Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-03-16, 08:04 Autor: Mariusz Majeran

Patrz na mnie! w galerii Aneks

Wystawa "Patrz na mnie" w Galerii Aneks [fot. Mariusz Majeran]
Wystawa "Patrz na mnie" w Galerii Aneks [fot. Mariusz Majeran]
Wystawa "Patrz na mnie" w Galerii Aneks [fot. Mariusz Majeran]
Wystawa "Patrz na mnie" w Galerii Aneks [fot. Mariusz Majeran]
Od piątkowego wieczoru możemy oglądać wystawę zatytułowaną "Patrz na mnie" Patrycji Kostyry, laureatki konkursu ogłoszonego przez Galerię Sztuki Współczesnej w Opolu.
Corocznie jesienią galeria ogłasza konkurs, zimą podaje wyniki a na wiosnę organizuje wystawę. W Galerii Aneks możemy zobaczyć pracę Patrycji Kostyry - jednej z laureatek konkursu "Aneks - konkurs dla młodych artystów i artystek związanych z Opolem".

Patrycja Kostyra jest animatorką kultury, artystką, związana jest z wieloma instytucjami i stowarzyszeniami kulturalnymi.

Artystka na głównej ścianie galerii umieściła biały neon z napisem "Patrz na mnie", a ściany pomalowała na niebiesko.

- Swoją pracą chciałam zatrzymać przechodnia i skłonić do zastanowienia - dodaje artystka. - To nie jest neon tylko ledon, to jest taka ciekawostka, bo neony są szalenie drogie. Cóż trzeba zrobić, by ludzie patrzyli na nas? Nie, nie chodzi o to, by zrobić neon, bo tych neonów, ledonów, różnego rodzaju reklam i "ściągaczy" uwagi jest mnóstwo. I w gruncie rzeczy w tej chwili panuje tak duży szum informacyjny, że mam wrażenie, że nawet gdyby człowiek sobie posadził koronę z fajerwerków na głowie, to przykułby uwagę na trzy sekundy. I to byłby koniec. Tutaj jest tak, że ci ludzie, którzy będą przechodzić obok Galerii Aneks, siłą rzeczy myślę, że spojrzą. I tak, jak spoglądają do telefonu, tak na chwilę tu zajrzą na "Patrz na mnie".

Kuratorką wystawy jest Agnieszka Dela-Kropiowska. Ekspozycja będzie dostępna do 7 kwietnia. Radio Opole objęło konkurs patronatem medialnym.
Patrycja Kostyra

Kultura i rozrywka

2019-04-25, godz. 19:30 Muzyka klasyczna znów będzie towarzyszyć kwitnącym azaliom na zamku w Mosznej Rusza XXXV Festiwal Muzyczne Święto Kwitnących Azalii. Od jutra (26.04) przez kilka kolejnych piątków mury XVII-wiecznego zamku w Mosznej wypełni muzyka klasy ... » więcej 2019-04-25, godz. 17:00 Niewidomi i słabowidzący "dotknęli sztuki" w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu Relaksacyjny salon dźwięku stworzyły osoby słabowidzące i niewidome w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu. W ramach cyklu Dotknij Sztuki z przedmiotów codzien ... » więcej 2019-04-25, godz. 15:18 Poznaj historię teatru w Nysie - zachęca Archiwum Państwowe w Opolu Archiwum Państwowe w Opolu zaprasza na spotkanie pt. 'Ślady przeszłości. Krótka historia teatru miejskiego w Nysie'. Dr Małgorzata Blach-Margos z archiwum opo ... » więcej 2019-04-24, godz. 20:32 Mieszkanka Rozmierzy wydała książkę o lokalnych tradycjach Dawne zwyczaje, śląskie słowa czy opis pieczenia chleba zawarte są w wydanej właśnie książce „Dzieje i tradycje wsi Rozmierz” autorstwa Róży Witoń. Publikacja ... » więcej 2019-04-24, godz. 18:57 O "Obietnicy" Żylińskiego w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu Krzysztof Żyliński, pedagog, reżyser i instruktor teatralny spotkał się z czytelnikami w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu, by opowiedzieć o swojej ksią ... » więcej 2019-04-23, godz. 15:00 Światowy Dzień Książki w Opolu! Wyślij pocztówkę z życzeniami i dobrą książką Po raz 24. w naszym kraju obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Dziś (23.04) świętują czytelnicy, pisarze a także wydawcy. Głównym celem t ... » więcej 2019-04-22, godz. 12:00 Robert Chojnacki, Gabriel Fleszar czy Smolasty wystąpią na tegorocznych Dniach Grodkowa Smolasty, Robert Chojnacki czy Gabriel Fleszar - to gwiazdy tegorocznych Dni Grodkowa. Oprócz nich, na scenie mają zaprezentować się także Kapela N., Balwako ... » więcej 2019-04-21, godz. 17:00 Silesia Cantat. Od jutra (22.04) w Głubczycach wielkie chóralne śpiewanie To jedno z najważniejszych tego typu wydarzeń w naszym regionie. Jutro (22.04) startuje 10. edycja Silesia Cantat - Głubczyckie Spotkania Chóralne. Na scenach ... » więcej 2019-04-21, godz. 12:35 A może na wielkanocny spacer do zoo? Ogród Zoologiczny w Opolu zaprasza do zwiedzania także w czasie Wielkanocy. » więcej 2019-04-21, godz. 08:38 Śląsk Opolski kroszonką stoi. Pierwsza pojawiła się w XIX wieku Technik zdobienia jajek wielkanocnych jest wiele. Pisanki batikowe, malowanki, naklejanki, rysowanki, drapanki czy kroszonki. Te ostatnie odgrywają w naszym r ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »