Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-05-14, 11:54 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Na dziedzińcu wewnętrznym ośrodka kultury w Strzelcach Opolskich budują "teatr okienny"

Na dziedzińcu wewnętrznym ośrodka kultury powstaje "teatr okienny" [fot. A. Pospiszyl]
Na dziedzińcu wewnętrznym ośrodka kultury powstaje "teatr okienny" [fot. A. Pospiszyl]
Wewnętrzny dziedziniec Strzeleckiego Ośrodka Kultury zmieni się w „teatr okienny”. Ruszyły prace budowlane i ta niezagospodarowana do tej pory przestrzeń zacznie tętnić życiem. Są już pierwsze amatorskie grupy teatralne zainteresowane wystawieniem tu swoich sztuk.
- Zainspirowaliśmy się amatorskimi kinami i teatrami, które działają w bramach kamienic, na klatkach schodowych czy starych halach fabrycznych – mówi Izabela Spałek ze Strzeleckiego Ośrodka Kultury.

- Funkcjonuje już u nas kawiarnia artystyczno-literacka, więc takie podwórko gdzieś nabrało swojego ducha, serca – byłoby fajnie. Wpadłyśmy z koleżanką na pomysł, żeby zrobić taki teatr okienny i wykorzystać te małe daszki na takie właśnie sceniczne obrazki. Podwórze zainscenizować w taki sposób, żeby była tutaj żywa publika, a dodatkowo można przebywać w towarzystwie obrazów, z książką w ręku i przy dobrej małej czarnej.

Przebudowa wewnętrznego dziedzińca SOK-u potrwa dwa miesiące. Pierwsze przedstawienie w „teatrze okiennym” zaplanowane jest na ostatnie dni wakacji.
Izabela Spałek

Kultura i rozrywka

2020-06-03, godz. 17:30 Teatr Dramatyczny przygotowuje premiery. "Skupiamy się na przyszłym sezonie" Opolski teatr nie otworzy swoich drzwi przed widzami z powodu remontu, który był zaplanowany do końca czerwca. A później nastąpi koniec sezonu artystycznego. » więcej 2020-06-03, godz. 15:30 Jan Leszek Wiącek zarapował w bluzie i czapce, aby wesprzeć medyków. "To nowe wyzwanie" Burmistrz Wołczyna zarapował w ramach ogólnopolskiej inicjatywy #Hot16Challenge2. » więcej 2020-06-03, godz. 12:30 Przedstawienie "Wielkie mi Coś" zgłoszone do ogólnopolskiej nagrody Spektakl Opolskiego Teatru Lalki i Aktora 'Wielkie mi Coś' w reżyserii Marty Guśniowskiej dostał się do ścisłego finału 26. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie… » więcej 2020-06-03, godz. 10:15 Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu zaprasza, ale nie wszystkich MDK w Opolu od poniedziałku (01.06) otworzył swoje drzwi, ale nie uruchomił wszystkich sekcji i zajęć dla najmłodszych. Dom kultury jest placówką oświatową i musi… » więcej 2020-06-02, godz. 10:15 Muzeum Śląska Opolskiego zaprasza zwiedzających. I wraca do cyklu "Światło na obraz" Po przerwie w działalności, którą wymusiła sytuacja epidemiologiczna w kraju i wprowadzone obostrzenia, w tym zamknięcie placówek kultury, Muzeum Śląska Opolskiego… » więcej 2020-06-01, godz. 19:00 Nowe muzeum powstało na Górze św. Anny Muzeum Krzyża Świętego to nowe miejsce na Górze św. Anny do odwiedzenia. Stworzył je kolekcjoner i pasjonat, Ryszard Makowiecki. Jego prywatna kolekcja krzyży… » więcej 2020-06-01, godz. 17:00 Konkurs Energetyczny Śmieszkowiec rozstrzygnięty Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu rozstrzygnęła Ogólnopolskie Konkurs Plastyczny 'Energetyczny Śmieszkowiec'. Ze względu na pandemię koronawirusa konkurs odbył… » więcej 2020-06-01, godz. 14:00 Już nadajemy! Festiwalowe Radio Opole na FM i w internecie Niezapomniane utwory i wykonania, najlepsze koncerty i pamiętne debiuty. To wszystko znajdzie się na antenie specjalnie uruchomionego przez naszą stację Festiwalowego… » więcej 2020-06-01, godz. 12:00 KFPP: Tomasz Jaros wystąpi na opolskich Debiutach Tomasz Jaros wygrał finał Szansy na Sukces Opole 2020. I za sprawą głosów telewidzów wystąpi w koncercie Debiuty tegorocznego 57. Krajowego Festiwalu Polskiej… » więcej 2020-05-31, godz. 14:30 MBP rozdaje kody do cyfrowych bibliotek Działające w czerwcu kody do bibliotek cyfrowych rozdaje Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu. Dzięki dostępowi do tych bibliotek można przeczytać najnowsze powieści… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »