Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-03-08, 07:39 Autor: Mariusz Majeran

"Wodecki. Tak mi wyszło" - promocja książki o artyście związanym z opolskim festiwalem

Spotkanie z Kamilem Bałukiem, prowadzi Sylwia Gawłowska [fot. Mariusz Majeran]
Spotkanie z Kamilem Bałukiem, prowadzi Sylwia Gawłowska [fot. Mariusz Majeran]
Spotkanie z Kamilem Bałukiem, prowadzi Sylwia Gawłowska [fot. Mariusz Majeran]
Spotkanie z Kamilem Bałukiem, prowadzi Sylwia Gawłowska [fot. Mariusz Majeran]
Współautor książki o Zbigniewie Wodeckim - Kamil Bałuk spotkał się z czytelnikami w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu.
"Wodecki. Tak mi wyszło" - to książka składająca się z dwóch części: wywiadów ze znanym piosenkarzem przeprowadzonych przez Wacława Krupińskiego i reportaży napisanych przez Kamila Bałuka na podstawie rozmów z tymi, którzy znali Wodeckiego.

- Moja część książki opiera się na rozmowach, wycinkach prasowych, wywiadach, które znalazłem w sieci, w radiu i telewizji - mówi Kamil Bałuk. Dodaje, że nigdy z samym Wodeckim nie rozmawiał.

- Wodecki w moim reportażu bywa czasami smutny i zawiedziony. Czasami się mierzy z czasami, w których żył, w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. W latach siedemdziesiątych pisał troszeczkę zbyt melancholijnie, jak na epokę piosenki. W osiemdziesiątych, z kolei jego wyobraźnia muzyczna musiała się mierzyć z siermięgą, brakami w studiach, nie do końca kompetentnymi akustykami. To wszystko bardzo hamowało jego wyobraźnię. Potem po latach stał się tym Wodeckim, którego znaliśmy, czyli uśmiechniętym, zawsze mówiącym coś od siebie, jakąś anegdotkę - dodaje autor książki.

Spotkanie prowadziła dr Sylwia Gawłowska z Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu.

Zbigniew Wodecki był nieodzownym artystą Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, wielokrotnie na nim otrzymywał nagrody i wyróżnienia. Książka powstała po śmierci artysty.
Kamil Bałuk
Sylwia Gawłowska

Kultura i rozrywka

2019-04-25, godz. 21:30 Kenia i Portugalia oczami młodych podróżników Młodzi i ciekawi świata - tym charakteryzują się kilkunastoletni podróżnicy, którzy o swoich przygodach opowiedzieli zgromadzonej w opolskiej bibliotece publi ... » więcej 2019-04-25, godz. 20:33 Za nami V Opolskie Spotkanie z Przyrodą w MBP Opolanie odkrywali podwodny świat wyspy Bolko i poznali wyniki najnowszych badań dotyczących łabędzi krzykliwych. Za nami V Opolskie Spotkanie z Przyrodą. O p ... » więcej 2019-04-25, godz. 19:30 Muzyka klasyczna znów będzie towarzyszyć kwitnącym azaliom na zamku w Mosznej Rusza XXXV Festiwal Muzyczne Święto Kwitnących Azalii. Od jutra (26.04) przez kilka kolejnych piątków mury XVII-wiecznego zamku w Mosznej wypełni muzyka klasy ... » więcej 2019-04-25, godz. 17:00 Niewidomi i słabowidzący "dotknęli sztuki" w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu Relaksacyjny salon dźwięku stworzyły osoby słabowidzące i niewidome w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu. W ramach cyklu Dotknij Sztuki z przedmiotów codzien ... » więcej 2019-04-25, godz. 15:18 Poznaj historię teatru w Nysie - zachęca Archiwum Państwowe w Opolu Archiwum Państwowe w Opolu zaprasza na spotkanie pt. 'Ślady przeszłości. Krótka historia teatru miejskiego w Nysie'. Dr Małgorzata Blach-Margos z archiwum opo ... » więcej 2019-04-24, godz. 20:32 Mieszkanka Rozmierzy wydała książkę o lokalnych tradycjach Dawne zwyczaje, śląskie słowa czy opis pieczenia chleba zawarte są w wydanej właśnie książce „Dzieje i tradycje wsi Rozmierz” autorstwa Róży Witoń. Publikacja ... » więcej 2019-04-24, godz. 18:57 O "Obietnicy" Żylińskiego w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu Krzysztof Żyliński, pedagog, reżyser i instruktor teatralny spotkał się z czytelnikami w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu, by opowiedzieć o swojej ksią ... » więcej 2019-04-23, godz. 15:00 Światowy Dzień Książki w Opolu! Wyślij pocztówkę z życzeniami i dobrą książką Po raz 24. w naszym kraju obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Dziś (23.04) świętują czytelnicy, pisarze a także wydawcy. Głównym celem t ... » więcej 2019-04-22, godz. 12:00 Robert Chojnacki, Gabriel Fleszar czy Smolasty wystąpią na tegorocznych Dniach Grodkowa Smolasty, Robert Chojnacki czy Gabriel Fleszar - to gwiazdy tegorocznych Dni Grodkowa. Oprócz nich, na scenie mają zaprezentować się także Kapela N., Balwako ... » więcej 2019-04-21, godz. 17:00 Silesia Cantat. Od jutra (22.04) w Głubczycach wielkie chóralne śpiewanie To jedno z najważniejszych tego typu wydarzeń w naszym regionie. Jutro (22.04) startuje 10. edycja Silesia Cantat - Głubczyckie Spotkania Chóralne. Na scenach ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »