją do mieszkańców miasta i okolicznych miejscowości wychodzi zamek w Niemodlinie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »